برخورد پرستار سالمند با بیماران در بستر شرایط خطرناک

S

soraya21

کاربر تازه وارد
کاربرسایت
عضویت
27 September 2019
ارسال ها
3
Reaction score
6
امتیاز
3
سن
20
وب سایت
kiandad.com
برخورد پرستار سالمند با بیماران در بستر شرایط خطرناک
صراحتاً می توان گفت که سخت ترین و دردناک ترین کاری که امکان دارد پرستار سالمند با آن مواجه شود، صحبت کردن با یک بیمار در حال مرگ است ، برخورد پرستار امکان دارد در این شرایط کاملا حرفه ای رفتار کند و کارش را انجام دهد و یک پرستار دیگر ممکن است احساساتش فوران کند و کنترلش را از دست بدهد. اما پرستار بیمار باید همیشه به یاد داشته باشد که بیماران زیادی تحت مراقبت او هستند و اگر بخواهد برای همه آنها احساساتی رفتار کند، نخواهد توانست به کارش به عنوان یک پرستار ادامه دهد.

سلامت ذهن و دور شدن از استرس و احساسات برای کار و برخورد بسیار پر اهمیت است. به خصوص در شرایطی که پرستار با بیماری سر و کار دارد که در حال مرگ است. پرستاران نباید ناراحتی ها و استرس های کاری اش را همیشه به همراه داشته باشد و بعد از خروج از محل کار، باید همه آنها را فراموش کند. برقرار کردن ارتباط برخورد پرستار با سالمند بیمار یا بیمار در حال مرگ کار دشواری است اما برخورد پرستاران باید سلامت ذهنی و عاطفی خود را در اولویت قرار دهد.

نحوه برخورد با بیمار از جنبه صداقت
اگر پرستار بیمار تظاهر کند که مشکلی وجود ندارد، به گونه ای به بیمار در حال مرگ توهین کرده است. اغلب افرادی که در حال مرگ هستند، می دانند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. در مقابل، اگر پرستار با ناراحتی و چهره ای گرفته وارد شود، بیمار احساس بیچارگی خواهد کرد. هیچ کدام از این رویکرد ها برای حمایت از بیمار در دشوارترین زمان ها، کمک کننده نخواهد بود. پرستاران باید کاملا بی طرفانه کارش را انجام داده و در کمال احترام، صداقت و دلسوزی، سوالات و درخواست های بیمار را پاسخ دهد.

حتما بخوانید
اسکولیوز یا انحراف در ستون فقرات
طبیعی است که رفتار عادی و بی طرفانه برای پرستار ها در این شرایط، ساده نخواهد بود. هنگامی که یک بیمار در حال مرگ سوال مهمی را می پرسد، هر پرستاری ممکن است وسوسه شود تا پاسخ دادن را به پرستاری دیگری واگذار کند. اما بیمار حق دارد که نسبت به شرایطش آگاهی کامل داشته باشد. این بخش، بخش اخلاقی کار پرستاران است. بیمار نیاز دارد که به پرستار بیمار اعتماد کند و برخورد پرستاران نباید با عدم پاسخ گویی به این اعتماد لطمه بزند. بنابراین، بهیار همیشه باید صادقانه به سوالات بیمار پاسخ داده و حامی احساسات او باشد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 4) مشاهده جزئیات

  • S
  • ♧~HaavusH _Rad~♧
  • yellow
  • avin._.ar

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا