• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
    به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
    ثبت نام ورود

اطلاعات درباره طبیعت گردی

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
سفرهای طبیعت گردی و هر آنچه که راجع به آن باید بدانید
هنگامی که از محدوده محیط زندگی خود خارج شده و وارد محیطی غیر از محیط شهری و روستایی می شوید، در واقع طبیعت گردی خود را شروع کرده اید. زندگی پر مشغله دنیای امروز انسان های بیشتری را به درون طبیعت می کشاند و طبیعت اطراف ما مدام دستخوش تغییراتی است که ما انسان ها، باعث آن شده ایم. سفرهای طبیعت گردی روز به روز بیشتر در میان تمام اقشار جامعه رواج پیدا می کند اما در حقیقت برای ورود به طبیعت و هر منطقه ای به چه وسایل و مهارت هایی نیاز دارید؟ مجله ی گردشگری الی گشت تمام آنچه که باید درباره سفرهای طبیعت گردی بدانید را در یک مطلب به طور خلاصه گردآوری کرده است. هر یک از موضوعات مطرح شده در سفرهای طبیعت گردی را در ادامه بخوانید.
از آن زمان که انسان برای شناخت محیط اطراف خود، شروع به سفر نمود، در واقع اولین سفرهای طبیعت گردی هم آغاز شدند. با این وجود صنعت گردشگری و طبیعت گردی تاریخ طولانی ندارد. جدای از آلاینده ها و آلودگی هایی که هر روز در زمین بیشتر می شوند، طبیعت روند زندگی خود را پیش گرفته و همچنان صحنه های بی نظیر و خیره کننده ای از حیات وحش و مناظر خود به وجود می آورد.
 

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
انواع طبیعت و مناطق مختلف طبیعت گردی
در حقیقت به دلیل وجود طبیعت متنوع و متفاوتی که در جهان دیده می شود، انواع سفرهای طبیعت گردی هم وجود دارد. با این حال به خاطر راحتی در دسته بندی و مشخص نمودن محدوده ای که در سفرهای طبیعت گردی پیش روی دارید، تقسیم بندی های زیر صورت گرفته است. برای هر یک از این طبیعت ها باید آمادگی متفاوتی داشت و گاهی نیاز به وسایل حرفه ای و بسیار تخصصی دارید. تقسیم بندی کلی سفرهای طبیعت گردی که بیشتر شما را با منطقه ای از طبیعت که پیش رو دارید آشنا می کند شامل موضوعات زیر است:

اکوتوریسم
گردشگری اقلیمی که با نام انگلیسی Clima tourism شناخته می شود.
گردشگری ساحلی
گردشگری کوهستان و برف (کوهنوردی)
گردشگری جنگل (جنگل نوردی)
گردشگری کویر و بیابان (بیابان و صحرانوردی)
گردشگری چشمه های آب معدنی و آبگرم
و …
 

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
هر یک از این محیط ها و مناطق طبیعی، گردشگران با سلایق مشخصی را به خود جذب می کنند. جدای از این دسته بندی، دسته بندی های دیگری هم وجود دارد که هر یک اطلاعات بیشتر و دیگری از سفرهای طبیعت گردی به شما ارائه می دهد:

گردشگری بر پایه طبیعت گردی
اکوتوریسم
ژئوتوریسم
گردشگری حیات وحش
گردشگری با دوچرخه
گردشگری کروز و کشتی
همچنین اگر درون کتاب ها را بگردید شاید به دسته بندی دیگری همانند زیر را پیدا کنید که هر یک در زیر مجوعه سفرهای طبیعت گردی قرار می گیرند.
گردشگری حیات وحش (WILDLIFE TOURISM) | گردشگری آبی (WATER TOURISM) | اکوتوریسم (ECO-TOURISM) |گردشگری فضایی (SPACE TOURISM) |گردشگری کوسه (SHARK TOURISM) | گردشگری ماجراجویانه (ADVENTURE TOURISM) | گردشگری ورزشی (Sports Tourism)

و بسیاری دیگر
 

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
درجه سختی در سفرهای طبیعت گردی
در حقیقت برای آشنایی و آگاهی مسافرانی که می خواهند سفرهای طبیعت گردی را تجربه کنید، معیاری و درجه سختی در نظر گرفته شده است که براساس سطح توانایی جسمانی افراد سنجیده می شود. در این دسته بندی ۳ دسته طبیعت گردی سبک، طبیعت گردی سنگین یا سخت و طبیعت گردی ماجراجویانه قرار گرفته اند. خود سفرهای ماجراجویانه به ۳ دسته سفرهای طبیعت گردی سبک، متوسط و سنگین تقسیم بندی شده است تا گردشگران بتوانند از نوع سفری که در پیش دارند آگاه باشند. اما این دسته بندی دقیقا نشان دهنده چه چیزی است؟

در این دسته بندی نه تنها به محل اقامت در طبیعت اشاره دارد بلکه سفر را از نظر طول مسیر طی شده، موانع بین راه، اقلیم و آب و هوایی که پیش رو دارید و شیب مسیر برایتان مشخص می کند.
در سفرهای طبیعت گردی سبک اغلب تمام افراد می توانند شرکت کنند و حتی برای کودکان نیز عالی هستند. سفرهای طبیعت گردی سخت یا سنگین بیشتر برای حرفه ای های طبیعت گردی هستند و گاهی طی مسیر آنچنان دشوار است که بایستی از لوازم حرفه ای استفاده شود.
درجه بندی دیگری هم در سیستم دسیمال یوسمیت وجود داشته که ۵ سطح را برای فعالیت های کوهنوردی و طبیعت گردی برای سختی راه مشخص می کند.
 

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی
برای شروع هر سفری طبعا به یک سری لوازم ضروری و کلی نیاز دارید. لوازم ضروری و ابتدایی برای سفرهای طبیعت گردی کاملا مشخص هستند. لیستی از وسایل مورد نیاز طبیعت گردیسبک را برای شما در ادامه آماده کرده ایم:

کفش مناسب ترکینگ، کوهپیمایی یا جنگل نوردی یا کوهنوردی (بسته به طبیعتی که به آن وارد می شوید.)
لباس متناسب با طبیعتی که به آن سفر می کنید.
کوله پشتی برای حمل وسایل ضروری سفر
بطری آب آشامیدنی
غذا و میان وعده های مناسب
وسایلی همچون کلاه آفتابگیر، دستمال گردن یا همان کلاه عرقگیر و عینک
کرم ضد آفتاب و ضد حشره
وسایل شخصی همانند ظرفی برای غذا خوردن، لیوان، قاشق، چنگال و چاقو
نقشه و راهنمای مسیر
کمک های اولیه
چراغ قوه و وسایل آتش زنه همانند فندک یا کبریت
کیسه زباله
زیر انداز
در مجموع بسته به هر شخصی وسایل مورد نیاز سفرهای طبیعت گردی نیز تفاوت دارد اما باید وسایل بالا که از حداقل های سفر است، با خود داشته باشید. می توانید مطلب وسایل ضروری برای طبیعت گردی یا کوهنوردی را در مجله الی گشت به صورت تخصصی بخوانید.

وسایل ضروری برای طبیعت گردی یک روزه کاملا متفاوت تر از وسایلی است که برای طبیعت گردی های دو روزه یا چند روزه بر می دارید.
هر یک از این سفرهای طبیعت گردی نکات سفر مخصوص به خود را دارند و درجه سختی آن ها نیز متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید با وسایل مورد نیاز برای کوهنوردی، جنگل نوردی، صحرا نوردی یا هر طبیعت و حیات وحش دیگری را بدانید، به سراغ مطلب آن در مجله بروید.
 

E_hA

کاربر اخراجی
عضویت
11 May 2019
ارسال ها
1,650
امتیاز واکنش
4,597
امتیاز
124
سن
13
محل سکونت
اصفهان
آشنایی با تورهای گردشگری
در ایران شرکت ها و آژانس های مختلفی وجود دارند که انواع تورهای طبیعت گردی برگزار می کنند. تورهایی با درجه سختی سبک به مناطق شمالی کشور یا تورهای کویرنوردی گرفته تا سفرهای طبیعت گردی با درجه سختی سنگین که برای فتح قله های بلند و برفی ایران برگزار می شود. اگر عاشق سفر به مناطقی مانند کویرنوردی، جنگل نوردی، کوهنوردی، دره نوردی، سواحل شنی و رفتینگ هستید، می توانید به راحتی در تمام طول سال، سفر مورد نظر خود را پیدا کنید.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا