بیوگرافی خوانندگان ایرانی

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی ارشاد اکبری
ارشاد اکبری متولد 13 اردیبهشت 1374 در تهران، خواننده است

او لقبش را ارشاد پسر سیزده نامیده و طرفدارانش از او بعنوان ارتش تک نفره نام می برند، می گوید سبکش دیس لاو نیست، یکبار شکست عشقی خورده و متاهل است

تاریخ تولدش در شناسنامه 12 اردیبهشت درج شده است
شروع فعالیت

مثل لغب خوانندگان رپ فعالیت اش را با گوش دادن به رپ های خارجی و شروع علاقمندی از طریق بیت و موزیک سازی مبتدی شروع کرد و سپس با استودیو استار رکورد طی مسیر نموند

از جمله اهنگهای پخش شده از ارشاد : ادم برفی – فراری – پاتوق – آرامش – تیک عصبی و … می تواند اشاره کرد

شعر نوشتن

واسه شعر نوشتن بیشتر به داستان های واقعی متکی می شم، مثلا یه داستان عشق و عاشقی را از یه کسی می شنوم و بر اساس اون داستان شعرهامو میگم
چرا 13

سیزدهم روز تولد من هست و بیشتر اتفاقات زندگی که نمیدونم چجوری و بر چه اصولیه بیشتر در سیزدهما اتفاق افتاده، مثلا من با عشقم تو سیزدهم آشنا شدم
خواننده خوب

من توی ایران واقعا امیر تتلو را قبول دارم چون زحمت کشیده و هم یک اسطورست چون همه جوره داره می خونه و همه چی بلده و موسیقی را درک میکنهه من از این آدم واقعا خوشم می آد

ازدواج

ارشاد با دختری بنام فائزه سال 94 در یک مهمانی آشنا شد که در نهایت این دوستی و رابطه به ازدواج ختم شد ، ارشاد قبلا از آشنایی فائزه با دختر دیگری در ارتباط بود

هدف آخر در موسیقی

هدف من تو موسیقی مجاز شدن یا چیزای دیگه نیست دوس دارم اون موقع که تاثیر کاملو رو مخاطبام گذاشتم کارمو کامل بذارم کنار ، دوس دارم کارام درک بشه همین

علایق

● غذا که عاشق ماکارانی هست
● رنگ آبی مشکی را بیشتر از همه رنگا دوست دارد
● تیم مورد علاقه اش بارسلونا اسپانیا است
● ورزش هم والیبال ، شنا و فوتبال را پیگیری میکند
اوقات فراغت

بیشتر مطالع می کنم یا سفر میکنم، هر دوماه یکبار یه شمار رو حداقل می ریم، واقعا به شمال علاقه دارم و خیلی به سفر می رم واقعا واسه روحیه خوبه و اگر وقت داشته باشم مطالعه می کنم
درگیری با مهراب

ارشاد متولد سال 74 و حسین زینالی معروف به مهراب متولد 73 بر خلاف فعالیت هنریشون اغلب در حال هتک حرمت یکدیگر هستند و در مورد نحوه خواندن یکدیگر انتقادات خارج از دایره ادب دارند

این دو در گردهمایی در پارک آب و آتش نزدیک بود با بکدیگری درگیری فیزیکی ایجاد کنند

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
آرمین زارعی یا آرمین ۲afm ( آرمین تو ای اف ام یا آرمین ۲ ای اف ام ) یکی از رپرهای معروف و پرطرفدار ایرانی است که البته هنوز موفق به گرفتن مجوز نشده است. اگز می خواهید از جزییات زندگی شخصی و بیوگرافی آرمین ۲afm مطلع شوید، ادامه این مطلب را بخوانید
نام مستعار: Armin 2AFM
تولد: ۵ اردیبهشت ۱۳۶۵ (۳۰ سال)
ملیت: ایرانی
سبک‌(ها): دیس لاو
اعضای پیشین: تتلو، رضایا و طعمه و تهی
آرمین زارعی با نام هنریِ آرمین تو اِی اِف اِم (زادهٔ [[۵ اردیبهشت][۱۳۶۵]] در تهران) خوانندهٔ دیس لاو است.
نام ۲AFM مخفف نام خود او (آرمین) و سه نفر دیگر از دوستانش است.
نام : آرمین / ملقب به ۲afm / متولد اردیبهشت ۱۳۶۵ / تحصیلات : فعلآ دیپلم / ساکن شهرک امید (تهران پارس) / رنگ مورد علاقه : قهوه ای سوخته و سبز ارتشی / مجرد
۴ سالی هست که سبک رپ کار می کنه / اولین آهنگ حرفه ای خودش رو “رقص جامایکایی” می دونه
لقب ۲afm رو برای این انتخاب کرده که قبلآ عضو گروهی با همین عنوان بوده که اعضای آنرا : آرمین (A) ، علی (A) ، فرهاد (F) و مهراد (M) تشکیل می دادند …
آرمین زارعی ملقب به ۲afm متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۶۵ در تهران در خانواده ای بسیار پولدار متولد شد و هم اکنون در منطقه امید(تهران پارس) ساکن است. از ۵ سال پیش شروع به کار کرده و به گفته خودش با آهنگ (رقص جامائیکایی) شروع به کار حرفه ای کرده است. رنگ مورد علاقه است قهوه ای سوخته و سبز ارتشی است و فعلا مجرد می باشد و گفته فعلا قصد ازدواج ندارد. بعد از پایان تحصیلات متوسطه در دبیرستان شهید باهنر تهران ترک تحصیل کرده و به خوانندگی رپ روی آورد و او هم اکنون دیپلمه است. او ابتدا در گروهی با نامهای علی-فرهاد و مهرداد عضو شد و لقبش رو هم از روی همین انتخاب کرده است یعنی آرمین(a)-علی(a)-فرهاد(f)-مهرداد(m) که میشود ۲afm. او بعد از آشنایی با تتلو و رضایا و با حمایتهای این دو نفر و با خواندن آهنگهای زیبایی چون قاب شیشه ای و روزگار من معروف شد. در سال ۲۰۰۶ نیز در کنسرت بزرگ دبی که بسیاری از رپرهای مطرح ایران چون تهی و یاس در آن نیز بودند حضور پیدا کرد و بسیار مطرح شد.او با همکاری برادران بوشهری کلیپهای فوق العاده که در سطح کلیپهای غربی هستند بیرون داد. آهنگساز او نیز محسن صادقی است. آرمین به تام هنکس و براد پیت خیلی علاقه داره و از کار حسین استیری هم بدش نمیاد. تو غذا ها هم از فسنجان و سالاد ماکارونی خوشش میاد. آرمین از ابتدا با یه جمله معروف کارش رو شروع کرد که میگه ما به اعتماد به نفس نیاز نداریم. به اعتماد به خدا نیاز داریم که یک ذره اش دنیا رو تکون میده
خوانندگی
براساس گفته‌های خود او، اولین کار جدی‌اش «رقص تگزاسی» بوده که پس از پخش در فضای مجازی بازتاب‌های مختلفی پیدا کرده‌است. وی فعالیت جدی خود را با همکاری رضایا شروع کرد. این دو، ترانهٔ «نازی، ناز گل من» را با همکاری شاهین فلاکت اجرا کردند؛ اما پس از مدتی رضایا تصمیم گرفت که دیگر با خوانندگان دیس لاو همکاری نکند و این دو نفر از هم جدا شدند.<[۲] وی با دیگر خوانندگان زیرزمینیِ ایران مانند امیر تتلو نیز همکاری داشته‌است. آرمین تاکنون با خوانندگان زیادی از جمله حصین، تهی، تتلو، طعمه، رضایا، فریدون آسرایی، فلاکت، ساسی وفرهاد فعالیت داشته است. هم اکنون وی موفق‌ترین خواننده دیس لاو فارسی است.
تک‌آهنگ‌ها
  • بزار پلی شه موزیکم
  • بگو برا چی
  • بارون
  • دمش گرم
  • آروم یواش
  • نیستی «همراه با: فریدون آسرایی»
  • طبق معمول
  • یه سالیه
  • نه تابستون نه پاییز
  • چی شد صدا قطع شد
  • چقد خوبه «به همراه: ملانی»
  • صدامو داری
  • دیوونه (به همراه: ملانی)
  • شبا کجایی
  • نمی شه هرگز
  • یه چیزی بگو(به همراه: امیر تتلو)
  • قلبم
  • بزار پلی شه موزیکم

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی حسین تهی؛ خواننده رپ
حسین تهی یکی از خوانندگان رپ است. وی از سال ۱۳۷۹ به طور غیر حرفه‌ای وارد عرصه موسیقی شد و ترانه‌هایش را در استودیوی خانگیش ضبط و تکثیر می‌کرد. حسین تهی با ترانه «رقص» خودش را در دل مخاطبانش جا کرد و با ترانه «کلید» به اوج محبوبیت و معروفیت رسید. حسین تهی دوره ای را با تتلو در قالب گروه T&T همکاری کرد و همین باعث شد این دو در کنار هم بیشتر و بیشتر دیده شوند.
نام: سید حسین موسوی
نام مستعار: حسین تهی
متولد: 6 بهمن 1364
رشته تحصیلی: مهندسی کامپيوتر
غذای مورد علاقه: قرمه سبزی
رنگ مورد علاقه: مشکی و سبز

آغاز به کار و فعالیت حرفه‌ای حسین تهی
حسین تهی تا کنون بیش از ۵۰ ترانه خوانده است. اشعار حسین تهی، شامل مفاهیم عاشقانه، اجتماعی، دنس و پارتی، خدا و حتی مذهبی می‌شود. حسین تهی کارهای زیادی را با همراهیامیر تتلو از خود به جای گذاشته و این دو گروهی به نام "T&T" را تشکیل دادند که پس از آن ترانه‌های گسترده‌ای را در قالب آلبوم "T&T" منتشر و در اختیار طرفداران موزیک در ایران قرار دادند.

حسین تهی با ترانه «رقص اندام» و با ترانه «کلید» به محبوبیت و معروفیت دست یافت. حسین تهی به همراه گروه ۰۲۱ (امیر تتلو -پیشرو) و روزبه قائم ویدئو کلیپی را برای آهنگ «برو از پیش من» ساختند که این کار محصول سال ۸۴ است. یکی از آثار مهم حسین تهی سروده «بغض» می‌باشد، ترانه‌ای که برای کودکان بی سرپرست است.

حسین تهی در سابقهٔ چند ساله هنری خود همکاری‌های زیادی را با خوانندگانی همچون افشین، و کامیار داشته است که این فعالیت‌ها به سبک موسیقی « پاپ» بوده؛ وی در سال ۱۳۸۸، راهی کشور امارات و شهر دوبی شد تا آثارش را با آزادی بیشتر و امکانات وسیع‌تر ضبط و تنظیم نماید. حسین تهی به مدت ۲ سال در آنجا سکونت داشت و کنسرت‌های متعددی را نیز در این شهر برگزار کرد اما پس از مدتی راهی کشور انگلستان و شهر لندن شد و در این کشور سکنا گزید.
بیوگرافی حسین تهی از زبان خودش
خودت را معرفی کن:
من حسین هستم متولد 1364 با لقب تهی شروع کردم وبا همین هم تموش میکنم.

تو زاده و بزرگ شده کدام محله تهران هستی؟
حسین تهی: من متولد و بزرگ شده تهرانپارس هستم. همه دوران کودکی و نوجوانی ام در آن محل گذشت. البته سال های آخری که در ایران بودم در خیابان پاسداران ساکن بودم.

از کی به رپ علاقمند شدی؟
حسین تهی: من ازسال 79 به رپ علاقه شدیدی پیداکردم چون از سبک و طرز بیان جملات توی آهنگایی که سبک رپ دارند خیلی خوشم میومد و دوست داشتم بیشتر با این سبک آشنابشم.

ازکی شروع کردی به رپ خوندن؟
حسین تهی: اواخر سال81 بود که من شروع کردم به رپ کردن اما کارهامو تو خونه و فقط برای خودم میخوندم واصلا قصدبیرون دادن و حتی گذاشتن آهنگا روی سایتو نداشتم مثلا ازآهنگای ریکورد شده تو خونه تا اونجایی یادمه میتونم: ادعای باحالی _ دیس فتال و...... میتونم اسم ببرم که فقط برای خودم بود و هیچکدومشون هیچ جا پخش نشد.
چه کسایی رو تو رپ فارسی قبول داری؟
شایان _بکس زدبازی _ رضاپیشرو_ابلیس_هیچکس و امزیپرو حمید دیو

خارجی ها کی؟
puff dady,b.i.g,2pac,snoop dogg, ۵۰cent,eminem,fat joe

خیلی هامیگن توبی تربیت هستی ناراحت نمیشی؟
نه چون هستم(می خنده) خوب بی تربیتی واقعیته و جزیی از رپ منم پسر پیغمبر نیستم عزیزم.

تصاویر حسین تهی

قصدت ازخوندن آهنگ فساد چی بود؟
حسین تهی: داستانش طولانی ولی مختصر توضیح میدم. من اول قرار بود آهنگ << رسم بازی زندگی >> رو با حسین ابلیس بخونم اما به دلایلی نشد و حسین اونو با کیلر خوند بعد از اون کار من به حسین پیشنهاد دادم آهنگ فساد رو باهم بخونیم واونم قبول کرد هدفمون هم این بود که آقاجامعه رو فسادبرداشته یه تکونی بخورین. با اینکه روش وقت کمی گذاشتیم اما خیلی خدا شد.

جدیدترین عکس های حسین تهی

تو چه زمانی که در ایران بودی و چه الان که در لندن هستی، در ایام عاشورا همیشه ارادت ویژه ای به مراسم آئینی این ایام داشته ای و بارها در ویدئوهایی که از تو منتشر شده، در حال طبل زدن در دسته های عزاداری و نذری دادن هستی. این حس درونی تو در این ایام سال هاست که همین طور باقی مانده و امسال هم تکرار شد. ریشه این علاقه در تو از کجاست؟
حسین تهی: من از امام حسین (ع) در کودکی شفا گرفته ام. اعتقاد من و خانواده ام به امام حسین (ع) از انتخاب اسمم معلوم است. به ایشان یک اعتقاد قلبی داریم. وقتی حدود پنج شش سالم بود یک بیماری عجیب و بدی سراغم آمد و درست در ایام دهه اول محرم بستری شدم. یک شب روی تخت بیمارستان به شدت حالم بد بود. تب شدیدی داشتم و از پنجره بیمارستان دسته های عزاداری را می دیدم.

مادرم بالای سرم بود و تنها بودیم. با حسرت بیرون بیمارستان را نگاه کردم و گفتم: کاش حالم خوب بود، توی دسته دهل می زدم و شربت می دادم. مادرم این حرف های من را ناخودآگاه شنید و گریه کرد. زیر ل**ب دعا می خواند و از امام حسین شفای من را می خواست. شب خوابیدم و روز بعد حالم به طرز معجزه واری بهتر شد.

حتی جوری که صبح روز عاشورا از بیمارستان مرخص شدم و توانستم نذرم را ادا کنم. از آن زمان تا حالا هیچ تغییر در عقیده من نسبت به محرم و روز عاشورا به وجود نیامده و همین باعث شده هر سال عاشورا با همان حس و حال آن سال ها دهل بزنم. روزها گذشتند و در سن 15 سالگی قطعه «آقاجون» را برای امام حسین (ع) ساختم. قطعه ای که در آن، همه احساسم به آقا را آورده بودم و هنوز هم زمانی که آن را می شنوم، یاد آن لحظات می افتم.

عکس حسین تهی، خواننده رپ

امسال هم که برای چندمین سال پی در پی در ایران نبودی و در لندن نذرت را ادا کردی و فیلم دهل زدن و نذری دادن ات خیلی زود در صفحات شخصی خودت و فضای مجازی رکورد بازدید را زد.
امسال هم مثل هر سال به مراسم عزاداری امام حسین (ع) در لندن رفتم. دلم برای محل خودمان و حال و هوایی که در محرم داشتیم، تنگ شده بود. یادش به خیر.

هنوز هم با چهره هایی که آن زمان با هم بالا آمدید و توانستید این موج را راه بیندازید در ارتباط هستی؟
حسین تهی: دوستی و رفاقت ما با هم همچنان پابرجاست و مشکلی با کسی ندارم. فاصله زیاد باعث شده که کمتر با هم در ارتباط باشیم. ولی نداشتن ارتباط دلیل به اختلاف بین ما نیست. ما و همه کسانی که با هم شروع کرده ایم همه مان توانسته ایم هنوز فعالیت هایمان را ادامه دهیم.

عکس های جدید حسین تهی

ولی ظاهرا هنوز با «سروش لشکری» (هیچکس) در لندن رابطه قوی و خوبی دارید.
سروش از دوستان قدیمی و خوب من است. همیشه اینجا هم جویای احوال هم هستیم. هر چقدر که او درگیر باشد و من هم درگیر کارها و برنامه هایم باشم، باز هم هر چند وقت همدیگر را می بینیم و اتفاقا منزل سروش هم در لندن نزدیک ماست و همیشه در ارتباط گرمی هستیم.

عکس حسین تهی

تعدادی از آهنگ های حسین تهی
این چیه....... Tohi
سر به هوا (رمیکس) .......... Tohi Ft Ashkan
ترشیدی .......... Tohi Ft Ashkin (0098) Ft Amir Shahriyar
سر به هوا .......... Tohi Ft Ashkan
راست میگن .......... Tohi Ft Shervin
گیر میدادی .......... Afshin & Amir Ali Ft Tataloo & Tohi
میشنوم میگی .......... Tataloo Ft Tohi & P.O.M
زنجیر .......... Tohi Ft Tataloo
غیر مستقیم .......... Tataloo Ft Tohi & Rezaya & 2afm & Tomeh
آقا جون (رمیکس) .......... Tohi Ft Ammin
اینترو .......... Tataloo Ft Tohi
من و اون .......... Tataloo Ft Tohi
بغض.......... Tohi
الو منم .......... Tohi Ft Tataloo & Kayot
آقا جون .......... Tohi Ft Ammin
دستمال جیبی .......... Tohi Ft Motlagh & Darvish
بشین کنارم .......... Tohi Ft Tataloo & Shahkar
گربه نره .......... Tohi Ft Tataloo & Tomeh
1001 شب .......... Tataloo Ft Eblis & Tohi & & Enzo
باغ وحش .......... Tataloo Ft Pishro & Felakat & Tohi & Tomeh
نرو .......... Roozbeh Ft Eblis & Tohi
برو از پیش من .......... Roozbeh Ft Tataloo & Pishro & Tohi
پانتومیم .......... Tohi Ft Asir & Emperator
رقص اندام 2 .......... Tohi Ft Eblis
رقص اندام 1 .......... Tohi Ft Pishro
ایران .......... Eblis Ft 2afm & Tohi
Eblis Ft Yar2 & Tohi ..........دافینگ
3 نقطه .......... Tohi Ft Atom & 2afm
تشکر سرخ پوستی
کل بسه
Tohi Ft Ashkan Doggy .......... Rename
جنگ .......... Eblis Ft Tohi & 2afm
فساد ..........Eblis Ft Toh
بهترین دوست
رؤیا
تابستون
بالا
روح
و ....

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی میثم ابراهیمی و همسرش + زندگی

میثم ابراهیمی متولد 8 شهریور 1364 در تهران، خواننده است

فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت فرهنگی و دیپلمه موسیقی است، عاشق قرمزی است و رنگ سفید را دوست دارد، در این مطلب بیوگرافی میثم ابراهیمی را می خوانید

شروع فعالیت

فعالیت اش در موسیقی را با خواند قرآن در دوران کودکی شروع کرد، سپس با حمایت شخصی بنام سيد محمد علوی و پدرش خوانندگی و موسیقی را در کنار درس ادامه داد

شهرت با وطنم

در سال 1383 وقتی 19 ساله بود قطعه آهنگی بنام وطنم را خواند و خودش به مرکز موسیقی بود و همان شب این اثر از صدا و سیما پخش شد و تا الان مورد استقبال مردم قرار گرفته است

عکس و بیوگرافی میثم ابراهیمی

تیتراژ خوانی

نخستین بار قطعه خونه فیروزه ای را خواند که تیتراژ برنامه ای با همین عنوان از شبکه سه بود، سپس اولین آلبوم خود بنام نبض را در فروردین 92 روانه بازار کرد

شهرت وی با تیراژ سریال دردسرهای عظیم دوباره اوج گرفت

داور برنامه سه شو

وی در بخش مسابقه صدا برنامه سه شو بعنوان داور حضور داشت

بازیگری

او بعنوان خواننده در نقش خودش در فیلم حس خوب زندگی بکارگردانی فرناز امینی در سال 1395 بازی کرد و خوانندگی تیتراژ این فیلم رو نیز بر عهده گرفت

عکس میثم ابراهیمی و یاس

فعالیت های دیگر

در همین راستای موسیقی فعالیت دارم

گاهی آهنگسازی می کنم اما درگیرش نمی شوم، تنها تمرکز را روی آهنگ ها و خواندنم گذاشتم و جز این ها فعالیت خاصی ندارم

صبوری رمز موفقیت

تنها رمز موفقیت من صبوری بود

خیلی از دوستان من صبر نمیکنند من سال 1385 شروع کردم خیلی از خواننده ها آن زمان نبودند اما صبر ده ساله من به ثمر نشست همیشه سعی کرده ام کاری را انجام بدم که در چهار چوب و ضوابط و قانون باشد

همسر میثم ابراهیمی

ازدواج

میثم ابراهیمی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است

علایق

در ميان رنگ ها، رنگ سفيد و در ميان غذاها قرمه سبزی را بيشتر از همه دوست دارم به صورتی كه حی اگر سير هم باشم باز به خوردن قرمه سبزی تمايل دارم

اولین کنسرت

ابراهیمی پس از نزدیک به هفت سال فعالیت موسیقایی، سرانجام 16 دی‌ ماه 1394 نخستین اجرای زنده‌اش در تهران را در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار کرد

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی علیرضا روزگار و همسرش + زندگی شخصی و خوانندگی

علیرضا روزگار متولد 1360 در مرودشت، خواننده است

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی برق است، وی دارای سه برادر و دوخواهر دارد و خودش فرزند پنجم خانواده می باشد، پدرش موذن وقاری قرآن و بسیار خوش صدا بوده است

مرودشت یکی از شهرهای استان فارس است

صدای ارثی

من در یک خانواده متوسط و مذهبی متولد شدم

مرحوم پدرم از قشر کارگر بود و اگر صدایی دارم میراث ایشان است چرا که صدای خیلی خوبی داشتند و قاری قرآن و مؤذن بودند اگرچه من معتقدم حتی نصف ایشان هم صدا ندارم

شروع فعالیت

در دوران دانشگاه و دانشجویی نواختن گیتار را یاد گرفتم

پیش از این اتفاق خواندن را دنبال می‌‌ کردم در همان دوره دوست آهنگسازی داشتم که وقتی علاقه من به این حوزه را دید، چیزهایی از آهنگسازی و ملودی سازی را بهم یاد، پیوسته مسیر موسیقی را دنبال می‌‌ کردم اما متاسفانه در همان ابتدا به افرادی برخورد نکردم که باعث شکوفایی استعداد من در این زمینه بشوند و کارهایم به سرانجام خوبی برسد و بر همین اساس، آرام آرام اما به صورت پیوسته پیش رفتم و به همراه برادرم مصطفی تنظیم‌ های اولیه‌ ای را در سال 83 و 84 انجام دادیم

شهرت با آهنگ ناری ناری

علیرضا روزگار بر خلاف علاقه و تمایلش آهنگ ناری ناری را سال 87 منتشر کرد

او با این آهنگ به شهرت رسید وی در مورد ساخت این آهنگ می گوید : شعر و ملودیش را خیلی وقت بود ساخته بودم ولی به دلیل اینکه تفاوت سبک این قطعه با سبک کاری خودم، دوست نداشتم آن را بخوانم ولی به اصرار اطرافیانم کار را تنظیم کردیم

برادر تنظیم کننده

برادرم مهندس مصطفی روزگار که تنظیم کننده و آهنگساز ترانه های من است و به جرات می توانم بگویم که هفتاد درصد از کارهای من را برادرم مصطفی تنظیم کرده است. البته هنر در خانواده ما ارثی است

نوع موسیقی و سبک

بنده علاقه ای به موسیقی شاد ندارم ولی موسیقی غمگین را شدیدا دوست دارم و از آن جایی که تن صدای من غمگین است سعی می کنم با غم وسوز دل بخوانم، سبک من پاپ است

سبک پاپی که شرقی ها به آن تمایل دارند

عکس علیرضا روزگار و محمودرضا قدیریان

علت کار نکردن از سال 84

ما در دی یا بهمن سال 83 کنسرت تهران مان را برگزار کردیم، نوروز سال 84، کنسرت کیش را برگزار کردیم. تا آنجا که به یاد دارم بعد از این برنامه به تهران بازگشتیم و بعد یک کنسرت هم در اصفهان اجرا کردیم

کم کم زمان انتخابات فرا رسید و در نهایت با تغییر و تحولاتی که پیش آمد، کار برای من سخت شد. من خیلی حوصله آن جریانات را نداشتم در نتیجه به سمت کمتر خواندن و به مرور، نخواندن پیش رفتیم

معیار انتخاب شعرها

مهم ترین معیارم واقع گرایی ترانه است

واقع گرایی به این معنی که اشعار و ترانه های خودم در دنیای واقعی برایم اتفاق افتاده باشد و اگر اشعاری از دیگر شاعران دریافت کرده ام گوشه ای از آن اتفاق در زندگی ام قابل لمس باشد

رپ و شجریان

من به سبک رپ علاقه دارم با اینکه خودم پاپ می خوانم در موسیقی های اصیل هم استاد شجریان را دوست دارم، سیاوش شمس هم الگویم برای ورود به خوانندگی و موسیقیبود

ترانه سرایی

بیشتر ترانه ها را خودم سروده ام ولی در آلبوم جدیدم از شاعران و ترانه سراهای دیگر هم استفاده کردم چون آلبوم جدیدم متفاوت تر از کارهای قبلیم است. سبک کارها با تمام کارهایی که مردم از من شنیده اند فرق می کند. در یک سال اخیر هم سبک کارهایم تغییر کرده است

ازدواج

علیرضا روزگار ازدواج کرده و در مرحله نامزدی است، وی زیاد مایل به گفتگو در این مورد نیست

سقف آرزوها

برای آرزو نمیشود سقف در نظر گرفت، یک چیز نامحدودی است و هرچه بالاتر میروید سقف آرزوهایتان بالاتر می رود، شاید قبلا دلم می خواست در این نقطه باشم که الان هستم ولی شاید الان بخواهم در نقطه دیگری باشم که 3 برابر این باشد

من خواننده ای هستم که پله پله بالا میروم و جزو خوانندگانی نبودم که یک دفعه بالا می روند و بعد پایین می آیند. من پله پله به سمت جلو می روم و سقفی برای آرزوهایم در نظر نگرفتم

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
  • نام :فرزاد
  • نام خانوادگی :فرزین
  • متولد : 3 تیر ماه 1360
  • تاهل :متاهل
  • نام همسر : شیوا کاکاخانی
فرزاد فرزین خواننده پاپ ایرانی متولد 3 تیر 1360 در تهران است و 36 سال سن دارد .

فرزاد فرزین خواننده پاپ ایرانی

تحصیلات فرزاد فرزین
وی در رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد تهران تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده است سپس به به دلیل صدای خاصی که داشته است به هنر روی آورده و در کلاس های آواز شرکت کرده است .

بیوگرافی و عکس های فرزاد فرزین

خانواده فرزاد فرزین
" او تک پسر خانواده است و یک خواهر هم دارد . پدرش مشاور وزیر راه و ترابری و هم اینک بازنشسته است و مادرش هم رئیس ثبت احوال منطقه یک بوده و الان بازنشسته است. او یک خواهر نیز دارد "
پیانو برای خواهر و استعداد در برادر
دو سه ساله بود که خانواده برای خواهرم که کلاس پیانو می رفت کیبورد گرفته بودند و جالب است که اجازه نمی دادند من دست به کیبورد بزنم چون کوچک و خراب کار بودم اما پدر و مادرم کم کم متوجه شدند که این منم که باید کلاس پیانو برم نه خواهرم !
آهنگسازی برای پسردایی ها
از 14 – 13 سالگی خیلی دوست ن داشتم آهنگ های دیگران را بزنم چند آهنگ بلد بودم اما همیشه موزیک خودم را می ساختم و آلبوم جمع می کردم ! تا 17 سالگی هم کارم این بود که آلبوم های جدید بسازم و بدهم پسردایی هایم گوش کنند ! البته کار قابل بحثی نبود
کلاس سلفژ
پیش سروش عازمی خواه سلفژ را یاد گرفتم که نوازنده ویولن در ارکستر ملی است
اتفاقا من مجبور شدم تا به صورت فشرده سلفژ یاد بگیرم چون دو ماه بعد امتحان داشتم. آنجا چشمم باز شد و تازه فهمیدم آن چیزی که کورکورانه اجرا می کردم چیست

همسر و زندگی فرزاد فرزین

ازدواج و همسرش
" فرزاد فرزین ازدواج کرده است و متاهل می باشد و همسر او شیوا کاکاخانی می باشد .
تاکنون عکسی از وی به همراه همسرش منتشر نشده و تصاویر موجود مربوط به همکاران و هوادران او می باشد "
ورود به بازیگری

فرزین سال 85 در فیلمی با نام پسران آجری به کارگردانی مجید قاری زاده حاضر شد و در آن نقش یک خواننده را برعهده داشت او در تله فیلمی به نام دنیای محبوب ساخته ارسلان میرحسینی نیز نقشی داشت ه است. او برای فیلم سوپر استار در سال 87 به کارگردانی تهمینه میلانی نیز آهنگ تیتراژ ساخته است

دیگر کار سینمایی او سگ های پوشالی نام دارد. او تیتراژ میانی و پایانی تله فیلم سه خط موازی را به کارگردانی محسن افشانی اجرا کرده است، سال 95 در سریال عاشقانه به کارگردانی منوچهر هادی ایفای نقش کرده است که چهارمین تجربه بازیگری فرزین به شمار می آید
همکاری با شبکه ماهواره ای

ماجرا از این قرار بود که من وقتی با شبکه ام آی تیوی کار کردم هنوز مجوز داشت

ما زمانی با این شبکه کار می کردیم که مجوز داشت. بعد که مجوز شبکه لغو شد به ما گفتند که بروید کلیپ هایتان را دربیاورید اما خب این کار با وجود تلاش های ما شدنی نبود ! خودشان در آلمان نشسته بودند و به فکر شبکه شان بودند نه کار امثال من، از 84 تا 87 ممنوع الکار شدم

شروع موسیقی حرفه ایی
موسیقی حرفه ای را در سال 1377 با «گروه کروز» شروع کرد. امّا به دلایل شخصی گروه را به قصد کار کردن روی آلبوم اوّل خود (شراره) ترک کرد. تدارک «شراره» سه سال به طول انجامید و آلبوم در سال 1383 منتشر شد. آهنگسازی قطعه های شراره بر عهدهٔ خود فرزاد، «یاشار صباحی» و «علی ثابت» بود و ارژنگ حقانی آن را تنظیم کرده بود .
پس از این فرزاد فرزین همکاری با خوانندگان دیگر را شروع کرد و با افرادی چون «مهدی مقدم»، «مهدی مدرس» را آغاز کرد و در ترانه هایی با «رضا صادقی» و «امید آمری» نیز هم آواز شد. علاوه بر این او برای «امید آمری» و «مهدی مدرس» قطعه هایی تنظیم کرد و در آلبوم «متاسفم» از «محسن چاوشی» به عنوان نوازنده ، همخوان و میکس و مستر کننده ی آلبوم وی حضور داشت. در این مدت او چند موزیک ویدیو هم تهیه کرد که برای کارهای بعدی او را دچار مشکل ساخت .

زندگینامه خواننده پاپ - فرزاد فرزین

بعد از شراره فرزاد کار بر آلبوم دوم خود، «تعقیب» را با تنظیم دوباره آهنگ های خود شروع کرد که متاسفانه توسط شخص یا اشخاصی که هویت آنها ناشناس ماند، به طور غیر رسمی منتشر شد. بعد از این مسئله، فرزاد سراغ تیم جدیدی از آهنگساز و تنظیم کننده ها رفت تا روی آلبوم دیگری که «شوک» نام گرفت کار کند. شوک در سال 1387 به بازار عرضه شد و مورد توجه منتقدین قرار گرفت . بیشتر قطعات آلبوم با آهنگسازی فرزاد صورت گرفته بود و آهنگسازانی مثل «فرزاد فتاحی» و «شهاب اکبری» آنها را تنظیم کرده بودند. این آلبوم مورد توجه زیادی واقع شد و در جدول فروش آلبوم ها خودنمایی می کرد .

پس از موفقیت آلبوم شوک، فرزاد فرزین شروع به اجرای کنسرت هایی در سراسر کشور کرد که از جمله آنها می توان به تهران، کرج (به همراهی محسن یگانه) و کیش اشاره کرد. فرزاد فرزین در سال های اخیر تیتراژ برخی از برنامه های تلوزیونی از جمله «کوله پشتی» و «شب به خیر تهران»و برنامه ی با ما اینجا را نیز اجرا کرده است. آلبومی که فرزاد پس از «شوک» به سراغ آن رفت، «شانس» نام داشت و او دوباره تیم کاری خود را تغییر داد. او در این آلبوم با تنظیم کنندگان سرشناسی چون «پدرام کشتکار» و «کوشان حداد» کار کرده و «حامد هاکان» نیز با او همکاری کرد . «شانس»، اسفند ماه 1388 عرضه شد و از همان هفته اوّل با فروش بسیار خوبی مواجه شد. فرزاد فرزین در برنامه نوروزی شبکه سوم سیما حضور پیدا کرد و با همکاری «علی اصحابی» و «بهنام صفوی» قطعه ای مخصوص برنامه آماده کرد. این قطعه در نوروز 1390 قطعه مخصوص ویژه برنامه تحویل سال نو اجرا شده بود .
فرزاد پس از موفقیت آلبوم شانس آلبوم جدید خود را استارت زد و در این آلبوم با افرادی چون کوشان حداد ، انوشیروان تقوی همکاری کرده است . این آلبوم شلیک نام گرفت که هم اکنون آماده ی ورود به بازار موسیقی می باشد . فرزاد در فاصله ی بین آلبوم شانس و شلیک در دو آلبوم گروهی از جمله آلبوم خاص و آلبوم دلصدا حضور پیدا کرد و به گفته ی وی به احتمال قوی دیگر در آلبوم های گروهی حضور پیدا نخواهد کرد . فرزاد در چند سال اخیر کنسرت های بسیار متفاوت و خوبی با کارگردانی کیوان ملک مطیعی برگزار کرد که بسیار مورد توجه مردم و اهالی موسیقی قرار گرفت تا با این کار سطح کنسرت های موسیقی پاپ داخل کشور را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد.

گفتگو با فرزاد فرزین

مصاحبه ی کامل با فرزاد فرزین

فرزاد فرزین در برنامه خندوانه
چقدر برای رفتار، ویترین و استایل خودتان وقت می گذارید چون در کار شما بسیار مهم است؟
سوپراستار شدن در هر جایی با هر شرایطی یک پکیج است و به یک موضوع خاص محدود نمی شود. ستاره کسی است که در شغلش نسبت به سایر همکاران درجه A دارد. می تواند یک جراح مشهور باشد که هم دستمزدش بالاتر است و هم کارش بهتر است. خیلی از افراد در مورد این پکیج نظر خاصی دارند. نظرشان محترم است اما طرز تفکر من بین المللی واستاندارد است.
برای طراحی لباس با افراد خاصی کار می کنید؟
یک خیاط دارم که خودش طرح می دهد یا من طرح هایی را پیشنهاد می کنم. سال 90 بود که با این فرد آشنا شدم و متوجه شدم کارش خوب است.
این فرد نگاه موسیقایی دارد؟
بله، در همه کنسرت های من شرکت می کند تا نتیجه کارش را ببیند و ایرادات را برای دفعه بعد پیدا کند. سعی می کنم هنگام کنسرت متفاوت باشم. البته این به این معنا نیست که همه باید متفاوت باشند. مایکل جکسون همیشه متفاوت بود ولی انریکه تی شرت می پوشد. هر کسی سبک خودش را دارد. دلیل نمی شود که دیگران اشتباه می کنند. البته معتقدم انریکه هم استایل دارد. خواننده باید این استایل را در رفتار، لباس پوشیدن ، موسیقی و نوع برخورد با مردم رعایت کند.

زندگینامه فرزاد فرزین
آدم گرانی هستی؟ یعنی در حرفه شما می توان این تقسیم بندی را داشت؟
بله، آدم گرانی هستم.
کتاب هم می خوانی؟
خیلی کم. گاهی کتاب ها یا مجلات و مطالب روزنامه ها درباره موسیقی را می خوانم ولی کلا اهل کتاب نیستم.

احسان علیخانی در کنسرت فرزاد فرزین
فوتبالی هستید؟
بله، فوتبال را دوست دارم.
شنیدیم پرسپولیسی و بارسایی هستی، درست است؟
در زمینه تیم های خارجی من رئال را هم دوست دارم.
الان این را می گویید که طرفداران رئال ناراحت نشوند؟
نه، زمانی واقعا رئالی بودم اگر الان مصاحبه های 5، 6 سال پیش را بخوانید، می بینید که یک دوره ای رئالی بودم. هر تیمی که باحال باشد من آن طرفی می شوم. مثلا دوره ای عاشق منچستر یونایتد بودم. ایرانی نیستند که من روی آنها عرق خاصی داشته باشم.

فرزاد فرزین خواننده جوان سبک پاپ
الان بارسایی هستی؟
الان بارسلونا را دوست دارم.
و پرسپولیسی؟
پرسپولیسی که همیشه بودم و هستم ولی چه پرسپولیسی بود آن پرسپولیس.
پرسپولیس زمان استانکوویچ؟
آن زمانی که علی کریمی آمد و کاویانپور و حتی قبل از آن، زمانی که خود علی دایی و کریم باقری و اینها بودند. بازیکن های محبوبی داشتیم. من بازیکن خوب را تحسین می کنم. با اینکه استقلالی نیستم فرهاد مجیدی را همیشه دوست داشتم. اینها بازیکنان خوبی بودند. الان علی کریمی از پرسپولیس به تراکتورسازی رفته شما به من بگویید کجای دنیا چنین اتفاقی می افتد. یک بازیکن ستاره و مشهور پرسپولیسی آخرین سال بازی اش برای چه باید به تیم دیگری برود.
مسابقات فوتبال را دنبال می کنید؟
مجبورم دیگر. نمی شود که ندید.
چه چیزی در زندگی به شما آرامش میدهد؟

موسیقی و زندگی در کنار کسانی که دوستشون دارم و کامنتهای طرفدارانم؛ در آخر تشکر می کنم از میلاد صفرزاده (مدیر سایت) ، زایا سلیمان (مدیر برنامههایم) و همچنین گروه شُک که نیمه بیشترل از زحمات اجراهای من را انجام میدهد.
تا به حال شده آهنگی را شنیده باشید و پیش خودت بگویی که ای کاش ترانه یا موسیقی آن مال من بود؟

بله، خیلی از آهنگ ها بوده، در آلبوم غریبه فریدون یکی، دو قطعه بود که دوست شان داشتم ولی به درد صدای من نمی خورد. دوست داشتم که چنین ترانه ای مال من بود اما اگر من می خواندم خراب می شد. غیر از این در ایران مورد دیگری یادم نمی آید.
از کنسرت های خارجی هم الگو می گیرد، در این کنسرت ها شرکت می کنی؟
معلوم است که الگو می گیرم. همان طور که در فوتبال هم از خارجی ها الگو می گیریم. آنقدر توانایی ندارم که در همه کنسرت های خارجی شرکت کنم. پیش آمده اما تعدادش محدود بوده است. فیلم های کنسرت ها را تماشا می کنم. از کارهای اپرا گرفته تا پاپ، کلاسیک و...
ترانه شناسی فرزاد فرزین
تک آهنگ های فرزاد فرزین

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی محمد علیزاده به همراه عکسهای جدید
  • --------------------------------------------------
  • نام:محمد
  • نام خانوادگی:علیزاده
  • تاریخ تولد: 136/1/23
  • محل تولد:کرج
  • پیشه:خواننده و آهنگساز
--------------------------------------------------

زندگینامه محمد علیزاده
محمد علیزاده در 23 دی سال 1360 در کرج به دنیا آمد.وی در حال حاضر در تهران زندگی می کند. وی درخانواده ای کاملا فرهنگی و علمی رشد کرد پدرش معلم بود و یک خانواده سنتی که آنرا بزرگترین افتخار خود میداند بزرگ شد، یک خواهر دارد و میگوید خوانندگی را از 4 سالگی شروع کرده است.

کودکی محمد علیزاده
علاقه به قرآن تا خواننده شدن
محمد علیزاده علاقه خاصی به قرآن دارد و سه سال پیاپی مقام اول قرائت قرآن را توانسته کسب کند. از پانزده سالگی یادگیری موسیقی اصیل ایران را شروع کرد ، قبلش هم دستگاههای قرآن را یاد گرفت . آقای دکتر جوانمرد که مربی قرآن او بودند تمام دستگاههای قرآن را به او یاد دادند . بعد از مدتی مشاهده کرد که موسیقی سنتی را خیلی دوست دارد به همین دلیل “ردیف” هم آموخت.
عاشقی تا ازدواج محمد علیزاده
محمد علیزاده مجرد است و هنوز ازدواج نکرده، می گوید یک بار عاشق شده آن هم در 19 سالگی و به آن افتخار میکند، مدتی پیش شایعه ازدواج او با بهاره افشاری به گوش می رسید، که این خبر از طرف خانوم افشاری تکذیب شد.

بهاره افشاری و محمد علیزاده
علایق و تیپ شخصیتی
  • در دوران تحصیل از درس شیمی متنفر بوده ولی ادبیات و ریاضی را دوست می داشت
  • آهنگ های خداحافظ و جز تو را جزو محبوبترین ترانه هایش میداند
  • خواننده ی محبوبش اورس است و از کارهای ناصر عبدالهی انرژی میگیرد
  • علی دایی و کریستیانو رونالدو فوتبالیستهای محبوبش هستند
  • بازی هنرمندانی چون فاطمه معتمد آریا و زنده یاد خسرو شکیبایی را دوست دارد
  • از تولیدات مسعود کیمیایی و مهران مدیری لذت میبرد
  • ادکلن مورد علاقه :بولگاری
  • ساز تخصصی :گیتار
  • قد :1/89 سانتیمتر
  • وزن :102 کیلوگرم
فعالیت هنری
اولین آلبوم رسمی
اولین آلبوم رسمی محمد علیزاده با نام همخونه در سال 1387 منتشر شد که آهنگ و تنظیم این آلبوم توسط امیر حسین سرگزی انجام شده است. این آلبوم نتوانست محمد علیزاده را آنطور که باید معرفی کند، چندین سال پس از انتشار این آلبوم که فروش پایینی هم داشت یک آلبوم دیگر از وی با نام سوپرایز در آستانهٔ انتشار قرار داشت که به صورت اینترنتی پخش شد ولی با این حال موفقیت فوق العاده ای پیدا کرد و جزو بهترین آلبوم های موسیقی سال کشور به شمار می رفت.
همکاری با رضا صادقی و فرزاد حسنی
وی سال های زیادی تلاش کرد تا بتواند در عرصه موسیقی ایران نام آشنا شود. وی مدت های زیادی به همراه بسیاری از خواننده های مشهور کشور نظیر رضا صادقی در رادیو جوان به اجرای برنامه پرداخته است. اجرای وی در رادیو جوان و آشنایی علیزاده با فرزاد حسنی باعث شد تا او آهنگ «خداحافظ» با شعری از فرزاد حسنی را برای تیتراژ برنامه کوله پشتی که در سال 1385 پخش شد را اجرا کند.

فرزاد حسنی و لیلا بلوکات در کنسرت محمد علیزاده
محمد علیزاده پر کارترین خواننده
محمد علیزاده یکی از پرکارترین خواننده هایی است که با صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران همکاری داشته است. از جمله این ترک ها می توان از ساخت تیتراژ برای برنامه کوله پشتی، سریال سراب، شهر باران 90 و 91، ماه عسل 89وماه عسل 96، مسابقه قرآنی تسنیم، جشن رمضان 91 و 92، صبحی دیگر، سریال خروس، میشه نگاه کنی و بر آستان جانان و سریال های زخم و برادر نام برد. این تعداد همکاری با سازمان صدا و سیما ایران در کمتر خواننده ای مشاهده شده است با این حال علیزاده بازهم قطعاتی را برای این سازمان در دست تهیه دارد.
اولین برنامه رسمی
محمد علیزاده اولین برنامه رسمی اش بر روی صحنه را در بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در سال 1391 برگزار کرد. وی آخرین برگزارکننده کنسرت در سی آمین جشنواره موسیقی فجر در سال 1393 بود که اجرای وی در این جشنواره مورد توجه علاقه مندان قرار گرفت. این دومین باری بود که جشنواره موسیقی فجر با کنسرت محمد علیزاده به پایان می رسید. علیزاده هم اکنون رکوردار کنسرت های ایران است.

کنسرت محمد علیزاده در جشنواره فجر
کنسرت های محمد علیزاده
محمد علیزاده از فعال ترین برگزار کنندگان کنسرت در میان خوانندگان پاپ اهل ایران است. وی فقط در سال 93 بالغ بر 40 اجرای زنده در ده ها شهر ایران از جمله تهران، قزوین، لاهیجان، همدان، کیش، زنجان، آستارا، شهریار، آمل، شیراز، گرگان، بوشهر، اراک، کرمان، تبریز، بندرعباس، چالوس، ساری، محمودآباد، گنبد و شهرستان شفت داشته است.
کنسرت محمد علیزاده به عنوان بهترین کنسرت جشنواره موسیقی فجر 1391 در بخش پاپ انتخاب شد. همچنین وی در سال 93و94 با برگزاری کنسرت های متعدد … رکورد دار کنسرت در ایران است. به گونه ای که او در سال 94 با برگزاری 30 سانس کنسرت آنهم فقط در تهران نفر اول موسیقی کشور بود
فعالیت موسیقی
محمد علیزاده به دلیل توانایی ساخت ملودی و آهنگ و همچنین ترانه سرایی همکاری هایی نیز با سایر خوانندگان و فعالان موسیقی ایران نیز داشته است. ساخت قطعه انتظار در آلبوم یاد چشمات از آمین رستمی و قطعه بزار ببینمت در آلبوم دریا از سعید عرب و همچنین قطعه ستاره در آلبوم کما 2 از حمید عسکری جزو این همکاری ها بوده است.

آهنگ «با اینکه تنهایی» وی در میان Top10 سایت ترانه ماه به انتخاب کاربران اینترنتی قرار دارد. همچنین ترانه «جز تو» و «خداحافظ» جزو محبوب ترین ترانه های وی به انتخاب هوادارانش بوده است.
ترانه دلنشین شهر باران با صدای محمد علیزاده و ترانه مجید صالحی و ملودی بهنام کریمی و تنظیم بهروز صفاریان در اولین فستیوال تیتراژهای تلویزیونی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران مقام دوم را از آن خود کرد.

اجرای محمد علیزاده
انتقاد از محمد علیزاده
از جمله انتقاداتی که به این خواننده می شود استفاده مکرر از کلمه دل در ترانه هایش و غلو در بغض صدایش است که خودش این گونه پاسخ می دهد:«دوست داشتم. دوست داشتم بگویم «دل به دل این دل دل مرده بده، بده دل که بد آورده». همین که شنونده باید به خودش زحمت بدهد و کلنجار برود تا این ترانه را حفظ کند یعنی من برده ام. در این آلبوم دوست داشتم در همه قطعات از دل استفاده کنم. حالا دیگران هر چه می خواهند بگویند. من تکرار قافیه ها را هم دوست دارم مثل اتفاقی که «در این اولین باره» افتاد و من 9 قافیه شبیه به هم را پشت سر هم تکرار کردم.» وی در ادامه چنین می گوید:«هیچ بغض غلو شده ای در صدای من وجود ندارد. من از بچگی هم که قاری قرآن بودم با همین صدا می خواندم منتهی صدایم پخته نبود»

ترانه شناسی محمد علیزاده
آلبوم همخونه
اولین آلبوم محمد علیزاده است که در سال 1387 منتشر گردید و فضای موسیقایی اش با آلبوم های بعدی اش بسیار فرق می کند و در واقع پله ای برای ورود وی به بازار موسیقی کشور بود. قطعات این آلبوم با حال و هوای آن دوره موسیقی پاپ ایران قرابت زیادی دارد.
  1. ل**ب خاموش
  2. تمنا مریم دلشاد
  3. گل یاس
  4. همخونه
  5. سکوت
  6. سنگ صبور
  7. زمونه
  8. یادلار

عکسهای محمد علیزاده
آلبوم سورپرایرز
  1. جز تو
  2. این اولین باره
  3. گریه نکن
  4. تولد (خیلی خوشحالم)
  5. زیر حرفام می زنم
  6. تو که اینجوری نبودی
  7. تو جون منی
  8. دو خط موازی
  9. ّبی تو می میرم
  10. بی حوصله
  11. سورپرایز
محمد علیزاده دلت با منه
  1. برگرد
  2. غم دنیاست
  3. دل به تو غم زده
  4. خیلی برام عزیزه خاطرت
  5. سرزنش
  6. تورو می خواستم
  7. دلت با منه (ازم دوری)
  8. شهر باران

بیوگرافی محمد علیزاده
آلبوم گفتم نرو
آلبوم گفتم نرو چهارمین آلبوم علیزاده در 26 دی 1395 با تهیه کنندگی صدرالدین حسین زاده، مدیر موسیقی میلاد ترابی و توسط پخش کمپانی هنر شهر منتشر شد. این آلبوم حاوی 8 قطه هست. تنها آهنگ تکراری آن «عشقم این روزا» که یک ماه قبل به صورت تک ترک پخش شد. میلاد ترابی و آرش پاکزاد میکس و مسترینگ قطعات این آلبوم را به عهده داشتند.
  1. بی معرفت
  2. بیمارم
  3. یه آدم دیگه ای
  4. خدا نگهدار
  5. عشقم این روزا
  6. چهل درجه
  7. تصمیمتو بگیر
  8. گاهی بخند

عکسهای محمد علیزاده
تک آهنگ ها
  1. زندگی
  2. تو بری بارون
  3. ماه عسل 96
  4. عشقم این روزا
  5. برگرد ♫ ریمیکس
  6. برادر 2
  7. دستان مرا بگیر
  8. برادر
  9. خستم
  10. کجا میری
  11. همینه که هست
  12. زخم
  13. میشه نگام کنی
  14. اشتباه
  15. فکرشم نکن
  16. حس آرامش
  17. هواتو کردم
  18. با اینکه تنهایی
  19. شهر عشق
  20. عشق فوق العاده
  21. سلام ::به همراه:فریدون آسرایی
  22. صبحی دیگر
  23. خاک شیرین
  24. تو حس عاشق شدنی
  25. شهر باران
  26. سراب
  27. حالمو زیبا کن
  28. نگو نمی رسم
عکسهای محمد علیزاده

محمد علیزاده و مادرش

مژده لواسانی و نفیسه روشن در کنسرت محمد علیزاده

کنسرت محمد علیزاده

جشن تولد محمد علیزاده

طرح متفاوت لباس محمد علیزاده

لیلا بلوکات در کنسرت محمد علیزاده

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی و عکسهای جذاب گروه پازل بند
------------------------------------------------------

• نام:گروه پازل Puzzle Band
  • سبک (ها):پاپ
  • سال های فعالیت:1390 تا کنون
  • اعضای کنونی:علی رهبری و آرین بهاری
  • اعضای پیشین: مهران عباسی
------------------------------------------------------
مصاحبه با گروه موسیقی دو نفره پازل بند
گروه پازل از چه زمانی شروع به فعالیت کرد و کار گروه در ابتدا با چه افرادی آغاز شد؟
– آرین بهاری:گروه پازل از شهریور ماه سال 90 شروع به فعالیت کرد و در ابتدا من، علی رهبری و مهران عباسی افراد گروه بودیم و چون سلیقه هایمان در تنظیم به یکدیگر شباهت داشت، شروع به تنظیم کردیم. سپس تصمیم گرفتیم که گروه مان یک آرتیست داشته باشد و علی را برای این کار انتخاب کردیم، اولین خواننده مجازی هم که با او شروع به فعالیت مشترک کردیم، محسن یگانه بود.

– علی رهبری:در ابتدا ما کارهای مرتبط با خودمان را انجام می دادیم و در کنار فعالیت های گروه خودمان شروع به تنظیم برای سایر خواننده ها کردیم، همانطور که آرین گفت اولین کارمان در آلبوم حباب محسن یگانه بود، درست است که ما در آن آلبوم فقط یک قطعه را تنظیم کردیم اما در تمام پروسه آلبوم دخیل بودیم و نظرات مان را در مورد تمامی چهارچوب کارها در اختیار محسن یگانه قرار می دادیم.

در آن سالی که برای انتشار آلبوم حباب تلاش می کردیم، فکر کنم خودمان هیچ قطعه ای را منتشر نکرده بودیم، به این خاطر که تمام وقت و انرژی مان را برای آلبوم حباب صرف کردیم؛ تا حدی که چندین ماه به استودیوی خودمان نمی آمدیم و تمام زمان در استودیو محسن یگانه به سر می بردیم.

مصاحبه پازل بند
چه اتفاقی افتاد که «مهران عباسی» از گروه پازل جدا شد؟
– علی رهبری:اولِ صحبت مان این را بگویم که مهران عباسی همواره دوست خوب ما بوده و خواهد بود و در آن شکی نیست اما رابطه کاری ما بعد از آلبوم حباب دستخوش تغییر شد. مهران از همان ابتدا بر این نکته تاکید داشت که علاوه بر کار گروهی به صورت شخصی نیز برای خودش کار کند و بعد از حباب تصمیم گرفت که به صورت مستقل کار کند.

ما هم بعد از نشستی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که می توانیم راه کاری مان را از هم جدا کنیم. مهران همواره در سبک خودش یک یاز افراد به نام و کاربلد بوده اما در آن زمان بنا به شرایطی احساس کردیم جدا شدن مهران عباسی ضربه ای را به گروه وارد نمی کند و این شد که امروز من و آرین بهاری در گروه پازل فعالیت می کنیم.

تقسیم وظایف در گروه پازل به چه صورت است؟

– آرین بهاری:در گروه ما علی رهبری آرتیست گروه است و به خوانندگی مشغول است و در تنظیم و ملودی هم بسته به شرایط همکاری می کنیم که معمولا 50-50 است.

همکاری گروه شما با سایر خواننده ها اصولا نوسان داشته است، دلیل این نوسان چیست؟

– آرین بهاری:باید ببینیم منظورت از نوسان چیست.

نوسان به این معنا که شما برای خواننده یک قطعه را می سازید و آن قطعه بسیار شنیده می شود یا به قول معروف هیت می شود اما برای خواننده ای دیگر کاری با همان المان هایی که برای موفق شدن نیاز است را می سازد اما کار نمی گیرد و موفق نمی شود.

– علی رهبری:اجازه بدهید من جواب بدهم، اتفاقا بحث دیشب من و آرین هم همین بوده، موضوع این است که بسیاری از خواننده ها – مخصوص آنهایی که مشهور نیستند – زمانی که برای ساخت قطعه ای به سراغ ما می آیند می گویند یک قطعه می خواهیم شبیه فلان آهنگی که موفق و بین مردم شنیده شده. این برای خوانندگان ما یک سم است، چون حتی خود ما نیز زمانی که برای فرد دیگری کار می کنیم سعی می کنیم المان ها و فضاهایی را برای او بسازیم که در آن تکرار دیده نشود اما این اصرار از سوی خواننده است که دوست دارد کاری که برای او می سازیم شبیه فلان قطعه ای که شنیده شده، باشد.

بارها اتفاق افتاده است که من و آرین به آن فرد توضیح داده ایم که پیشنهاد تو خوب است اما قبل از تو یا خود گروه پازل یا خواننده دیگری این فضا را تجربه کرده و در نهایت نتیجه کار تو هر چقدر هم خوب باشد، شبیه کاری که قبلا پخش شده است می شود اما فرد مورد نظر حرف ما را قبول نمی کند و ما هم به صورت پیشنهاد این مقوله را مطرح می کنیم و هیچ گاه نمی خواهیم حرف مان را به زور بر کسی تحمیل کنیم.

نمونه بارز این قضیه محسن یگانه است. محسن در زمینه کاری بسیار آدم انعطاف پذیری است و اگر ببیند پیشنهادی به سودش خواهد بود، آن را عملی می کند. در آلبوم «نگاه من» ما تنظیم قطعه «دیوار» را بر عهده داشتیم که در ابتدا ملودی و ماکت کار به این صورت امروزی نبود.

عکسهای پازل بند
ابتدا کار این قطعه به صورت اسلو بود اما ما احساس کردیم که فضای جدیدی را برای محسن یگانه رقم بزنیم و با پیشنهاد آرین قطعه به این صورتی که درون آلبوم قرار گرفته است تغییر کرد و محسن هم زمانی که پیشنهاد ما را شنید، استقبال کرد.

فضای کاری گروه پازل از ابتدای شروع فعالیت، مختص به خودش بود؛ یعنی با شنیدن قطعه می شد حدس زد که این اثر حاصل تلاش گروه پازل باند است اما امروز به علت تعدد کارهای مشابه، این تشخیص برای شنونده سخت شده است؛ آیا فکری برای این موضوع کرده اید که دچار یکنواختی و تکرار نشوید؟

– آرین بهاری:حرفت را کاملا قبول دارم. ما از ابتدای شروع کارمان سعی کردیم در هر تنظیمی که انجام می دهیم چه در تنظیم اسلو و چه در هاوس و چه در شش و هشت، المان های موسیقی الکترونیک را در آن دخیل کنیم. زمانی که ما این کار را شروع کردیم، افراد کمی در آن حوزه مشغول فعالیت بودند اما به قول خودت امروزه به علت وجود کارهای مشابه، این تشخیص برای شنونده سخت شده است.

پس در این زمان باید کاری کنیم که بتوانیم پویایی خودمان را حفظ کنیم. تصمیم گرفته ایم از این به بعد استفاده از سازهای زنده و اصیل را در تنظیم ها زیاد کنیم. این استفاده از دو جهت برای ما مفید است. اول اینکه از فضای قبلی خارج می شویم و دوم اینکه تجربه نشان داده استفاده از سازهای زنده ایرانی و شرقی نتیجه بهتری را برای کار به همراه دارد.

همچنین در اجراهای زنده نحوه پیاده کردن ملودی و تنظیمی که با سازهای زنده و آکوستیک انجام شده به مراتب نتایج رضایتبخش تری را برای شنونده دارد.

– علی رهبری:با آرین موافقم ولی می خواهم این را هم اضافه کنم، فضای موسیقی شرقی بیشتر از هر چیزی نیاز به8 حس دارد، صدای من به عنوان آرتیست گروه پازل یک صدای شرقی است و نمی توان با آن کارهای عجیب و غریب کرد.

یادم می آید برای محسن یگانه کاری به نام «یه هفته به عید» ساختیم، خیلی سعی کردیم که برای آن قطعه کارهای عجیب و غریب انجام دهیم و از مشخصه های جدید و مختلف موسیقی استفاده کنیم ولی بدون هیچ گونه تعارفی این را می گویم که چنین کارهایی از حس و حال ترانه و ملودی کم می کند؛ همانطور که این اتفاق برای آن قطعه افتاد.

شاید یک عده افرادی که موسیقی را به صورت حرفه ای دنبال می کنند و اجزای ریز کار برایشان مهم است، از این المان ها خوششان بیاید اما عمده مردم با این قضیه ارتباط برقرار نمی کنند. شاید مردم به خاطر اسم محسن یگانه آن کار را گوش کنند اما در نهایت مردم باید با آن ترانه ارتباط برقرار کنند که به علت غالب بودن تکنیک بر حس، آن اتفاق خوب رخ نمی دهد. در نتیجه ما تصمیم گرفتیم که فضای کاری مان را تا حدی تغییر دهیم.

روند کاری گروه پازل در آینده به چه صورت خواهد بود؟ دوست دارید همچنان مردم شما را به عنوان سازنده و تنظیم کننده قطعات بشناسند یا می خواهید به صورت یک گروه مستقل که آرتیست دارد و می خواند، فعالیت کنید؟

– علی رهبری:بگذار اینگونه جوابت را بدهم. سال های قبل شاید عمده مردم گروه پازل باند را صرفا یک گروه تنظیم کننده می دانستند اما ما از اواسط سال گذشته تصمیم گرفتیم به صورت منظم به پخش قطعات خودمان کنیم و خودمان را به صورت یک آرتیست معرفی کنیم.

البته که این مقوله نیازمند زمان است ولی خوشبختانه نظرات و بازخوردهایی که تا امروز دریافت کردیم، مثبت بوده و ما را به ادامه راه خیلی امیدوار کرده است، قطعا روند کاری گروه پازل بعد از انتشار اولین آلبوم رسمی تغییر خواهد کرد.

همانطور که خودت می دانی الان ما هیچ گونه پشتیبانی مالی نداریم و به همین خاطر مجبوریم برای به دست آوردن هزینه ها با افراد زیادی کار کنیم حتی اگر خواننده اسم آنچنانی یا صدای خوبی نداشته باشد. بعد از آلبوم، گزیده کارتر خواهیم شد و سعی می کنیم از کمیت کارها کم کنیم؛ مگر اینکه با خواننده ای هر چند جدید کار کنیم که انعطاف پذیر باشد و کار کردن با او راحت باشد.

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
جدیدترین بیوگرافی و عکسهای علی عبدالمالکی
-------------------------------------------------------

• نام : علی
  • نام خانوادگی :عبدالمالکی
  • تولد: 26 مرداد 1367
  • سبک : موسیقی پاپ فارسی
  • ساز: گیتار
--------------------------------------------------------
زندگینامه علی عبدالمالکی
علی عبدالمالکی26 مرداد 1367 در تهران متولد شد وی خواننده، ترانه سرا، آهنگ ساز و تنظیم کنندهٔ پاپ ایرانی است. علی عبدالمالکی با آلبوم نامسلمون به شهرت رسید.

عکس دیدنی از کودکی علی عبدالمالکی
علی عبدالمالکی پدرش را در دوران کودکی از دست داد و تنها مونس و همدمش مادرش شد. نخستین فعالیت هایش را با آهنگ هایی شاد و برای مراسم عروسی آغاز کرد که می توان آهنگ تو فقط اشاره کن را نام برد.

علی عبدالمالکی و مادرش
علی عبدالمالکی با انتشار عکسی از مادرش در اینستاگرامش نوشت:پدرم شمایی… شمایی که بیش از بیست سال مردونگی کردی و پای بچه هات وایسادی به اینجا رسوندیشون … از خدا فقط سلامتیتو میخوام و بس… حاضرم تمام درد و بلاهاتو به جونم بخرم حاضرم خدا از عمر من کم کنه و تو خیلی بیشتر فرشتگی کنی و سایه ت رو سرم باشه…. دورت بگردم روزت مبارک… تولدتم مبارک مامان جون (پدرمم هستی) ….. خدا باباهاتون رو براتون حفظ کنه و تنشون سلامت باشه… اونایی هم که باباهاشون به رحمت خدا رفتن امیدوارم جای پدر عزیزتون وسط بهشت باشه..
در مورد علی عبدالمالکی بیشتر بدانید
* غذای مورد علاقه علی عبدالماکی قرمه سبزی هست. از میان خوانندگان به صدای معین علاقه خاصی دارد با اینکه خودش هم میدونه سبک این دو هیچ شباهتی به هم ندارد.
* علی عبدالمالکی علاوه بر خوانندگی ترانه سرایی و آهنگسازی نیز برای خوانندگان دیگر انجام میدهد که میتوان به سوده، فرهاد نوری، پوریا عرفانی، محمد مالکی، یاسر رشادی و... اشاره کرد.
*علی عبدالمالکی از کشور ترکیه خیلی خوشش میاد و دوست دارد حتما به این کشور سفر کند. از کشور آمریکا بر خلاف خیلیها بدش میاد!
* علی عبدالمالکی از کلیپ های خارجی خوشش میاد ولی با کلیپ های ایرانی اصلا حال نمیکند.
* تا به حال هیچ کلیپی از کارهایش بیرون نداده است اگر کار تصویری داشته است یا در استودیو یا پارک خوانده است و آن هم با گیتار.

تیپ خاص علی عبدالمالکی
علی عبدالمالکی پس از چندی با شرکت در کلاس های موسیقی با سازهای کیبورد و گیتار و پیانو آشنا شد و به این سازها تسلط کامل پیدا کرد. علی عبدالمالکی قبل از اینکه وارد دنیای خوانندگی شود فوتبالیست بود و در پست دروازه بان بازی می کرد.

علی عبدالمالکی با لباس ورزشی
آغاز فعالیت حرفه ای
علی عبدالمالکی در سال 1380 با کامران (که بعدها کامران خود را دی جی کامران خواند) چند آهنگ با هم خواندند. آهنگ «الهی» و «عشقمو بپذیر» آهنگهایی بود که این دو با هم خواندند ولی در هیچ سایتی پخش نشد تا اینکه پس از مشهور شدن علی عبدالمالکی این دو آهنگ توسط کامران در سایتهای موزیک پخش شد که باعث ضربه شدیدی به علی عبدالمالکی شد. چون خیلیها فکر می کردند این آهنگها را جدیدا علی عبدالمالکی خوانده است.
در سال 1386 علی عبدالمالکی و دی جی سروش یک آهنگ به صورت تستی با هم ساختند و اسم آن را «نفرین» گذاشتند. پس از مدتها این آهنگ پخش شد که به دلیل کیفیت پایین و تستی بودن آن مورد انتقاد قرار گرفت.

کنسرت علی عبدالمالکی
آلبوم خدانشناس علی عبدالمالکی
در اسفند سال 86 علی عبدالمالکی گمنام و دی جی سروش (که قبل از این آلبوم کمتر کسی او را میشناخت) آلبومی به نام "خدانشناس" ساختند و وارد اینترنت کردند که این آلبوم هیاهویی به پا کرد. سبک جدید این آلبوم و استفاده از فضاهای کامپیوتری و سبک آهنگهای ترکی باعث استقبال بیش از حد از این آلبوم شد. تکستهای دی جی سروش در بین آهنگها نظر بسیاری از طرفداران موسیقی را به خودش جذب کرد. این آلبوم 8 ترکی با تنظیم دی جی سروش اس جی ترک و آهنگسازی و ترانه سرایی علی عبدالمالکی تا مدتها در هر ماشینی شنیده می شد.

علی عبدالمالکی و محسن چاووشی
آلبوم نامسلمون علی عبدالمالکی
در اردیبهشت سال 87 علی عبدالمالکی و دی جی سروش آلبوم دیگری با هم ساختند که 10 ترک داشت در این آلبوم علی عبدالمالکی در یک آهنگ شبیه ساز آهنگ مهستی با ایمان ظهراب فیت داشت.
علی عبدالمالکی پس از موفقیت این 2 آلبوم در سال 87 چندین تک آهنگ مثل "لباس عروست رخت عزاته" و "تا کی باید" پخش کرد که استقبال زیادی از آن شد ولی پس از این چند آهنگ بود که علی عبدالمالکی مدتها سکوت کرد و به دنبال مجوز کارهایش رفت.

تا به حال تک آهنگ های زیادی مثل "به پای حرفام"، "اشک نریز" و... به اسم علی عبدالمالکی پخش شده که هیچ کدام از این خواننده محبوب نیست!

علی عبدالمالکی و حسین ماهینی و حسین سلیمانی در تولد مایسا
در آبان سال 88 نیز تک آهنگ "خدانگهدار" از آلبوم جدید علی عبدالمالکی لو رفت. این آهنگ به صورت ماکت بود و هنوز هیچ تنظیمی روی آن نشده بود ولی صدای عالی علی عبدالمالکی همه بار آهنگ رو به بار کشید. در نیمه دوم سال 88 علی عبدالمالکی ماه های پرکاری داشت. آهنگسازی و ترانه سرایی برای چند خواننده و دادن 6 آهنگ جدید واقعا عبدالمالکی را پس از ماه ها دوری دوباره به رده اول موسیقی آورد.
علی عبدالمالکی تصمیم گرفت فضای کارش را عوض کند و خواندن در سبکهای دیگر را نیز تجربه کند. خواندن آهنگ شادی مثل "یعنی دوستم نداشتی" که بسیار مخالف و موافق داشت و همکاری با الیاس شیرزاد باعث شایعات فراوان جدایی او و دی جی سروش شد.در حالی که این دی جی سروش بود که به علی عبدالمالکی پیشنهاد کرده بود با تنظیم کننده های دیگر هم کار کند.

علی عبدالمالکی
سبک غمگین نیز علی عبدالمالکی تجربه کرد. خواندن 2 آهنگ فوق عاشقانه و غمگین مانند "خدانگهدار" و "یه دل شکوندم" باعث محبوبیت بیش از پیش علی عبدالمالکی شد.
علی عبدالمالکی همچنین با تنظیم کننده های دیگر و به نامی همچون آرمیک(که دارای سبک جهانی میباشد)، الیاس شیرزاد، علی رهبری و بابک مافی کار کرد. شایعه هایی نیز در مورد همکاری او با سیروان خسروی نیز به گوش می رسید.
آهنگ "دلم" او دارای ترانه ای فوق العاده بود که در ادامه آهنگ "دلکم" ساخته شده است که این آهنگ به مراتب بالاتر از آهنگ قبلی بود.تنظیم کننده این آهنگ علی رهبری بود.

مرتضی پاشایی و بهرام گوران در کنسرت علی عبدالمالکی
کنسرت های علی عبدالمالکی
وی قبل از انتشار آلبوم رسمی اش هشت کنسرت زنده، مجاز و بزرگ اجرا کرده است که رکورد کنسرت قبل از اولین آلبوم مجاز را در ایران شکسته است.
شش کنسرت بزرگ و رسمی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران و دو کنسرت بزرگ و زنده در کیش برگزار کرده است که مورد استقبال زیاد دوستداران موسیقی پاپ ایرانی قرار گرفته است.
علاوه بر این وی کنسرتهای زنده و بزرگی را در شهرهای یاسوج، سرعین، زنجان، ایلام، تبریز، ارومیه، خرم آباد و … برگزار کرده است.
ترانه شناسی علی عبدالمالکی
آلبوم های موسیقی
  • 1386 خدانشناس بهمن ماه ... آلبوم غیررسمی
  • 1387 نامسلمون اردیبهشت ماه ... آلبوم غیررسمی
  • 1394 مخاطب خاص خرداد ماه دنیای هنر آلبوم رسمی و مجاز

علی عبدالمالکی مخاطب خاص

Mahdiye17

Mahdiye17

همراه انجمن
کاربرسایت
Reaction score
139
بیوگرافی و عکس های علی لهراسبی
  • نام :علی
  • نام خانوادگی :لهراسبی
  • متولد :20 فروردین 1355
  • سبک موسیقی : پاپ
علی لهراسبی متولد 20 فروردین 1355 در تهران، خواننده است.

خانواده علی لهراسبی

فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج است، فرزند اول یک خانواده شش نفری است، پدرش بازنشسته نیروی هوایی و مادرش خانه دار بوده است. او دارای سه برادراست.

زندگینامه خواننده پاپ علی لهراسبی

شغل وتحصیلات
در رشتهٔ الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می باشد. وی هم اکنون بیش تر در زمینهٔ تبلیغات و موسیقی فعال است. وی هم چنین یکی از مدیران پروژهٔ یکی از شرکت های نامدار تبلیغاتی است .
قاری قرآنی که خواننده شد
من پیش زمینه قبلی هم داشتم. من در کودکی و نوجوانی قاری قرآن بودم .آن دوره خیلی به من کمک کرد. کسانی که قرائت قرآن را اصولی یاد می گیرند، یک عالمه تحریرهای خوب یاد می گیرند. قرائت قرآن برای صداسازی مخصوصا در دوره نوجوانی و جوانی فوق العاده است
از علاقه تا شهرت و تیتراژ
اجرای تیراژ سریال کلبه سپید به عنوان اولین حرکت رسمی او در عرصه موسیقی می خورد.از اینجاست که وی تصمیم به تقویت خود می گیرد و برای دو سال به یادگیری سلفژ و تئوری موسیقی نزد محمدرضا صادقی و بهنام صبوحی می پردازد تا در نهایت در سال 1381 با اجرای تیراژ سریال دریایی ها ارائه ا ی متفاوت را از خود به نمایش می گذارد
ازدواج و همسرش
اطلاعاتی در خصوص ازدواج وی در دسترس نیست .
عشق را تجربه کردم حالا با جزئیاتش کاری ندارم
اما من یک نتیجه گیری نهایی از عشق دارم؛ اینکه اصلا عشق به یک انسان وجود خارجی ندارد بلکه دوست د اشتن است که خیلی برتر و بالاتر از عشق است، به نظرم عشق فقط برای خالق است برای کسی که بالاتر از فیزیک و آفرینش ماست
از الکترونیک تا موسیقی
دانشگاه که قبول شدم گفتم حالا باید کارهای متفرقه هم داشته باشم .من یادگیری پیانو را شروع کردم و یک ارگ خریدم چون وضعیت مالی ام اینقدر خوب نبود که بتوانم پیانو بخرم. پیانو را پیش مهرداد تاج کریمی کار کردم که آن زمان دانشجوی دکترا بود. خودش موسیقی کودکان می ساخت. من هم خیلی علاقه مند شدم به موسیقی کودکان. از همان اولی هم که کلاس می رفتم ساخت موسیقی را بیشتر دوست داشتم
از سرود تا خواننده و تلویزیون
با چندتا از سرودهایم که خودم خوانده بودم رفتم تلویزیون، آن زمان آقای شهبازیان مسئول بخش سرود و موسیقی صدا و سیما بودند. اینها را دادم به آقای شهبازیان و ایشان هم استقبال کردند.بعد برایم مجوز خوانندگی صادر کردند اما از اینجا تازه شروع شد. چندتا دوست خوب داشتم که گفتند اگر می خواهی خوانندگی کنی، این راهش نیست. باید مسیر حرکتت را هم مدیریت کنی
شروع کار با کلبه سفید
از سال 73-74 بود که جدی تر به دنبال موسیقی رفتم قبل تر از آن هم کار می کردم...در گروه کر مشغول بودم اما خواننده سلو یا تکی را از سال 78 شروع کردم .
وکار رسمی ام خواندن ترانه تیتراژ سریال کلبه سپید کار با مهرداد رایانی بود وآهنگش راهم امیر بکان ساخته بود. من تیتراژ برنامه راز زندگی را هم اجرا کردم .
حس عجیب خوانندگی
تصور عجیب وغریبی پیدا کرده بودم. به اصطلاح می گویند در جو قرار گرفته بودم. مدام پیشنهاد های مختلف از راه می رسیدند. صادقانه بگویم با خودم می گفتم دیگر تمام شد. باقدم بعدی روی پشت بام هستم. این حس به من دست داده بود که باید کارهای دیگرم را تعطیل کنم وفقط به خوانندگی بچسبم .
با دریایی ها در سال 81
سال 81 سریال دریایی ها پیشنهاد شد. ترانه اش برای مسعود رسام بود و آهنگ وتنظیمش بادکتر چراغعلی. با مسعود رسام به توافق رسیدیم و آلبوم دریایی ها منتشر شد .
آلبوم مثلث در سال 82
کار آلبوم مثلث از سال 82 شروع شد وآلبوم سال 85 منتشر شد. من آهنگ ها را انتخاب کردم اما بعضی تنظیم ها چهار بار عوض شد. کار اولیه را در ایران ضبط کردم .
در همین حین بود که دوستی ام با بهروز صفاریان عمیق تر شد. 9 قطعه برای آلبوم کامل شده بود اما صمیمی تر شدن من با بهروز نوع کار را تغییر داد. سریال پیله های پرواز پیشنهاد شد .
با مشکلات زیادبهروز را متقاعد کردم که وارد کار شود. من دوست دارم اگر کار تیتراژ می کنم با کارهای قبلی متفاوت وکار قابل دفاعی باشد. سپس اونی که مدعی بود عاشقته متولد شد .
سبک خودم را دارم
می گویند غم صدایم خاص است. این را در صدایی کشف کرده ام. سعی می کنم این رنگ و حس و حال صدایم را تقویت کنم. دوست دارم به جایی برسم .
که احساس کنم سبک خودم را دارم.این که صدایم شخصیت ویژه اش را پیدا کند .
حین اجرا گریه کرده ام
سعی می کنم کارهای تاثیر گذار را انتخاب کنم. وقتی وارد فضای استودیوی ضبط می شوم حداکثر احساسم را به کار می دهم. از خود بی خود می شوم و بارها اتفاق افتاده که حین اجرا گریه کرده ام. در استودیو چهار چوب میکروفن و آکوستیک و ضبط را فراموش می کنم. به این حالت که می رسم احساسم را منتقل می کنم .
استقبال از موسیقی دلنوازان
دلنوازان اولین سریال جدی من بود. برای همین همه سعیم را کردم تا اشتباه نکنم. بیشترین زمان تولید به فکر کردن گذشت. می خواستم موسیق خالصانه باشه .
تقریبا هم 8 گزینه داشتم که در نهایت این 2 تیتراژ انتخاب شد. البته کسانی هم که با آن ها در این تیتراژها کار کردم خیلی موثر بودند. حال و هوای همگی ما شبیه هم بود .
اما در مورد اینکه می پرسید فکرش رامی کردم بگیرد بگذارید رک بگویم در بین اهالی موسیقی جمله ای معروف است که هیچ کس نمی تواند تضمین کند کاری که انجام می دهد قطعا میگیرد .
شما نمی توانید در موسیقی از کسی بخواهید کاری انجام دهد که فردا در ایران بترکد. در مورد دلنوازان هم همین طور است. روزی که با مهران رسام حرف زدم نگران بود. موسیقی خوب می خواست و من هم همه ی تلاشم رو کردم و نتیجه خوب شد .
درکنار خوانندگی نوازندگی را خیلی دوست دارم
واقعا همه هنرها جذاب هستند ولی اگر قرار باشد برگردیم به موسیقی کار دیگه ای که کنار خوانندگی دوست دارم نوازندگی است و منظوم از نوازندگی حرفه ای یعنی بهترین بودن. اما کلا همه هنرها زیبا هستند و از نظر من هنر و زیبایی دو کلمه ای هستند که کاملا در کنار هم معنا پیدا می کنند .
لهراسبی در یک نگاه وچند نکته دیگر :
بعد از انتشار آلبوم مثلث در سال 85 بود که وب گاه شخصی او راه اندازی شد وی همچنین اجراهای زنده متعددی داشتند که بخش عمده آن در کیش وتهران بوده است.
بزرگ ترین کنسرت
او در شب های 14 و 15 شهریور 1386 در مجموعه کاخ سعد آباد وبا حضور بیش از 5000 نفر در هر شب برگزار شد. قبل از محرم نیز این خواننده محبوب در سالن میلاد کنسرتی اجرا کرد که استقبال خوبی از آن شد. پس از حاشیه های مختلفی که حول وحوش آلبوم جدید علی لهراسبی تصمیم به وجود آمده بود تهیه کننده این آلبوم با اعلام رفع تمام مشکلات به وجود آمده برای آلبوم گفت که متاسفانه برخی شبکه های ماهواره ای که چشم دیدن موفقیت های هنرمندان داخلی را ندارند؛ با ترویج شایعاتی عجیب وغریب سعی در تخریب هنرمندان داخلی کشور دارند .
آلبوم تصمیم چهارمین آلبوم لهراسبی پس از دریایی ها - مثلث و 14 است که در بازار موسیقی منتشر شده است. شایعه همکاری شادمهر عقیلی با لهراسبی در چهار قطعه از آلبوم مشکلاتی را برای انتشار این آلبوم به وجود آورد .

عکس علی لهراسبی
همکاری با مرتضی پاشایی

سال 1391 آشنا شدیم و خیلی زود با هم صمیمی شدیم
بعد از آن، خواندن تیتراژ «شیدایی» به من پیشنهاد شد که او هم آهنگسازی این کار را برعهده گرفت و خیلی هم کار خوبی از آب در آمد خیلی به هم نزدیک بودیم، حتی در پروسه بیماری اش، من هم مثل او درگیر شده بودم و با هم پزشکان مورد نظرش را پیدا می کردیم به نظرم مرتضی یکی از هنرمندانی بود که اگر می ماند می توانست آثار زیباتری خلق کند
سوالات و جوابهای کوتاه با علی لهراسبی
شغل دوم :
” موسیقی ” شغل دوم من است, شغل اصلی م کار ” تبلیغات” است .
بهتربن و بدترین دروس دوران تحصیل؟
“ بهترین:ریاضیات, بدترین:شیمی ”.
عاشق شدی؟
فک می کنم “بله
خواننده ی محبوب :
“ نصرا…معین و نیما مسیحا ”.
گروه موسیقی :
خیلی پیگیر نیستم اما بسیاری از کارهای ” پینک فلوید” را دوست دارم .
هنرپیشه مرد :
“ پرویز پرستویی – آل پاچینو ”.
هنرپیشه زن :
“ فاطمه معتمدآریا – جولیا رابرتز ”.
تعداد فروش کل آلبوم هات :
دو آلبوم داشته ام به نام های “دریایی ها”و”مثلث”- آمار دقیق ندارم اما میدانم مثلث خوب فروخت .
بهترین دوران زندگی ت؟
بهترین دوره دوره ای است که کمتر “دغدغه” را داری. پس الآن نیست .
تاریخ اولین کنسرتت :
سال 1382- کرمانشاه. اما خودم کنسرت بزرگ تهران در سال 86 را اولین کنسرت رسمی م می دانم .
بهترین تصمیم زندگیت؟
فعالیت در رشته “تبلیغات ”
سفر به کره ی ماه :
خیلی دوست دارم. از بچگی به نجوم علاقمند بودم .
به کدام کشورها سفر کرده ای؟
“ ایتالیا,روسیه,ترکیه,کویت و امارات ”.
بازیگری در سینما :
پیشنهادداشته ام اما اگر روزی تصمیم ورود به این عرصه را بگیرم دوست دارم که “یک اتفاق باشم ”.
مرگ :
واقعیتی که ترسناک است

آهنگ ها و آلبوم های علی لهراسبی

مصاحبه با علی لهراسبی
پس از ورود به دانشگاه و زمانی که از وضعیت آینده تحصیلی ام مطمئن شدم به کلاس های پیانو رفتم و شروع به کار در زمینه پیانو کردم که چند سال بعد هم شروع به آهنگسازی کردم و وارد عرصه موزیک شدم که در واقع موسیقی به بخش اصلی زندگی ام تبدیل شد. – آهنگ دریایی ها یک اتفاق بود و فکر می کنم آلبوم حدود یک سال و نیم طول کشید تا منتشر شود. یک موزیک با محمدرضا چراغعلی به نام ترانه ساز ساخته بودم که آن را ضبط کردیم و خیلی اتفاقی مرحوم مسعود رسام این آهنگ را در ماشین آقای چراغعلی می شنود و خوشش می آید. آقای مسعود رسام پرسیده بود این صدای کیست؟
و آقای چراغعلی توضیح داده بود که پسر جوانی است که به تازگی وارد کار شده و اولین کارش است. آن زمان(سال 81) آقای مسعود رسام سریال دریایی ها را کار می کرد که آقای چراغعلی با من تماس گرفت مبنی بر این که ایشان می خواهد با من صحبت کند و از صدای من خوشش آمده است. پس از آن دریایی ها شکل گرفت و پس از مدتی آلبوم منتشر شد. واقعیت این است که دریایی ها را بخش جدی کارم نمی دانم و به نوعی تجربه کردن در این زمینه تلقی می شد. پس از اجرای تیتراژ دریایی ها به کلاس آواز رفتم و فکر می کنم با اجرای تیتراژ پیله های پرواز موزیک قابل دفاعم را منتشر کردم که استانداردهایی برای خوانندگی درآن بود .

قبل از دریایی ها و همان ابتدا که درحال کار بر آلبومی بودم به سراغ اولین کسی که رفتم شادمهر عقیلی بود چون بهترین است. با او در ایران رابطه دوستی داشتیم و حتی چند آهنگ را برای من ساخت که چون وی سفر کرد و آشفتگی کاری شادمهر آن زمان بسیار زیاد بود سرانجام پیدا نکرد. اما این ارتباط ما با خروج او از ایران قطع نشد. پس از سال ها او را دیدم و فکر می کنم که تنها خواننده داخلی بودم که او برایم موزیک ساخت. موزیک هایی که برایم ساخت بسیار دوست دارم و به اعتقاد من او یک استثنا در موسیقی به دلیل هوش زیاد و تخصص منحصر به فردش است که نامش در تاریخ موسیقی ما حک شده است .

حاشیه هایی ایجاد شد که برایم عجیب بود، چون موزیکی ساخته بودیم که مجوز داشت و این که موزیک توسط چه کسی ساخته شده باشد تعجب آور بود. با انتشار آلبوم هم زمان ممنوع شدم و آلبوم به لحاظ مالی هیچ حاصلی برایم نداشت چون همه قراردادهای برگزاری کنسرت منحل شد درحالی که می توانستم بهترین نتیجه را در این تایم از آلبوم بگیرم. ظاهرا این موضوع جزء قانون بوده که من رعایت نکرده بودم و فکر نمی کردم با آهنگسازی شادمهر ممنوع شوم. آلبوم «تصمیم» بسیار قوی و یکی از بهترین آلبوم های من بود چون همه ترک ها با دقت انتخاب شده بودند و ذهنیتم پیش از انتشار این بودکه با انتشار این آلبوم اتفاق خاصی در کارم ایجاد می شود. در حال حاضر نمی توان درباره موسیقی گفت که مثلا این موزیک را امروز بسازم و سه سال بعد بهره برداری کنم، این گونه نیست چون تعداد موزیک های جدید که منتشر می شود و به بازار می آید بسیار فراوان است و مردم موزیک ها را جایگزین و خیلی زود هم فراموش می کنند. موسیقی در حال حاضر محصول ارزان قیمتی است که به راحتی جایگزین دیگری برایش پیدا می شود .

من در بحث رقابتی جشنواره فجر نبودم و در بخش بلیت فروشی حضور داشتم. پس از ممنوع شدن قرار بود کنسرتی در جشنواره موسیقی فجر در تهران داشته باشم که آقای ترابی مدیر انجمن سابق اعلام کرد که نمی توانم کنسرت را برگزار کنم و پس از آن نیز به جشنواره فجر دعوت نشدم. البته حضور در جشنواره موسیقی و دعوت نشدن هم مقوله عجیب و مهمی برایم نیست و در روال کار من تاثیری ندارد. اما درباره بخش رقابتی جشنواره موسیقی به نظرم اتفاق خوبی است به شرط آن که این اتفاق مثل استعدادیابی جوانان در دنیا نتیجه ای داشته باشد. افردی که در هر بخشی رتبه و مقام کسب می کنند باید بولد شوند چون با استعداد هستند و به حمایت نیاز دارند. این که در جشنواره موسیقی فجر خبری مبنی بر برنده شدن خواننده و یا آهنگسازی بیاید کفایت نمی کند و به نظرم ارشاد در سیاست گذاری باید این موضوع را لحاظ کند که پس از برگزاری جشنواره که بسیار هم کار خوبی است باید از افرادی که رتبه کسب می کنند حمایت نماید و به نوعی آن ها راکمک کرده که در عرصه های مختلف بالا بیایند که استعدادها سوخت نشوند .

علی لهراسبی خواننده

در حال حاضر آلبوم در دنیا در حال منسوخ شدن است و کمتر کسی گوش می کند. البته پس از مدت زمانی آهنگساز آلبوم انتشار می دهد تا هویت آهنگ را جمع کرده و به عنوان یک سند ارایه دهد. اما واقعیت این است که تک آهنگ ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و مردم عادت دارند که در ماشین ها همه خواننده ها را در یک سی دی داشته باشند و آن را عوض کنند. در گذشته مردم 8 ترک ازیک خواننده را در یک آلبوم گوش می دادند و بعد به سراغ آلبوم دیگری می رفتند اما امروز این گونه نیست و به تغییر فرهنگ مربوط می شود. گسترش فضای مجازی هم باعث شده که آهنگ های مختلف و به روز در پلی لیست قرار گیرد. فروش آلبوم موسیقی با 10 سال پیش قابل مقایسه نیست. یک آلبوم موفق 6 سال پیش حدود 600 هزار تا فروش می رفت و فکر می کنم آلبوم« 14» 650 هزارتا فروخت. اما آلبوم موفق امروز در بهترین شرایط 100 هزار تا یعنی یک ششم می فروشد .
ترانه شناسی علی لهراسبی
آلبوم های علی لهراسبی
دریایی ها

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 1) مشاهده جزئیات

• Mahdiye17

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا