• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
    به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
    ثبت نام ورود

سبک مدرن در معماری داخلی

mobina_gh

مدیر تالار علم و دانش
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار علم و دانش
عضویت
24 July 2019
ارسال ها
469
امتیاز واکنش
479
امتیاز
63
محل سکونت
ته کلاس ^_^
طراحی داخلی مدرن تاثیرات خود را از جنبش هنری مدرن که پیش از طراحی مدرن صورت گرفته بود، وام می گیرد. در حرفه نقاشی، مدرنیسم با امپرسیونیست و موارد دیگری که با مباحث انتزاعی سر و کار داشتند، آغاز شد. طراحی داخلی مدرن در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم از هنرهای تزئینی، به ویژه آثار هنری و سبک آرت دکو، به وجود آمد و رشد یافت. که اوج آن را می توان در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ مشاهده نمود.

در سبک مدرن از خطوط ساده و بی پیرایه استفاده می شود و تاکید آن بر عملکرد گرایی و اجتناب از تزیینات زیاد و حذف عناصر تزیینی غیر ضروری است که در بسیاری از سبک ها دیده می شود. به عقیده برخی افراد، سبک مدرن بیش از حد ساده، سرد و یا خشن است. اما اگر به خوبی برنامه ریزی و اجرا شود، حس آرامش و سادگی را به خانه شما می آورد.
سبک مدرن با نهایت بهره گیری از فضا و استفاده از ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب است. بافت های مینیمالیستی، فرم های هندسی جسورانه، استفاده از یک رنگ ملایم و مات در کنار رنگ های خنثی ، و ترکیب بندی های نامتقارن از شاخصه های اصلی این سبک است.
 

mobina_gh

مدیر تالار علم و دانش
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار علم و دانش
عضویت
24 July 2019
ارسال ها
469
امتیاز واکنش
479
امتیاز
63
محل سکونت
ته کلاس ^_^
طراحی داخلی مدرن به طور کلی بسیار ساده و در حد حداقل ها می باشد؛ یعنی با حداقل پرداخت در هر چیزی به خصوص در بحث تزیینات و جزییات فضاها. حتی جالب است بدانید که طرفدارن این شیوه تا جایی مبحث حداقل ها را به پیش بردند که از درون همین سبک (مدرن)، به سبکی جدید دست یافتند که آن را سبک “مینیمال” یا کمینه گرایی نامیدند.البته باید به سبک “معاصر” نیز اشاره کرد که شیوه ای دیگری از سبک مدرن می باشد که در عین وجود شباهت هایی، دارای اختلافات نسبی نیز می باشند که فقط متخصصین امر می توانند تفاوت ها را شناسایی کرده و به بیان نوع دقیق آن اشاره کنند.
 

mobina_gh

مدیر تالار علم و دانش
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار علم و دانش
عضویت
24 July 2019
ارسال ها
469
امتیاز واکنش
479
امتیاز
63
محل سکونت
ته کلاس ^_^
یکی از مهم ترین عناصر در طراحی داخلی مدرن، شکل و فرم است. در طراحی مدرن می توان اشکال هندسی از جمله اشکال ساده مانند مربع و مستطیل و نیز منحنی های نرم و خطوط صاف و مستقیم و صفحات شبکه ای را مشاهده نمود. اشکال دایره ای و بیضی کامل نیز در طراحی داخلی مدرن رایج هستند.
در طراحی داخلی به شیوه مدرن، از بسیاری از مواد و مصالح مختلف استفاده می شود. چوب و پلاستیک رایج ترین آنها هستند، گرچه طراحان داخلی اغلب بر روی چوب های طبیعی برای پوشش گره ها و رگه های طبیعی، آن را با یک پوشش مات رنگی، رنگ می کنند. بعضی از طراحان داخلی از چوب های طبیعی به عنوان یک عنصر ارگانیک در تضاد با اشکال و مواد و متریال مصنوعی دیگر موجود فضا بهره می برند.

فلزات براق مانند استیل ضد زنگ از مواد و مصالح ثابت فضاهای داخلی مدرن هستند. این فلزات ممکن است برای هر عضوی از اجزا و اکسسوری دکوراسیون مانند پایه های یک مبل، صندلی یا میز، بدنه یک لوستر یا آباژور، دور قاب تابلوها و یا آینه و مواردی از این دست استفاده شود. طراحان داخلی مدرن از شیشه و پلاستیک نیز برای سطوح صاف مانند سطح روی میز و … در طراحی فضا بهره می برند.
در آشپزخانه نیز می توان از متریال های MDF،HPL، های گلاس و یا استیل استفاده کرد.

متریال کف پوش ها می تواند از نوع براق مثل سنگ، پارکت، وینیل (ماده صنعتی که خاصیت براق کنندگی دارد و نوعی کفپوش است.) و سرامیک باشد. فرش ها نیز به صورت ساده هستند؛ تک رنگ یا ترکیب دو یا سه رنگ با اشکال هندسی ساده و همچنین موکت نیز با پرزهای بلند و کوتاه می باشد.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 3) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا