**پرسش وپاسخ رمان نویسی**

Pari_A

کاردان کل انجمن
عضو کادر مدیریت
کاردان کل انجمن
سلام من اولین باره می خوام رمانی‌رو‌بنویسم اما کلا متوجه نشدم که کجا باید تایپ کنم و چطوری باید‌ثبت بشه
سلام خوش اومدید
با توجه به تایپک قوانین رمان
در این قسمت تایپ رمان رمانتونو تایپ کنید.

Ahmadreza220

مباشر فنی سایت
عضو کادر مدیریت
مباشر فنی سایت
سلام;:`
وقت شما بخیر و خوبی باشه :)

اصولاً برای نوشتن رمان های جذاب و پر فروش و اینکه اکثریت پسند باشند، چه نکاتی رو باید رعایت کرد؟:....
و اینکه چه موضوعی رو با توجه به چه چیزی انتخاب باید کرد؟:-؟؟

برای مثال منِ نویی، یک رمانِ پر فروش می خوام بنویسم و اصول نگارش و ادبیات قوی ای دارم ولی نمی دونم چه موضوع و سبکی رو انتخاب کنم و ایده از کجا بیارم :&

این موارد سوال خیلیا هست که من باهاشون تو زمینه کتاب خوانی صحبت می کردم.

ممنون میشم جواب کاملی داده باشه ♥

Malihe_banoo74

همراه انجمن
کاربرسایت
سلام;:`
وقت شما بخیر و خوبی باشه :)

اصولاً برای نوشتن رمان های جذاب و پر فروش و اینکه اکثریت پسند باشند، چه نکاتی رو باید رعایت کرد؟:....
و اینکه چه موضوعی رو با توجه به چه چیزی انتخاب باید کرد؟:-؟؟

برای مثال منِ نویی، یک رمانِ پر فروش می خوام بنویسم و اصول نگارش و ادبیات قوی ای دارم ولی نمی دونم چه موضوع و سبکی رو انتخاب کنم و ایده از کجا بیارم :&

این موارد سوال خیلیا هست که من باهاشون تو زمینه کتاب خوانی صحبت می کردم.

ممنون میشم جواب کاملی داده باشه ♥
سلام من این سوالات رو به عنوان نویسنده ی یه رمان که طرفدارنش میگن تو مجازی معروفه و اولین رمان کودکان کار ایرانه جواب میدم.
همیشه رمانی رمان جذاب و عامه پسندی میشه که دست روی مطالب و ایده هایی بزارن که بکر هستند. مثلا خیلی از معضلات اجتماعی هستن که هرچند اجتماعین اما بخش عاشقانه ی خوبی هم کنار خودشون دارن یا برعکس موضوعات عاشقانه ای که مباحث اجتماعی خوبی کنار خودشون دارن. ایده هایی که اصولامخاطب نتونه اول و اخرش رو حدس بزنه و به توانایی نویسنده در نوشتن اعتماد پیدا کنه و همراهش قدم به قدم بیاد قطعا جذابه. در کل اصول نگارش قوی فقط کافی نیست من پیشنهاد میکنم نویسنده قبل از نوشتن، تک تک موضوعاتی که حتی کلیشه ای شدن رو هم بررسی کنه و اگر ایده ی جدیدی براش نداره یا فکر میکنه قلمش جوری نیست که تغییری در موضوع بده اون موضوع هارو رها کنه و دنبال ایده ای نو بگرده معضلات اجتماعی، عاشقانه و خانوادگی چه رئال چه غیر رئال ایده های خوبی هستن. اینکه پرسیده شد موضوعات رو چه اساس انتخاب بشن به نظرم موضوعات با توجه به علایق و افکار شخصی نویسنده انتخاب میشن و اینکه جامعه و اکثریتش به چه موضوعاتی و به چه ژانرهایی علاقه دارن. مشاهدات و تفکرات نویسنده از اطرافش علت اصلی انتخاب یک موضوعه. اما بعدش مهم اینکه نویسنده بتونه چیزی رو که مینویسه تصویر سازی کنه. تشبیه کردناش و شخصیت سازیش جوری باشه که خواننده خودشو جای شخصیت ها حساب کنه باهاشون همزاد پنداری کنه با گریه هاشون گریه کنه با خنده هاشون بخنده که این احتیاج به نوشتن زیاد و ممارست و مدام نقد شدن توسط بقیه داره. تا زمانی که خو نویسنده شخصیت هاشو اونجوری که باید باشه درک نکنه و باهاش به اصطلاح زندگی نکنه (خودشو جای شخصیت ها نزاره با احساسات اونا احساساتی نشه) قطعا خواننده هم نمیتونه ارتباط برقرار کنه. توصیفات باید متعادل باشه تا حدی که باعث پرش خواننده از جملات کتاب نشه.
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشن :)

نویسنده مطلب موضوعات انجمن پاسخ ها تاریخ
Nahan داستان کوتاه کاربران 2

موضوعات

بالا