تازه چه خبر
انجمن رمان ایران

سلام مهمان عزیز برای عضویت در انجمن رایگان ثبت نام کنید! پس از وارد شدن، می توانید با اضافه کردن موضوعات و پست های خود، و همچنین تماس با دیگر اعضا از طریق صندوق پستی خصوصی خود، در این سایت شرکت کنید!

جُملـآتِ زيبـآ بِـه زَبـآنِ عَرَبــى+تَــرجُمِــه

[ArãM]

Din kram är min säng
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار زبان
ناظر رمان
مدیر تالار اخبار
نویسنده انجمن
پالایشگر رمان
پلیس انجمن
مَتــنِ عَربـــى:
العفو ألذّ من الانتقام، والعمل أمتع من الفراغ، والقناعه اأعظم من المال، والصحّه خیرٌ من الثّروه!
تـَرجُمـه:
بخشیدن از انتقام شیرین تر است، کار لذت بخش تر از بیکاری است، قناعت از پول بالاتر است و سلامتی بهتر از ثروت است

مَتــنِ عَـربــى:
إذا زارتک شدّه فاعلم أنّها سحابه صیف عن قلیل تقشع، ولا یخیفک رعدها، ولا یرهبک برقها، فربّما کانت محمّلهً بالغیث
تَــرجُمـِه:

زمانی که دچار سختی زندگی شدی بدان که ابر بهاری به زودی می رود و صدای رعد و برق آن تو را نترساند، چه بسا باران داشته باشد.

[ArãM]

Din kram är min säng
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار زبان
ناظر رمان
مدیر تالار اخبار
نویسنده انجمن
پالایشگر رمان
پلیس انجمن
مَـتنِ عَــربــے:
کتب ما یقوله النّاس ضدّک فی أوراق وضعها تحت قدمیک، فکلّما زادت الأوراق ارتفعت أنت إلى أعلى.
ترجُمـه:

هر چه مردم علیه تو می گویند را بنویس و زیر پایت بگذار، هر چه تعداد برگه ها بیشتر شود بالاتر می روی.

مَتـنِ عَـربــے:
إذا قالت لک فتاهٌ بأنّها طوال الدّهر تحبّک، فاعلم أنّ الدّهر عند الفتاه ثانیه
ترجُمــه:

اگر دختری به تو گفت تا ابد دوستت دارم بدان که ابد در نظر دختران یک ثانیه بیشتر نیست

[ArãM]

Din kram är min säng
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار زبان
ناظر رمان
مدیر تالار اخبار
نویسنده انجمن
پالایشگر رمان
پلیس انجمن
مَتــنِ عَـربــے:
عندما نفقد الشّیء نجعله ونرسمه خیالاً لا یُوصف، ونعمّم هذا الخیال فی کلّ شیء حتّى یصبح على شکل مسلّماتٍ لا فرار منها.
ترجُمــه:

زمانی که چیزی را از دست می دهیم او را می گذاریم به شکل وصف ناپذیری ترسیم می کنی و این خیال را در همه چیز وارد می کنیم به شکلی که به امور حتمی تبدیل می شود که امکان فرار از آن وجود ندارد

متنِ عَـربــے:
الاستمتاع بالحبّ لیس لحظهً وإنّما هو إحساسٌ باللحظه.
تَرجُمــه:

لذت بردن از عشق یک لحظه نیست بلکه احساس لحظه است

[ArãM]

Din kram är min säng
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار زبان
ناظر رمان
مدیر تالار اخبار
نویسنده انجمن
پالایشگر رمان
پلیس انجمن
جمیلٌ جدّاً أن تجعل من عدوّک صدیقاً، والأجمل ألّا یتّسع قلبک للعداوه فتجبره على تحویله إلى صداقه
بسیار زیباست که دشمن خودت را دوست قرار دهی اما زیباتر این است که دلت را برای دشمنی گسترده کنی و آن را مجبور کنی که دشمنی را به دوستی تبدیل کند

[ArãM]

Din kram är min säng
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار زبان
ناظر رمان
مدیر تالار اخبار
نویسنده انجمن
پالایشگر رمان
پلیس انجمن
لا تجادل الأحمق، فقد یخطئ النّاس فی التّفریق بینکما.
با احمق مجادله نکن چرا که تفاوت قائل شدن بین شما دو نفر برای مردم دشوار می شود

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 3) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا