• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
    به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
    ثبت نام ورود

ترفندهای آرایشی زیرکانه مخصوص خانم های عینکی

helia_L

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
عضویت
15 March 2019
ارسال ها
413
امتیاز واکنش
2,841
امتیاز
95
محل سکونت
ماتم کده
آرایش صورت یکی از نکته های مهم برای زیبایی خانم ها است. خانم هایی که عینک طبی دارند ممکن است با مشکلاتی برای آرایش صورت روبرو شوند. شما هم اگر می خواهید ا وجود عینک طبی صورتی زیبا داشته باشید نکته های زیر را در نظر بگیرید.
یکی از گله های برخی از خانم هایی که عینک می زنند، این است که عینک زیبایی چشمان آنها را مخفی می کند و با وجود آن نمی توانند آرایش کنند. در عین حال، این باور از قدیم وجود داشته که عینک به مرور باعث گود رفتن زیر چشم و کبودی اطراف چشم می شود. بیشتر خانم ها و برخی از آقایان سعی می کنند یا عینک را کلا کنار بگذارند یا به نحوی آن را با لیزر و لیزیک جایگزین کنند. در این مقاله به بررسی مشکلاتی می پردازیم که ممکن است عینک ایجاد کند و برای آن راه حل هایی معرفی می کنیم.

وقتی می خواهید آرایش کنید، حتما به فریم عینکتان توجه کنید. اگر عینکتان فریم ندارد یا فریم آن سبک است، سعی کنید ظاهرتان طبیعی تر باشد تا چهره تان جذاب تر شود. رنگ هایی را برای آرایش تان انتخاب کنید که به زیبایی چشم و رنگ پوستتان بیفزاید. برای این کار لازم نیست کاری کنید که آرایش تان با عینک سازگاری داشته باشد! آرایش تان را با رنگ های خوب در زیر عینک به نمایش بگذارید.

۱ – سایه ای که عینک روی چهره ایجاد می کند، صورت را نازیبا می کند. ابتدا باید با آرایش این سایه را محو کنید.

۲ – اگر زیر چشم هایتان یا هاله سیاهرنگی ایجاد شده یا پف دارد از کانسیلر برای محو کردن آنها استفاده کنید. در پایان هم با یک لایه پودر صورت، آن را تثبیت کنید. کانسیلر در افراد عینکی کاربرد بیشتری دارد زیرا استفاده مداوم از عینک در زیر چشم سایه ایجاد می کند و محوکننده های روشن که نور اضافی را منعکس می کنند، در از بین بردن این سایه موثر خواهند بود.

۳ – عینک تقریبا تمام سطح پلک شما را می پوشاند؛ پس برای آرایش چشمتان نیازی به سایه نیست ولی اگر دوست دارید پلک هایتان رنگ داشته باشد، از یک رنگ خنثی و ملایم استفاده کنید. زمانی که شروع به سایه زدن می کنید از رنگ های طبیعی و روشن استفاده کنید. سایه های تیره چشمان شما را خسته و خواب آلود نشان می دهد!


۴ – برخلاف تصور همه که می گویند آرایش پشت عینک دیده نمی شود، به شما می گوییم که می توانید با استفاده از خط چشم پهن، فرمژه و ریمل حجم دهنده به چشمان تان جلوه بیشتری بدهید که حتی از پشت شیشه عینک هم مشخص باشد. البته کشیدن خط چشم نازک یا پهن به اندازه فریم عینکتان بستگی دارد. خط چشم های نازک مناسب فریم های نازک و خط چشم های ضخیم مناسب فرم های ضخیم هستند.

۵ – برای زیباتر شدن با عینک طبی رژگونه بزنید! تا به حال دقت کرده اید که وقتی عینک می زنید و می خندید، عینک در جایی به صورتتان برخورد می کند. از همان نقطه خط رژگونه را شروع کنید تا صورتتان طبیعی به نظر برسد و پوست گونه تان درخشنده و شفاف شود.

۶ – مژه های بلند که با فریم عینک تماس پیدا می کنند، احساس فوق العاده ای به فرد می دهند! اگر نگران ریختن ریمل روی عینک هستید از نوع کرمی ریمل استفاده کنید. همچنین می توانید از خط چشم مایع در نزدیکی قسمت انتهایی مژه استفاده کنید. برای افراد عینکی ریمل های مشکی نسبت به ریمل های قهوه ای انتخاب بهتری هستند. چند مرتبه مژه هایتان را فر دهید تا حالت فر به خود بگیرند. با ترکیب ریمل و فرمژه زمانی که عینک می زنید، مژه هایتان خیلی زیبا تر جلوه خواهند کرد.

۷ – ابروهای خوش حالت و خوش فرم راز بزرگی در ایجاد تناسب و زیبایی در چهره است. اگر استفاده همیشگی از عینک طبی این ذهنیت را در شما ایجاد کرده که نیازی به تمیز کردن مداوم ابروها و خوش فرم نگه داشتن آنها ندارید، در اشتباه اید. با وجود عینکی بودن باید به فرم و زیبایی ابروهایتان اهمیت بدهید و بدانید به همان اندازه در زیبایی چهره شما نقش دارد.

۸ – اگر چشمانتان دوربین است و شماره آنها بالاست، باید بدانید پشت عدسی های این عینک ها درشت تر به نظر می رسند. پس بهتر است برای آرایش کردن چشم از سایه های تیره تر در اطراف چشم ها استفاده کنید تا آنها را کوچک تر نشان دهند. هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نکنید زیرا آنها را بزرگ تر نشان خواهد داد. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده کنید و خط چشم تیره بکشید.

۹ – اگر شماره چشم هایتان پایین است و از عینک نزدیک بین استفاده می کنید، چشم هایتان پشت عینک کوچک تر نشان داده می شود. برای اینکه بتوانید آنها را درشت تر نشان دهید، بهتر است در بالای چشم ها از خط چشم استفاده کنید و پشت پلک را با سایه های سبک تر و روشن تر بپوشانید تا چشم ها بزرگ تر به نظر برسند. همچنین می توانید گوشه داخلی چشم را روشن تر کنید.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا