• سلام دوستان سایت را می فروشم هر کسی خواست در تلگرام پیام بده
    @milad193
    ثبت نام ورود

هشدار کافه بازار به کاربران: اپلیکیشن CamScanner را حذف کنید!

HASNA

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
عضویت
8 June 2018
ارسال ها
3,505
امتیاز واکنش
7,034
امتیاز
270
سن
20
کافه‌بازار ساعاتی پیش با انتشار اطلاعیه‌ای، از کاربران خواست اپلیکیشن CamScanner را از روی گوشی خود پاک کنند؛ چراکه این اپلیکیشن به بدافزار مجهز شده است.


بدافزار‌ها به آن دسته از اپلیکیشن یا برنامه‌‌هایی می‌گویند که حاوی کد‌های مخرب برای آسیب به قربانی خود هستند. ویروس‌، کرم، تروجان، باج‌افزار و جاسوس‌افزار نمونه‌هایی از بدافزار‌ها هستند که بسته به هدف سازنده، عملیات خاصی را در سیستم قربانی انجام می‌دهند.
کافه‌بازار دقایقی پیش با انتشار اطلاعیه‌ای به تمامی کاربران اندرویدی سرویس خود هشدار داد اگر اپلیکیشن CamScanner را روی گوشی خود نصب کرده‌اند، آن را سریعا از پاک کنند. این برنامه‌ی اسکن اسناد با دوربین گوشی که بیش از ۱۰۰ میلیون نصب در جهان داشته، در به‌روزرسانی تازه‌ی خود، حاوی ماژول بدافزاری بوده است که به‌گفته‌ی کارشناسان، به‌صورت پنهانی می‌تواند دیتا دانلود و دستورهای خاصی روی گوشی قربانی اجرا کند.
اپلیکیشن camscanner

کافه‌بازار پس از حذف این برنامه از فروشگاه اندرویدی بازار، در قسمت «هشدارهای امنیتی» به کاربرانی که پیش‌تر این برنامه را نصب کرده‌اند، توصیه کرده است آن را از روی گوشی خود حذف کنند. کافه‌بازار چندی است با سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش امنیت استور خود، با بررسی برنامه‌ها پیش از انتشار یا مشاهده‌ی هر نوع رفتار مخرب یا آزاردهنده برای کاربر در به‌روزرسانی‌های بعدی، سعی می‌کند کیفیت آن‌ها را افزایش دهد و امنیتشان را برای کاربران تضمین کند.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا