• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
    به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
    ثبت نام ورود

اطلاعیه ~تسلیت ها~

Asaliii83

مدیر تالار گردشگری
عضو کادر مدیریت
ناظر رمان
مترجم انجمن
عضویت
6 March 2020
ارسال ها
335
امتیاز واکنش
764
امتیاز
290
محل سکونت
عمق تاریکی!
~بسم الله الرحمن الرحیم~


امروزه خبر هایی در فضای مجازی به گوش میرسد!

اولین خبر:

کشته شدن دختر تالشی ۱۳ ساله توصط پدر تالشی!
رومینا اشرفی، متولد ۱۳۸۵ روز یکم خرداد ۱۳۹۹ با ضربه داس پدرش به قتل رسید.

او در روستای سفیدسنگان، بخش حویق در شهرستان تالش گیلان زندگی می‌کرد و به مدرسه پورحنیفه می‌رفت که تنها مدرسه روستا بود. هنگامی که پدرش او را در خواب کشت، ۱۳ سال داشت.

بر اساس روایت‌ها رضا اشرفی، پدر رومینا در همان روز قتل گفته بود که به دلایل "ناموسی" و چون دخترش با یک پسر فرار کرده، او را کشته است.

رومینا مثل بسیاری از هم سن و سالانش دوست داشت لباس‌های مختلف بپوشد، آرایش کند و عکس بگیرد.

به روایت مادرش، پدر درباره او سخت‌گیری می‌کرد. او "چند" خواستگار داشت اما پدرش گفته بود که برای ازدواج زود است و باید صبر کند.

دخترخاله‌اش می‌گوید رومینا برای این با خواستگارش فرار کرده بود که فکر می‌کرد: "او مرا دوست دارد و آزاد می‌گذارد."

رومینا خودش تلفن نداشت و با تلفن مادر و گاهی پدر به مردی که دوست داشت پیغام می‌فرستاد.

به گفته خاله رومینا، پدرش او را "اذیت" می‌کرده و "اجازه نمی‌داده" مانند همسن و سالانش با دوستانش ارتباط داشته باشد، تلفن شخصی خودش را داشته باشد، هر لباسی می‌خواهد بپوشد یا مهمانی برود حتی مهمانی اقوام نزدیک.

شهروند که خبرنگارانش به روستای سفیدسنگان رفته‌اند به نقل از معلم رومینا می‌گوید که در مدرسه ماجرای دوستی رومینا و مردی به نام بهمن خاوری پیچیده بود و وقتی پدرش باخبر شد، او را در خانه کتک زد.

در آن منطقه دختران دیگری هم بوده‌اند که در چند سال گذشته "به دلیل سختگیری خانواده‌ها" به همراه خواستگار یا دوستشان فرار کرده‌اند.

رومینا در شب فرار از خانه، چند روز قبل از آنکه کشته شود، در نامه‌ای برای پدرش عکس طناب دار کشیده و نوشته بود "من می‌روم بابا. ‏مگر تو نمی‌خواستی من را بکشی. هر کسی پرسید بگو مرده."

روزنامه شهروند نوشته که پزشک قانونی جسد رومینا اشرفی را معاینه کرده و در نتیجه آزمایش‌ها بهمن خاوری "از ماجرا بیرون آمده است". ظاهرا اشاره پنهان به اینکه این دو رابطه جنسی نداشته‌اند.

  • قتل ناموسی در ایران؛ 'پدر رومینا با داس دخترش را کشت'
اعلامیه رومینا

بعد از فرار چه اتفاقی افتاد؟
روایت خاله رومینا از فرار این است که خواهرزاده‌اش یک روز در خانه بهمن خاوری در روستای شلقون مانده و سپس به خانه خواهر بهمن رفته است.

ظاهرا برای آنکه رومینا را راضی به بازگشت کنند، به او می‌گویند که پدرش با ازدواج آنان موافق است. خاله رومینا می‌گویند خانواده بهمن خاوری فیلمبردار و سفره عقد آماده کردند و "رومینا در لباس لیمویی سر سفره عقد نشست" که پدر او با پلیس از راه رسید.

در دادگاه و پاسگاه رومینا می‌خواهد که او را تحویل خانواده ندهند. بهمن خاوری از اتهام آدم‌ربایی تبرئه می‌شود و رومینا اشرفی به دست پدر سپرده می‌شود و ۲۴ ساعت بعد به قتل می‌رسد.
خود به خود اتش گرفتن جنگل ایران

امروزه جنگل های ایران خود به خود اتش میگیرند!

به گزارش مشرق، سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی در محدوده جنگل چیتگر، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حدود یک ساعت قبل شهروندان در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام کردند در بزرگراه شهید همدانی، قسمت حاشیه جنگل چیتگر آتش‌سوزی روی داده است.
در این زمینه:
آتش سوزی در پارک چیتگر تهران
آتش‌سوزی در پارک چیتگرسخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: در تماسهای بعدی اعلام شد که آتش‌سوزی داخل جنگل چیتگر به وقوع پیوسته که آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: محل حادثه واقع در قسمت شمالی جنگل چیتگر بود که در آنجا کارگاه آب‌رسانی وجود دارد اما مدت زمانی است که تعطیل شده و چندین دستگاه کانکس نیز در آن قرار دارد.

ملکی خاطرنشان کرد: حدود دو هزار متر از جنگل و یک کانکس متروکه دچار آتش‌سوزی بود و آتش به سرعت توسط آتش‌نشانان مهار و اطفا شد منتهی فیلمهایی که از محل حادثه روایت می‌شود مربوط به لحظات اولیه از آتش‌سوزی است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران بیان کرد: این حادثه مصدوم و تلفات جانی برجای نگذاشت.

گفتنی است شب گذشته نیز بخشی از قسمت متروکه بوستان ولایت دچار آتش‌سوزی شده بود که توسط آتش‌نشانان اطفا شد.

#انسانیت_هم_ارزوست


رومینا کوچولو خوب بخابی!!
آن پدر داس داشت!!
آن پدر دخترش را دوست نداشت!طبیعت را دوست بداریم!!
جانداران نیاز به اکسیژن دارند!!ایرانم،وطنم تسلیت باد*

~انجمن رمان ایران~
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 7) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا