• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
  به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
  ثبت نام ورود

موبایل

فاطمه بازگر

کاربر اخراجی
عضویت
2 June 2020
ارسال ها
57
امتیاز واکنش
151
امتیاز
80
بررسی کد خطای iphone 11 pro

اگر همیشه میخواستید که یک تلفن همراه شیک با مشخصات فوق العاده داشته باشید، با انتخاب iPhone11 Pro انتخاب کاملی کرده اید.
معمولاً مردم فکر میکنند که گوشی های گران قیمت با داشتن مشخصات عالی همیشه بی نقص کار میکنند، اما حقیقت آن است که حتی هنگام استفاده از یک گوشی عالی هم ممکن است با نقص ها و مشکلاتی رو به رو شوید.
اگر در آیفون خود علامت No Service را مشاهده کردید یعنی نمیتوانید به کسی زنگ بزنید یا پیامی ارسال کنید. در این جا میخواهیم روش های ساده ای را به شما نشان دهیم که با استفاده از آن ها میتوانید مشکل را رفع کنید.

راه حل ها:
 1. وضعیت داده ی تلفن همراه را تغییر دهید
با وجود این که به نظر میرسد حل کردن مشکل عدم سرویس دهی کار سختی باشد اما در اکثر مواقع ساده ترین راه حل مشکل را از بین میبرد. بهترین اقدام برای شروع این است که وضعیت داده ی تلفن همراه (اینترنت موبایل) خود را تغییر دهید.
برای این کار باید وارد تنظیمات شوید، روی Cellular کلیک کنید، و در نهایت Cellular data را انتخاب کنید. با لمس کردن سوئیچ تغییر وضعیت دادهی تلفن همراه خاموش میشود. چند ثانیه صبر کنید و سپس دوباره داده را روشن کنید.

 1. حالت هواپیما را روشن کنید
روشن کردن حالت هواپیما هم میتواند در حل این مشکل به شما کمک کند. وارد تنظیمات شوید و از آن جا حالت هواپیما را انتخاب کنید. حالت هواپیما را روشن کنید و اجازه دهید که به مدت یک دقیقه یا بیشتر روشن بماند، سپس دوباره آن را خاموش کنید.

 1. به روز رسانی کردن تنظیمات خدمات سیم کارت
معمولاً وقتی از به روز رسانی صحبت میکنیم منظورمان به روز رسانی کردن نرم افزارها است. این در حالی است که شما باید گاهی بررسی کنید که برای تنظیمات خدمات سیم کارت شما هم نسخه ی جدیدی در دسترس است یا خیر.
این کار میتواند مشکل عدم سرویس دهی سیم کارت را حل کند. وارد قسمت تنظیمات شوید، General را انتخاب کنید، سپس وارد قسمت About شوید هر نسخه ی جدیدی که وجود داشته باشد در این قسمت به شما نشان داده میشود. اگر نسخه ی جدیدی وجود دارد آن را دانلود کنید.
پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات موبایل به صورت کاملا عملی و صفر تا صد در کارگاه های تخصصی آموزشگاه فن آموزان توسط اساتید مجرب برگزار می گردد.
 1. گوشی خود را خاموش و روشن کنید
گاهی اوقات گوشی دچال اختلال میشود و ممکن است پیام های خطا ظاهر شوند، عملکرد کند شود، یا هنگام اتصال از طریق بلوتوث و وای فای دچار مشکل شوید.
در بیشتر مواقع یک راه حل ساده میتواند همه ی این مشکلات را از بین ببرد و آن راه حل خاموش و روشن کردن تلفن همراه است. گوشی را خاموش کنید و اجازه دهید که یک الی دو دقیقه خاموش بماند، سپس دوباره آن را روشن کنید و عملکرد را بررسی کنید.

 1. سیم کارت
شاید سیم کارت عامل ایجاد مشکل باشد. ممکن است سیم کارت آسیب دیده باشد یا خوب جا گذاری نشده باشد. سوزن مخصوص بیرون آوردن سیم کارت را استفاده کنید و سیم کارت را بیرون بیاورید.
بررسی کنید که سیم کارت سالم باشد. اگر آسیب دیده است با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید و بخواهید که یک سم کارت جدید برایتان فراهم کنند.

 1. به روز رسانی نرم افزار
ما همیشه یادآوری کرده ایم که به روز بودن نرم افزارها چه اهمیتی دارد و همواره به شما پیشنهاد کرده ایم که نر افزارهای خود را به روز رسانی کنید. برای این کار باید مسیر زیر را دنبال کنید:
Settings > General > Software update
اگر ورژن جدیدی از سیستم عامل iOS موجود باشد شما در این قسمت آن را مشاهده میکنید و باید آن را دانلود و نصب کنید.

 1. تنظیمات شبکه را ریست کنید
زمانی که هر کدام از مشکلات مربوط به شبکه را تجربه میکنید، بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت پیش فرض کارخانه میتواند مشکل را حل کند.
برای انجام این کار باید وارد تنظیمات شوید، General را انتخاب کنید، سپس Reset را انتخاب کنید، در این قسمت روی گزینه ی Reset network settings کلیک کنید. در این جا باید رمز عبور را وارد کنید و سپس دوباره Reset network settings را انتخاب کنید.

 1. همه ی تنظیمات را ریست کنید
برخلاف مرحلهی قبل که فقط تنظیمات شبکه را ریست میکرد، این مرحله همه ی تنظیمات گوشی را ریست میکند. برای ریست کردن همه ی تنظیمات باید : وارد تنظیمات شوید، General را انتخاب کنید، Reset را انتخاب کنید، سپس در این قسمت گزینه ی Reset all settings را انتخاب کنید. اکنون باید رمز عبور را وارد کرده و دوباره Reset all settings را انتخاب کنید تا فرمان تأیید گردد.
اگر هیچ کدام از روش های توصیه شده مؤثر واقع نشدباید به مرکز تعمیرات تخصصی اپل یا دفتر خدماتی سیم کارت خود مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

فاطمه بازگر

کاربر اخراجی
عضویت
2 June 2020
ارسال ها
57
امتیاز واکنش
151
امتیاز
80
چگونه گوشی خود را در سامانه همتا رجیستر و فعال کنیم؟طرح رجیستری گوشی‌های موبایل از ابتدای اردیبهشت 1397 برای تمامی برندهای موجود در بازار کشور اجرایی شد و خریداران ملزم هستند از این پس گوشی‌های خود را در سامانه همتا رجیستر کنند تا فعال شود.
در سال 96 زمزمه‌های اجرای طرح رجیستری گوشی‌های موبایل در ایران دوباره به گوش رسید؛ طرحی که در دهه 80 با شکست مواجه شده بود و دولت وقت نتوانست اجرای آن را ادامه دهد.
این بار نیز بسیاری از مردم و فعالان بازار موبایل اجرای طرح رجیستری را جدی نگرفتند؛ ولی دولت دوازدهم نشان داد در این تصمیم ثابت قدم است و قصد دارد به هر ترتیب جلو قاچاق گوشی‌های موبایل به کشور را بگیرد.
فاز اول طرح رجیستری گوشی‌های موبایل از پاییز 96 به صورت محدود و برای چند برند خاص آغاز شد و ظرف 6 ماه بسیاری از برندهای تولیدکننده گوشی شامل این طرح شدند. سرانجام دولت اعلام کرد از تاریخ 1 اردیبهشت 1397 تمامی گوشی‌های موبایل از هر نوع و برندی مشمول طرح رجیستری می‎شوند و در صورت عدم ثبت نام در این طرح، غیرفعال خواهند شد.

با اینکه هیچ‌کس با هدف اصلی طرح رجیستری که مبارزه با قاچاق کالا و سروسامان دادن به گوشی‌های موبایل عرضه شده در بازار کشور است مخالفتی ندارد، نواقص طرح رجیستری، ابهامات و پیچیدگی‌های آن سبب شده تا بسیاری از نحوه اجرای آن ناراضی باشند. با تمام این حرف‌ها طرح رجیستری گوشی‌های موبایل هم اکنون به صورت کامل در کشور عملیاتی شده است و خریداران و فروشندگان باید به آن تن دهند.
اگر گوشی جدیدی خریداری کرده‌اید و نمی‌دانید چطور باید آن را رجیستر کنید، در ادامه این مطلب روش رجیستر کردن گوشی‌های موبایل را به شما توضیح خواهیم داد تا خودتان بدون دردسر بتوانید این کار را انجام دهید.


کاربرد سامانه همتا چیست؟

سامانه همتا که مخفف سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی است با همکاری چند ارگان دولتی از جمله وزارت صعنت، وزارت ارتباطات، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، گمرک و اپراتورهای مخابراتی کشور راه‌اندازی شده است.
تمامی خریداران گوشی‌های هوشمند از تاریخ 1 اردیبهشت 1397 ملزم هستند گوشی‌های موبایل خود را در این سامانه ثبت کنند تا در شبکه مخابراتی کشور فعال و قابل استفاده باشد.
ثبت نام در سامانه همتا با استفاده از وب‌سایت، اپلیکیشن، پیامک یا USSD انجام می‌گیرد که در ادامه روش استفاده از هر کدام را شرح می‌دهیم؛ اما پیش از آن باید بدانید چگونه می‌توان اصالت گوشی خود را چک کنید.

نحوه استعلام اصالت گوشی در سامانه همتا
از این پس تمام گوشی‌هایی که به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند باید روی جعبه خود برچسبی تحت عنوان «رجیستر شده» داشته باشند که حاوی یک کد رمز یک‌بار مصرف است. پس در زمان خرید گوشی حتما به داشتن این برچسب دقت کنید و در صورت نبود آن از خرید گوشی انصراف دهید.
نکته مهم دیگری که در زمان خرید باید حتما در نظر بگیرید تطبیق شناسه IMEI گوشی با شناسه درج شده روی جعبه دستگاه است. در تمام گوشی‌های موبایل می‌توانید با وارد کردن کد *#06# شناسه IMEI دستگاه را مشاهده کنید و آن را با چیزی که روی جعبه نوشته شده است مقایسه نمایید.
در صورت یکسان بودن شناسه IMEI گوشی و جعبه، باید این شناسه 15 رقمی را به شماره 7777 اس‌ام‌اس کنید و منتظر دریافت نتیجه استعلام اصالت از سامانه همتا باشید. همچنین می‌توانید این کار را در سایت سامانه همتا یا از طریق اپلیکیشن و یا با کد دستوری #7777* نیز انجام دهید.
توجه داشته باشید جواب استعلام اصالت گوشی باید با سرشماره 7777 یا همتا برای شما ارسال شود و شامل مدل گوشی و کارخانه سازنده آن باشد و به ورود قانونی دستگاه اشاره کند.

روش رجیستر کردن و فعال‌سازی گوشی در سامانه همتا
برای ثبت و فعال‌سازی گوشی خود در سامانه همتا می‌توانید از طریق سایت همتا، اپلیکیشن همتا یا کد دستوری *7777# اقدام کنید که در همگی روش انجام دادن این کار یکسان است.

فعال کردن گوشی از طریق کد دستوری *7777#
 • سیمکارت خود را درون گوشی بگذارید.
 • کد دستوری *7777# را وارد کنید.
 • عد 2 مربوط به فعالسازی را وارد کنید.
 • شناسه 15 رقمی IMEI را وارد کنید.
 • شماره سیمکارت درون گوشی را وارد کنید.
 • کد فعال‌سازی که روی جعبه دستگاه درج شده است را وارد نمایید.
 • عدد 1 را وارد کنید و منتظر باشید تا پیامک تایید فعال‌سازی به دست شما برسد.
نحوه فعال‌سازی گوشی از طریق سایت یا اپلیکیشن همتا تفاوت چندانی با روش بالا ندارد و حتی کمی هم آسان‌تر است. برای فعال کردن گوشی در سایت یا اپلیکیشن همتا باید وارد بخش فعال‌سازی شوید و شناسه 15 رقمی IMEI، شماره سیمکارت و کد فعالسازی را در آن وارد نمایید تا گوشی شما در شبکه ثبت و فعال شود.

نحوه رجیستر کردن و فعال‌سازی گوشی‌های دوسیمکارته در سامانه همتا
گوشی‌های دوسیمکارته‌ای که به صورت قانونی وارد کشور شوند نیازی به فعال‌سازی هر دو سیمکارت ندارند بلکه با فعال کردن یکی از سیمکارت‌ها، سیمکارت دوم نیز به صورت خودکار رجیستر و فعال می‏‌شود. با این حال توصیه می‌کنیم هر دو شناسه IMEI را در سامانه همتا چک کنید و در صورتی که یکی از آنها هنوز فعال نشده بود با قرار دادن سیمکارت خود در شکاف دوم اقدام به فعال‌سازی آن کنید.

نحوه انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا
با اجرای طرح رجیستری، افراد ملزم هستند زمان فروش گوشی خود مالکیت آن را نیز انتقال داده و در سامانه همتا ثبت کنند.
برای انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده باید در سامانه همتا (سایت، اپ، کد دستوری) گزینه انتقال مالکیت را انتخاب کنید. سپس IMEI گوشی که قصد فروش آن را دارید وارد نمایید. در مرحله بعد باید شماره تلفن خریدار گوشی را وارد کنید و با فرستادن عدد 1 انتقال مالکیت را تایید نمایید.
در مرحله بعد یک پیامک حاوی کد فعال‌سازی برای خریدار ارسال می‏‌شود. زمانی که خریدار گوشی را تحویل گرفت و سیمکارت خود را وارد کرد باید دوباره در سامانه همتا گوشی را با شماره خود فعال کند که برای این کار به کد ارسال شده نیاز خواهد داشت.

نحوه رجیستر کردن و فعال‌سازی گوشی‌های مسافرتی در سامانه همتا
با اجرای طرح رجیستری افرادی که به عنوان مسافر به ایران سفر می‌کنند و قصد اقامت بیش از 30 روز در کشور را دارند ملزم هستند تا گوشی موبایل خود را در سامانه همتا ثبت کنند و عوارض گمرکی آن را بر اساس مدل و قیمت گوشی بپردازند.
این دسته از مسافران از زمان ورود به کشور 30 روز فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه همتا و ثبت نام در آن، وارد بخش گوشی مسافرتی شوند و اطلاعات گوشی موبایل خود را به همراه اطلاعات شخصی‌شان ثبت نمایند. در غیراینصورت پس از گذشت 30 روز دسترسی آنها به شبکه مخابراتی کشور قطع خواهد شد.
 
آخرین ویرایش:

فاطمه بازگر

کاربر اخراجی
عضویت
2 June 2020
ارسال ها
57
امتیاز واکنش
151
امتیاز
80
همون طور که می دونید یکی از روش های عیب یابی گوشی های اندرویدی Factory Reset هست که با انجام این کار، همه تنظیمات اعمال شده توسط کاربر به حالت کارخانه بازگردونده می شه و در صورتی که مشکل از تنظیمات گوشی باشه، به راحتی حل می شه؛ در واقع گوشی های هوشمند امروزی دیگه به معنای کلمه تلفن نیستن و مجموعه ای از ابرازها و امکانات گردآوری شده تو یه دستگاه هوشمند هستن که باید تا حدودی مثل کامپیوتر با اونا برخورد کرد و به همین دلیل گاهی اوقات به ریست کردن کامل گوشی همراه هم نیاز داریم.

از طرفی تو شرایط متنوعی ممکنه نیاز به فکتوری ریست گوشی های اندرویدی رو احساس کرد؛ به عنوان مثال اغلب افراد تو زمانی که قصد فروش دستگاه اندرویدی خود به عنوان یه محصول دست دوم رو داشته باشن، پیش از هر اقدامی اطلاعات پیشین و شخصی خودشون رو باید از حافظه اون حذف کنن و یا همون طور که گفتیم فکتوری ریست کردن اطلاعات تو شرایطی که دستگاه با مشکلات عملکردی خاص یا باگ‌ هایی مواجه می شه هم انجام می‌ گیره و عموما بازده خوبی داره.

به هر حال دلیل شما هر چی که باشه، بازگشتن به تنظیمات کارخونه‌ ای انتخاب هوشمندانه ای‌ هست که جان تازه‌ ای به گوشیتون می‌ بخشه اما چگونه گوشی اندرویدی خودمون رو فکتوری ریست کنیم؟

نخست ذکر این نکته الزامیه که با انجام دادن فکتوری ریست تمام اپلیکیشن‌ های نصب‌ شده، فایل‌ ها، اطلاعات و تنظیمات پاک می‌ شن؛ انگار که گوشی رو برای اولین بار روشن کرده باشید و به همین دلیل شرط عقل اینه که پیش از فکتوری ریست کردن از فایل‌ ها و اطلاعت مهم خودتون پشتیبان بگیرین تا خیالتون از همه جهت راحت باشه.

خوشبختانه امروزه بیشتر گوشی های اندرویدی مجهز به گزینه بکاپ هستن اما اگه گوشی دارین که از این ویژگی محروم هست، تنها کافیه یکی از برنامه‌ های بکاپ اندرویدی رو روی دستگاه خودتون نصب کنید؛ پس از این که خیالتون از حفظ اطلاعات راحت شد، حالا نوبت به بازگردوندن اون به تنظیمات اولیه کارخانه رسیده.

- وارد منوی تنظیمات یا همان Settings تبلت یا گوشی اندرویدی خود بشید.

- گزینه Backup & Reset رو انتخاب کنید.* نکته: در بخش Personal وارد بخش Backup & Reset بشید و تو این مرحله ممکنه از شما رمز قفل گوشی خواسته بشه که باید اونو وارد کنید.

- حال گزینه Factory Data Reset رو انتخاب کنید.* نکته: ممکنه دوباره تو این مرحله از شما رمز قفل گوشی خواسته بشه و بعد باید گزینه Delete Everything رو لمس کنید.با طی کردن مراحل بالا تو هر گوشی اندرویدی شاهد آغاز پروسه فکتوری ریست کردن اندروید (Factory Reset) هستیم که البته مدت زمان مورد نیاز برای انجام این عمل با توجه به حجم اطلاعات ذخیره شده تو گوشیتون می‌ تونه متفاوت باشه.

و در پایان فراموش نکنید که با فکتوری ریست کردن گوشی اندرویدی، اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه داخلی دستگاه حذف می‌ شه اما اطلاعاتی که بر روی حافظه جانبی و رم میکرو اس‌ دی (Micro SD) ذخیره‌ شده باشن، تو اغلب محصولات اندرویدی با فکتوری ریست کردن گوشی از بین نمی رن.

هم چنین توجه کنید تو گوشی های مختلف و نسخه های مختلف اندروید ممکنه کمی تفاوت تو انجام این مراحل باشه اما اصل کار به همین شکل هست و احتمالا برای شما هم به همین صورت باشه.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

فاطمه بازگر

کاربر اخراجی
عضویت
2 June 2020
ارسال ها
57
امتیاز واکنش
151
امتیاز
80
نحوه فلش کردن گوشی
از مشکلاتی که ممکن است برای هر گوشی بخصوص گوشی‌های اندروید پیش بیاید خرابی نرم افزاری و یا ویروسی شدن گوشی است.
برای رفع این مشکل اولین کاری که به ذهن شما می‌رسد ریست فکتوری کردن گوشی است که کاری ساده است و در کمتر از 10 دقیقه قابل انجام است. ولی گاهی مشکل شدید بوده و ریست فکتوری کردن مشکل شما را حل نکرده است و شما ناچار می‌شوید گوشی خود را فلش کنید.
فلش کردن گوشی به دوصورت انجام می‌شود. یک روش با استفاده از خود گوشی و یک روش با استفاده از کامپیوتر.
برای فلش کردن گوشی با استفاده از خود گوشی باید گوشی شما در حدی باشد که ریستارت بشود. گاهی گوشی کاملا قفل کرده و نه روشن و نه خاموش می‌شود که باید فقط با استفاده از کامپیوتر آن را فلش کرد.


از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.
ثبت سفارش تعمیرات موبایل و تبلت

روش فلش کردن موبایل بدون کامپیوتر
 • در اولین مرحله باید گوشی خود را خاموش کنید.
 • سپس باید دکمه افزایش صدای گوشی و دکمه هوم (Volume Up+ Home) را باهم بگیرید و سپس کلید پاور گوشی را نگه دارید تا گوشی روشن شود با این کار موبایل به شما منو اندروید را نمایش می‌دهد.
 • در منو اندروید برای حرکت بین گزینه‌ها شما باید از دکمه افزایش صدا و کاهش صدا استفاده کنید و برای انتخاب گذینه‌ای باید کلید هوم و در برخی گوشی ها با کلید پاور را فشار دهید.

اموزش فلش كردن گوشي سامسونگ جاوا


 • در صفحه منو اندروید گزینه wipe data/factory rese را پیدا کنید و با استفده از دکمه هوم و ای پاور روی آن کلیک کنید تا باز شود.
 • سپس در صفحه جدیدی که برای شما باز می‌شود بر روی yes کلیک کنید تا گوشی شما فلش شود.
 • ممکن است این کار چند دقیقه زمان ببرد و پس از ریست شدن گوشی شما فلش شده است.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

فاطمه بازگر

کاربر اخراجی
عضویت
2 June 2020
ارسال ها
57
امتیاز واکنش
151
امتیاز
80
نحوه نصب و چسباندن گلس و محافظ صفحه گوشی بدون حباب

آموزش نحوه نصب و چسباندن گلس و محافظ صفحه گوشی بدون حباب
خطر خش افتادن و شکسته شدن صفحه نمایش گوشی به هر دلیلی محتمل است. یکی از راه‏ های جلوگیری از ایجاد خش بر روی صفحه‌ نمایش گوشی‏ های همراه استفاده و چسباندن محافظ صفحه‏ گلس (شیشه ای) و پلاستیکی است. امروز در انز وب قصد داریم نحوه چسپاندن و زدن گلس ، محافظ صفحه‏ و برچسب ضد خش گوشی را بدون حباب و خاک اضافی به شما آموزش دهیم.
مطالب پیشنهادی

طریقه چسباندن محافظ صفحه نمایش (برچسب ضد خش) و گلس (شیشه ای) گوشی
How to install glass screen protector without bubbles and dust
دو نوع محافظ صفحه نمایش (شیشه‌ای و پلاستیکی یا تلقی) وجود دارد. محافظ صفحه نمایش شیشه یا گلس (glass) محافظ هایی چند لایه ای هستند که حرارت دیده هستند و به دلیل چند لایه بودن تبدیل به یک جسم سخت شیشه ای شده اند و اندازه آن بین ۰٫۳ تا ۰٫۵ میلی متر است که میتوان گفت کاملا ضد خش هستند. گلس ها به خاطر شیشه ای بودنشان در برابر ضربه مقاوم هستند و در صورت ضربه به جای صدمه به صفحه نمایش گلس می شکند.
glass

اما محافظ صفحه نمایش پلاستیکی که با نام تجاری بوف آنها را می شناسیم از لایه های پلاستیکی فشرده تشکیل شده است که اندازه آنها حدود ۰٫۱ میلی متر است و مستعد خط و خش هستند. بوف ها به دلیل پلاستیکی بودن ضربه را پخش میکنند و عمق ضربه را کاهش می دهند.
قبلا در انزل وب نحوه تعمیر و درست کردن صفحه نمایش شکسته ، تاچ خراب و.. گوشی را آموزش دادیم، در ادامه آموزش امروز انزل وب قصد داریم نحوه نصب محافظ صفحه نمایش شیشه ای و برچسب ضد خش را به شما آموزش بدهیم.
plastic

آموزش نصب محافظ صفحه نمایش گوشی بدون حباب
محافظ صفحه نمایش به طور کلی دارای ۴ جنس متفاوت است که هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند. انواع محافظ صفحه نمایش موبایل شامل:
 • محافظ نیمه سخت که کارایی خوبی دارد و انعطاف پذیری خوبی دارد و در بازار به راحتی پیدا می شود. خرید این نوع از محافظ های صفحه نمایش پیشنهاد می شود.
 • محافظ سخت از انعطاف پذیری کمتری برخوردار است و با کوچکترین ضربه قابل شکستن است.
 • محافظ صفحه نمایش پلی کربنات در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد اما در برابر خش آسیب پذیر است.
 • محافظ وینیلی نرم از کیفیت خوبی برخوردار نیست و مقاومت بالایی ندارد و خش پذیر است و پیشنهاد نمی شود.
Screen Protector

محافظ صفحه نمایش یا برچسب ضدخش از خراشیده شدن قسمت های شیشه ای جلوگیری می کند و از شکسته شدن شیشه در هنگام افتادن جلوگیری می کند. برای چسباندن محافظ صفحه نمایش باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.
برای نصب محافظ صفحه نمایش یک فضای کاری پیدا کنید که گرد و غبار نداشته باشید. گوشی خود را مقابل بخار کتری بگیرید تا محافظ صفحه نمایش قبلی به راحتی جدا شود.
Screen Protector

قبل از چسپاندن محافظ صفحه نمایش جدید دست های خود را تمیز بشویید.
Screen Protector

حالا صفحه نمایش موبایل را با شیشه پاکن یا الکل تمیز کنید دقت کنید که پارچه ای که استفاده می کنید نرم و تمیز باشد.
Screen Protector

نحوه قرار گیری محافظ صفحه نمایش را بررسی کنید. محافظ را از بسته بندی خارج کرده و با دقت به این که کدام طرف باید روی گوشی قرار بگیرد، دقیقا آن را روی صفحه نمایش گوشی خود بچسبانید. دقت داشته باشید که دوربین و اسپیکرها دقیقا سر جای خود قرار بگیرند.
Screen Protector

اگر در محافظ صفحه نمایش گرد و غبار مشاهده می کنید، برای از بردن این گرد و غبار، پیشنهاد می کنیم از یک چسب نواری استفاده کرده و با چسباندن و برداشتن آن به طور مداوم و در همه نواحی صفحه نمایش، پشت آن را از وجود گرد و غبار پاک کنید. بعضی از کیت های محافظ صفحه نمایش شامل یک برچسب مخصوص برای جمع آوری گرد و غبار است.
Screen Protector

گاهی مواقع پس از چسپاندن محافظ صفحه نمایش موبایل، در زیر آن حباب هوا ایجاد می شود برای از بین بردن این حباب ها پیشنهاد می شود از یک کارت بانکی استفاده کنید و با فشار کم اقدام به از بین بردن حباب ها نمایید. برای این منظور کارت بانکی را از لبه روی صفحه نمایش قرار داده و به آرامی و با فشار نه چندان زیاد به سمت بالا بکشید تا حباب ها ناپدید گردند.
Screen Protector

کار تمام است و از محافظ صفحه نمایش خود لذت ببرید.
Screen Protector


نحوه نصب و چسباندن گلس روی گوشی
طریقه چسباندن گلس گوشی بسیار شبیه به نصب برچسب محافظ صفحه نمایش است. برای گلس زدن گوشی ابتدا صفحه نمایش خود را با استفاده از الکل و پارچه میکروفیبر کاملا پاک کنید و قبل از آن اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما خاموش است.
clean

لبه های گلس را بگیرید طوری که اثر انگشت شما روی گلس نیافتد و آن را تراز کنید و بچسپانید.
Alignment

برای از بین بردن حباب زیر گلس پارچه ای نرم و صاف را روی گلس بکشید تا حباب هایی که ایجاد شده از بین بروند.
Press It On
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا