• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
  به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
  ثبت نام ورود

منفورترین زبان برنامه نویسی از نظر توسعه دهندگان

elecomco

کاربر سایت
کاربرسایت
عضویت
10 March 2020
ارسال ها
25
امتیاز واکنش
24
امتیاز
20
محل سکونت
تهران
وب سایت
elecomco.com
تاکنون تحلیل های بسیاری در زمینه ی پیدا کردن محبوب ترین زبان برنامه نویسی انجام شده است، اما این بار محققان در Stack Overflow تصمیم گرفتند تا زبان های برنامه نویسی که توسعه دهندگان از آنها متنفرند را پیدا کرده و معرفی کنند.

منفورترین زبان برنامه نویسی از نظر توسعه دهندگان


لازم است برای کسانی که با این سایت آشنا نیستند بگوییم که، Stack Overflow، یک شبکه ی برنامه نویسی محبوب است و یک سایت پرسش و پاسخ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ارائه می دهد. تمامی برنامه نویسان از سراسر جهان با این سایت آشنایی دارند و در این نظر سنجی شرکت کرده اند.

در طی یک نظر سنجی جدید انجام شده توسط Stack Overflow، مشخص شد که Perl، عنوان منفور ترین زبان برنامه نویسی در میان توسعه دهندگان را دریافت کرده است. دیوید رابینسون، دانشمند Data Scientist Data Overflow، در تجزیه و تحلیل این نظر سنجی نقش مهمی را داشت و توانست اطلاعاتی در این زمینه بدست آورد. بر اساس نظرات توسعه دهندگان در Overflow Stack، 10 زبان منفور برنامه نویسی به ترتیب:
 1. Perl
 2. Delphi
 3. VBA
 4. PHP
 5. Objective-C
 6. Coffeescript
 7. Ruby
 8. C#
 9. Java
 10. C++
منفورترین زبان برنامه نویسی از نظر توسعه دهندگان

رابینسون گفت: "زبان هایی که بیشترین dislike را توسط توسعه دهندگان دریافت کردند Perl، Delphi و VBA بودند." او همچنین گفت:" لازم است که محبوب ترین زبان های برنامه نویسی، طبق نظر سنجی های قبلی که Python، R، Typescript، Go و Rust بوده اند را یاد آوری کنیم. دلیل این محبوبیت سرعت بالای رشد این زبان ها بوده است، ضمن اینکه مردم احساس راحتی بیشتری با این زبان های برنامه نویسی داشته اند.

منفورترین زبان برنامه نویسی از نظر توسعه دهندگان
علاوه بر نظر سنجی زبان برنامه نویسی، نظر سنجی های دیگری نیز صورت گرفت که یکی از آنها بررسی منفور ترین تکنولوژی ها تا به امروز بود. بر اساس نظرات Internet Explorer و Visual basic بالا ترین رتبه را در تکنولوژی های منفور داشته اند. پس از این دو مورد، Cobol، Flash، Asp-Classic و Microsoft به ترتیب رتبه های بعدی را بدست آوردند.

منفورترین زبان برنامه نویسی از نظر توسعه دهندگان


از سوی دیگر، یادگیری زبان ماشین، GIT، Python-3.X، HTML5 و CSS3 در فهرست فن آوری های محبوب کاربران قرار گرفتند. رابینسون در آخر اعلام کرد که این نظر سنجی ها به معنی بی ارزش بودن زبان های برنامه نویسی و فن آوری ها نیست بلکه صرفاً به منظور بررسی احساسات کاربران و توسعه دهندگان ایجاد میشود.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا