• سلام دوستان سایت را می فروشم هر کسی خواست در تلگرام پیام بده
    @milad193
    ثبت نام ورود

درب ام دی اف با رویه پی وی سی

darmanshow

کاربر سایت
کاربرسایت
عضویت
28 March 2018
ارسال ها
2
امتیاز واکنش
0
امتیاز
10
وب سایت
darmanshow.com
دربی گفته شده که مغزی آن از ام دی اف است که نوعی فیبر مهندسی شده می باشد با چگالی متوسط و با رویه پی وی سی وکیوم شده روی آن تا از خراب شدن ان در اثر رطوبت جلوگیری شود و بتواند در محیط هایی با رطوبت بالا استقامت لازم را داشته باشد و به قول معروف درب ضد آب نامیده شده. بعد از این فرایند درب قابلیت استفاده در سرویس های بهداشتی وبه عنوان درب حمام ویا هر نقطه از ساختمان که درب ضد آب لازم داشته باشد را دارا می باشد .حسن درب ام دی اف ضد اب این است که علاوه بر در ضد آب بودن هر طرحی را می توان روی آن انداخت و دست طراح باز می باشد(قبل از اضافه شدن لایه پی وی سی ) ولی استفاده از درب ام دی اف با روکش پی وی سی به عنوان درب حمام توصیه نمیشود بدلیل اینکه ام دی اف نسبت به دیگر مصنوعات چوبی مقاومت کمتری نسبت به آب دارد و برای درب حمام درب اچ دی اف با رویه پی وی سی که در زیر به آن اشاره شده توصیه می شود.
دربی گفته شده که مغزی آن از اچ دی اف میباشد که نوعی فیبر با چگالی حجمی بالا است و مقاومت نسبی بیشتری در برابر آب و ضربه از درب ام دی اف دارد که یک لایه پی وی سی روی آن کشیده می شود( برای ضد آب شدن بیشتر آن) و پس از آن میتوان آن را در رده درب ضد آب دانست ولی این ضد آب بودن به منزله صد درصد بودن نیست و به عوامل زیادی بستگی دارد که به توضیح آنها در زیر می پردازیم!یکی از مشکلات درب ضد آب با رویه اچ دی اف این است که درب اچ دی اف ضد آب رویه پوست پرتقلی مانند با همان ناهمواری ها دارد که شاید از نظر بعضی مصرف کننده ها که علاقه به سطحی صاف بروی درب خود دارند مورد پسند واقع نشود!
درب ضد آب که به عنوان درب ضد آب فایبر گلاس سرویس بهداشتی و درب حمام بیشتر شناخته شده است! (در بین مصرف کننده ها )همانطور که در بالا به آن اشاره شد انواع مختلفی دارد ولی بیشتر در خانه های ما از یک نوع آن استفاده شده که مقرون به صرفه می باشد و در عین حال مقاومت لازم را در برابر آب دارد و آن درب اچ دی اف با رویه پی وی سی می باشد ولی باید در نظر داشت که اگر می خواهید خیالتان راحت باشد ! درب ضد آب را باید از برند های صاحب نام در کشور تهیه کرد به دلیل اینکه موارد بسیاری در کیفیت این نوع درب ضد آب دخیل می باشد که سعی می کنیم در پایین به آن اشاره کنیم
درب ضد آب که به عنوان درب ضد آب فایبر گلاس سرویس بهداشتی و درب حمام بیشتر شناخته شده است! (در بین مصرف کننده ها )همانطور که در بالا به آن اشاره شد انواع مختلفی دارد ولی بیشتر در خانه های ما از یک نوع آن استفاده شده که مقرون به صرفه می باشد و در عین حال مقاومت لازم را در برابر آب دارد و آن درب اچ دی اف با رویه پی وی سی می باشد ولی باید در نظر داشت که اگر می خواهید خیالتان راحت باشد ! درب ضد آب را باید از برند های صاحب نام در کشور تهیه کرد به دلیل اینکه موارد بسیاری در کیفیت این نوع درب ضد آب دخیل می باشد که سعی می کنیم در پایین به آن اشاره کنیم.
همان طور که در بالا به آن اشاره شد درب حمام و درب سرویس بهداشتی وقتی می تواند مقاومت لازم را در برابر آب داشته باشد که یک لایه پی وی سی در داخل دستگاه وکیوم روی درب چسبانده شود ! وظیفه این چسباندن لایه روی درب برعهده چسب ممبران می باشد که یک چسب با پایه آّ می باشد و وقتی داخل دستگاه وکیوم در مواجه با حرارت تغییرات شیمایی داده و لایه پی وی سی را به درب می چسباند . باید در نظر داشت که این چسب وارداتی می باشد و دارای تکنولوژی خواص پلیمری و با بالا رفتن قیمت دلار در سالهای اخیر تولید کننده های گم نام بیشتر سعی می کنند از چسب چوب به جای چسب ممبران استفاده کنند که کیفیت مطلوبی محصول خروجی نداشته
معمولا درب ضد آب فقط قسمت پشت و روی درب را با لایه پی وی سی مقاوم سازی میکنند و وقسمت به اصلاح نری درب خام گذاشته می شود (جایی که قفل نصب می شود وزبانه بیرون می آید) که کاری اشتباه است ! مخصوصآ برای درب حمام و درب ضد آب سرویس بهداشتی که آبریز زیادی دارد! و توجیه تولید کننده ها هم این است که چون سطح مقطع این قسمت کم است در داخل دستگاه وکویم خوب لایه پی وی سی روی درب نمینشیند ! یا بعد از مدتی بلند می شود (به دلیل اسطحکاکی که با چهار چوب دارد) و تا حدودی هم درست است ولی باید برای آن فکری دیگر کرد چون برای یک درب ضد آب مخصوصا برای درب حمام لازم و واجب است و بدون آن درب حمام مقاومت لازم را ندارد و به عنوان درب ضد آب محسوب نمی شود!!
sepahandarb.com
sepahandarb.ir
برای برطرف کردن این مشگل تیم فنی سپاهان درب برای درب های ضد آب از نوعی رزین خاص استفاده می کند که هم خاصیت ضد آب بودن را دراد و نیز ضمن هم رنگ بودن با رویه درب مقاومت لازم را در برابر اسطحکاک داشته و می تواند درب را کاملا ضد آب کند.
 

پیوست ها

  • ضد_آب2 (1).jpg
    ضد_آب2 (1).jpg
    20.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا