• سلام دوستان سایت را می فروشم هر کسی خواست در تلگرام پیام بده
    @milad193
    ثبت نام ورود

در دوران کرونا بیشترین ثبت شرکت ها متعلق به کدام مشاغل بوده است؟

kiasabt

کاربر سایت
کاربرسایت
عضویت
11 October 2020
ارسال ها
2
امتیاز واکنش
0
امتیاز
10
چند ماه پیش بود که بیماری کرونا بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران را در برگرفت، ویروس کرونا مشکلات و معضلات زیادی را برای مردم جهان به وجود آورد. بیماری کرونا علاوه بر اینکه جان بسیاری از مردم جهان از جمله مردم کشورمان ایران را گرفته است، شرایط اقتصادی بسیار بدی را برای مردم جهان به وجود آورده و بسیاری از کسب و کارها و شرکتها را تعطیل و حتی تا مرز ورشکستگی پیش برده است. در این بین بیماری کرونا جدای از تمامی مشکلاتی که به وجود آورد، برای یک سری از کسب و کارها بسیار خوب بود. به دلیل اینکه با افزایش بیماری کرونا در جهان شیوه زندگی مردم تغییر کرد و عبور و مرور در خیابانها و بازارها کاهش چشمگیری داشت. بروز بیماری کرونا در جهان نیازهای جدید را در جامعه جهانی به وجود آورد که به دنبال آن مشاغل شکل جدیدی به خود گرفتند که در ادامه برای شما چند نوع از این مشاغل را توضیح خواهیم داد.

چرا در دوران کرونا بسیاری از مشاغل تعطیل شدند؟
در دوران کرونا بیشتر مشاغلی که نیاز به حضور فیزیکی افراد بود دچار مشکلات شدید شدند. حتی برخی مشاغل در حوزه آی تی که با حضور فیزیکی افراد در ارتباط نبودند هم با مشکل رو به رو شدند، به عنوان مثال وب سایت هایی که در زمینه گردشگری فعالیت می کردند، با مشکل جدی رو به رو شدند. به این دلیل که با شیوع ویروس کرونا محدودیت های زیادی برای سفر و گردشگری وضع شد، تمامی پروازها و دیگر سامانه های حمل و نقل متوقف شدند و تمامی کسب و کارهای مرتبط با آنها دچار رکود شدید شدند. با شیوع ویروس کرونا کار از راه دور یا دور کاری بسیار رونق پیدا کرد و شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات مجازی و IT فعالیت می کردند در این دوران بسیار رونق پیدا کردند.

در دوران شیوع کرونا در ایران که از اواخر بهمن ماه 1398 شروع شده است، حدود 40 درصد از مشاغل هیچ گونه فعالیتی را در این زمان نداشتند. با گذشت یک یا دو ماه از شیوع ویروس کرونا در ایران این میزان به 21 درصد کاهش یافت. کرونا بسیاری از مشاغل را تعطیل و بسیاری از افراد را بیکار کرد. به دلیل خانه نشینی افراد بسیاری از بازارها تعطیل و بسیاری از مشاغل ورشکست شدند. از این رو نیاز بود که شکل مشاغل در دوران کرونا تغییر کند تا ضررهای وارده به کسب و کارها به حداقل برسد.

یکی از آمارهایی که می توان بررسی کرد تا بتوان فهمید که چه شرکتهایی در این دوران به ثبت رسیده اند، بررسی شرکتهای ثبت شده در دوران کرونا می باشد. به عنوان مثال با توجه به اینکه استفاده مردم از مواد شوینده و ضدعفونی افزایش پیدا کرد، بسیاری از افراد اقدام به ثبت شرکت هایی در این زمینه کردند. در ادامه چند نمونه از شرکت هایی که به طور گسترده در دوران کرونا به ثبت رسیده اند، را معرفی خواهیم کرد.

ثبت شرکت تولید ماسک
یکی از محصولاتی که در دوران کرونا میزان مصرف آن از جانب افراد به شدت افزایش یافت، ماسک های تنفسی بود. همانطور که می دانید سیستم تنفسی مهمترین شاهراه ورود ویروس کرونا به بدن می باشد و برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا باید از ورود ویروس به این قسمت از بدن جلوگیری کرد. ماسک های تنفسی مهمترین وسیله بهداشتی در مبارزه با بیماری کرونا می باشند. ماسک ها در انواع مختلف تولید می شوند. در چند ماه گذشته سازمان بهداشت جهانی به صورت رسمی اعلام کرد که استفاده از ماسک بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می باشد. به دنبال این بیانیه سازمان بهداشت جهانی، بسیاری از کشورها به ویژه ایران استفاده از ماسک را در مجامع عمومی اجباری کردند، حتی در بعضی از کشورها افرادی که از ماسک استفاده نمی کردند با جریمه های سنگین رو به رو می شدند.

همین موضوع باعث شد تا بسیاری از افراد به سمت تولید و پخش ماسک بروند. به همین دلیل بسیاری از افراد برای ثبت شرکت تولید ماسک اقدام کردند.

ثبت شرکت تولید مواد ضد عفونی و الکل
همانطور هم که در بالا اشاره شد، با افزایش بیماری کرونا استفاده مردم در سراسر جهان از مواد ضدعفونی و الکل افزایش چشم گیری داشت و در حال حاضر یکی از مهم ترین نیازهای جامعه بشری در سراسر جهان می باشد. با افزایش مصرف افراد از مواد ضدعفونی و الکل نیاز به این مواد بیش از پیش احساس شد و باید شرکتهای جدیدی در زمینه تولید مواد ضدعفونی و الکل وارد این عرصه می شدند، به این دلیل که شرکتهای موجود فعلی دیگر جوابگوی نیاز جامعه در این مقطع زمانی نبودند. به همین دلیل بسیاری از افراد اقدام به ثبت شرکت تولید مواد ضدعفونی و الکل کردند.

به طور کلی در دوران کرونا به دلیل افزایش مصرف افراد از مواد ضدعفونی و ماسک های تنفسی، شرکت های زیادی در این زمینه تاسیس و شروع به کار کرده اند.

کسب و کارهای اینترنتی
هنگامی که کرونا وارد بسیاری از کشورهای جهان شد، دولت ها دستور به قرنطینه خانگی مردم دادند و بسیاری از مردم مجبور بودند که روزها در خانه بمانند. با افزایش خانه نشینی میزان مصرف اینترنت در سراسر جهان به ویژه ایران افزایش یافت. با تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و سایر مکان های آموزشی بسیاری از آموزش ها به صورت مجازی درآمدند. از طرفی به دلیل اینکه افراد در سراسر دنیا مجاز به حضور در مجامع عمومی نبودند مجبور بودند که بسیاری از خریدهای خود از قبیل خوراک، پوشاک، خریدهای آموزشی و خرید سایر وسایل را از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام دهند. در این دوران فروش فروشگاه های اینترنتی به دلیل خانه نشینی بسیاری از افراد چندین برابر شد، به همین دلیل بسیاری از افراد در این دوران تصمیم به راه اندازی فروشگا های اینترنتی گرفتند. کرونا بسیاری از مشاغل سنتی را سست نمود و یا آنها را از بین برد، به همین دلیل بسیاری از افراد به کارهای اینترنتی روی آوردند و در این حوزه شروع به فعالیت کردند تا بسیاری از محصولات خود را در بستر اینترنت به فروش برسانند.

رشد فروشگاه های اینترنتی در زمان کرونا بسیار چشمگیر بود که شرکت آمازون که بزرگترین فروشگاه اینترنتی در سراسر جهان می باشد، بیشترین سود را از زمان شروع کرونا به دست آورده است. درواقع یکی از مشاغل مجازی که در دوران کرونا بسیار رونق پیدا کردند، فروشگاههای اینترنتی بودند. با شیوع کرونا به دلیل اینکه بسیاری از افراد قادر به تامین نیازهای خود از طریق فروشگاه های فیزیکی نبودند، به فروشگاه های اینترنتی روی آورند، حتی افرادی که تا به حال خرید اینترنتی انجام نداده بودند هم به خرید از فروشگاههای اینترنتی روی آوردند.کرونا در مجموع آسیب ای بسیار زیادی را به جامعه جهانی وارد کرد، باهوش ترین افراد در این دوره افرادی بودند که در این زمان نیازهای جامعه را به درستی شناسایی کردند و از آنها حداکثر استفاده را بردند.

ویروس کرونا بعد از وارد شدن به بسیاری از کشورهای جهان به سرعت شیوع پیدا کرد. از این رو بسیاری از افراد هم به سرعت دست به کار شدند و کسب و کار مجازی خود را راه اندازی کردند تا بیشتر از این کسب و کار آن ها توسط کرونا نابود نشود. در مجموع می‌توان گفت در دوران کرونا بیشترین ثبت شرکت مربوط به شرکت های آی تی، شرکت های الکترونیکی ، فروشگاه های اینترنتی و سایر زیر مجموعه های آن بوده است.شرکت های آموزش از راه دور
در دوران کرونا با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، افراد به آموزش مجازی و اینترنتی روی آوردند. از این رو بسیاری از افراد شروع به راه اندازی شرکت هایی در زمینه خدمات رسانی و رفع نیازهای آموزشی افراد در بستر اینترنت کردند. بسیاری از کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی که تنها در بستر آفلاین و با حضور فیزیکی افراد برگزار می‌شد، با شیوع کرونا به فکر راهکارها و شیوه‌های برگزاری آنلاین افتاده‌اند.

همواره به خاطر داشته باشید که بهترین ایده‌ها و راهکارها در شرایط سخت و بحرانی به ذهن انسان خطور می‌کند. پس در شرایط حساس کنونی که به سبب شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب‌و کارها در معرض خطر هستند، میتوان با اجرایی کردن ایده‌های کاربردی و به ثبت رساندن شرکت‌های جدید فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد نمود.
 
موضوعات
نویسنده مطلب عنوان انجمن پاسخ ها تاریخ
Asteria اسامی ماه های سال در دوران هخامنشی تاریخ ایران 0
Asteria جدا شدن شهر تاریخی گنجه از ایران(در دوران جنگ های ایران و روس ) تاریخ ایران 0
Asteria ⁉️حق حبس در دوران نامزدی چیست حقوق جزا 0
Asteria آیا کشیدن دندان پوسیده در سه ماهه ((سوم)) دوران بارداری مجاز است⁉️ دندانپزشکی 0
Asteria ❗️5 راه برای تنظیم چرخه‌ خواب در دوران قرنطینه‌ متفرقه پزشکی 0
E_hA ایران در دوران پارینهٔ سنگین آغازین تاریخ ایران 1
miss_gh استرس در دوران بارداری بانوان 0
miss_gh راه‌های مراقبت از پوست در دوران بارداری بانوان 1
zahra.78 آیا میدانید مذهب در دوران هخامنشی چه بوده؟ بزرگان تاريخ 1
miss_gh چگونه در دوران سالخوردگی ذهنی فعال داشته باشیم؟ روانشناسی 0
zahra.78 چگونه لکه های صورت در دوران بارداری را از بین ببریم؟ پوست و مو 13
Asteria مصرف ماهی در دوران بارداری باعث بهبود رشد مغز بچه می شود تغذیه 0
Albatross نکات اولیه در یادگیری پیانو آموزش موسیقی 0
Albatross نکات کلیدی مهم در یادگیری سنتور آموزش موسیقی 4
Albatross متن آهنگ امشب در سر شوری دارم متن ترانه ها،اهنگ ها 0
Albatross در مورد البوم پر سروصدا و معروف map of the soul:7 اخبار موسیقی ایران و جهان 8
Albatross اشعار ناب در مورد زندگی شعر و مشاعره 15
silvermoon ۱۱ اشتباه واضح در انیمیشن های مشهور انیمیشن 4
silvermoon 11 سکانس در کارتون‌ های دیزنی که برای کودکان بسیار سیاه بود انیمیشن 10
معصومه مولایاری شخصیت‌های رمان در انتهای کوهستان سرد. شخصیت رمان ها 0
shirin.f درحال تایپ شکوفه های عشق در خرابه های عالم|Shirin.fکاربرانجمن رمان ایران تایپ رمان 12
Lady_zahra ~شعرهای من در آوردی~ شعر و مشاعره 11
shirin.f مصرف شیر در مهار عفونت کرونا ویروس مؤثر است تازه های علم پزشکی 8
shirin.f انقلابی در علم چشم پزشکی چشم پزشکی 4
shirin.f ۱۱ مسکن گیاهی در طب سنتی طب سنتی 5
shirin.f زنان در برابر بیماری های عفونی مقاوم ترند متفرقه پزشکی 0
Albatross پنج مکان وحشتناک در آمریکا آمریکا 0
silvermoon نکاتی مهم در اتو کردن خانه داری 1
silvermoon این مواد غذایی را در یخچال نگذارید تغذیه 1
Mobina چرا ابرها در اطراف “سیاهچاله” به وجود می‌آیند؟ نجوم 0
Mobina کشف مولکول‌های آلی چهار میلیارد ساله در شهاب سنگ مریخی نجوم 0
Fatemehmacani70 با ۲۱ انیمه برتر در تمامی ژانرها آشنا شوید! انیمه 20
silvermoon 4 نکته مهم در انتخاب سایه چشم ارایش و زیبایی 3
silvermoon اصول لباس پوشیدن در گرمای تابستان مد و پوشـاک 4
ن . زندی . متن آهنگ در به در |مهدی احمدوند متن ترانه ها،اهنگ ها 0
Narges_D آخرین وضعیت کرونا در کشور/ روند رو به افزایش شناسایی بیماران کووید۱۹ اخبار روز 0
Asteria استجابت دعا در شبهای قدر متفرقه 0
Narges_D کاهش دما در سواحل دریای خزر از روز یکشنبه هواشناسی 0
Narges_D شناسایی ۱۹۵۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور اخبار روز 0
Narges_D گروه‌های پرخطر در تجمعات و مراسم شب‌های قدر شرکت نکنند اجتماعی 0
Asteria اهمیت لیله القدر در کلام معصومین(ع) متفرقه 0
Asteria آثار و پاداش احیا در شب های قدر متفرقه 0
Asteria رسول‌پناه بعد از جلسه هیأت مدیره #پرسپولیس: دو دستگی در پرسپولیس نداریم/سرمربی برای تمدید قراردادها نظر می‌دهد فوتبال داخلی 0
Asteria ♦️اجباری شدن ماسک در سواری‌ها و اتوبوس‌های بین شهری اخبار روز 0
Asteria با این مواد غذایی در تابستان خنک شوید و جلوی گرمازدگی را بگیرید تغذیه 0
Asteria آیا حمل خودرو با جرثقیل در حضور راننده قانونی است؟ حقوق عمومی 0
Asteria مصاحبه‌های آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در خرداد انجام می‌شود اخبار حقوقی 0
Asteria ❗️چرا عوارض ابتلا به ویروس کرونا در برخی افراد شدیدتر است؟ متفرقه پزشکی 0
Asteria با خوردن این ۵ نوشیدنی در ماه رمضان تشنه نمی‌شوید تغذیه 0
Asteria ❗️راه درمان عطسه های بهاری در طب سنتی طب سنتی 0

موضوعات

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا