گفتگو با نویسنده ی عزیز انجمن "Azita_Ta"

helia_L

نویسنده + سرپرست بخش کتاب
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش کتاب
نویسنده انجمن
وب سایت
8014.mihanblog.com
به نام خدا

سلام خدمت همراهان همیشگی رمان ایران

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان، این بار هم با مصاحبه ای جالب که با یکی از مدیران و نویسندگان خوش ذوق و قلم انجمن @Azita_Ta انجام دادیم، در خدمت شما هستیم.

1. لطفا یه بیوگرافی مختصر از خودتون بدید.
آزیتا طاهری 18 ساله از شیراز، دانشجوی رشته مهندسی نرم افزار.

2. چه رمان هایی تا بحال به تحریر آوردین؟
رمان های درحال تایپ »» افسونگر آیینه ها، نینجای خرابکار، اقامتگاه ابلیس، داستان کوتاه قلب سبز، تاوان بی گناهی
رمان های گروهی »» شبه سرخ، عروس جن

3. چه اتفاقی باعث شد که وارد عرصه ی نویسندگی بشید؟
راستش رو بخواید اتفاق خاصی نبود؛ شاید باور تون نشه اما من بخاطر یه جمله به نویسندگی علاقه پیدا کردم ، یادمه دوران دبیرستان معلم ادبیاتم یک جمله جالب درباره نویسنده ها میگفت که "نویسنده ها می تونن با قلمشون یک جامعه رو به مرز نابودی بکشن و با همون قلم میتونن همون جامعه رو به اوج موفقیت برسونن" بخاطر این جمله احساس کردم که نویسنده ها ادمای قدرتمندین و تقریبا سه ساله که دارم روی نویسندگی کار میکنم.

4. چه کسانی توی این عرصه مشوق شما هستن؟
دوست عزیزم @Hasna برای نویسندگی خیلی بهم کمک کرد و با روحیه دادن به من وتشویق کردنم باعث شد که به نویسندگی ادامه بدم.

5. به نظرتون نویسندگی در دنیای مجازی چه آینده ای داره؟
شاید برای نویسنده های نو پا و تازه کار بهترین موقعیت باشه که بتونن سطح قلم خودشونو به مردم نشون بدن ،البته من خودم به شخصه نویسنده های معروفی رو دیدم که از همین فضای مجازی شروع کردن و بعد به چاپ اثرشون رسیدن.

6.کوبنده ترین نقدی که تا بحال از رمان هاتون شنیدید چی بود؟

اولین رمانم که به نظر خودم سطح قلمم واقعا ضعیف بودکه یکی از خواننده ها نوشته بود اصلا رمان بدرد بخور نیست ونخونیدش.

7. تا حالا دلسرد شدید از نوشتن؟ چرا؟
بله تقریبا چندین بار، که دلیلش هم همین نقد بود و واقعا منو تا چند روز ناراحت کرد اما به کمک دوستم سعی کردم سطح قلممو تا حدودی تقویت کنم.

8. لطفا ژانرهای موردعلاقه تون رو اسم ببرید.

ترسناک و تخیلی

9. آیا توی این عرصه نویسندگان بخصوصی رو به عنوان الگو قرار دادید؟ اگر پاسختون مثبت هست اون عزیزان رو اسم ببرید.

بله، آقای "روزبه معین" یکی از الگوهای من در نویسندگی هستن.

10. نظرتون راجع به سرقت های ادبی و کپی برداری هایی که از رمان های ایرانی میکنند، چیه؟ چرا افراد سارق به این سمت و سو کشیده میشن؟
اگه از بحث فقر فرهنگی بگذریم ، میرسیم به بخشی که فکر میکنم دلیل اصلی این سرقت های ادبیه ، بیشتر افرادی که به این سمت کشیده میشن بخاطر عدم اعتماد به نفسه ،شاید چون فکر میکنن اگه دست به قلم بشن ممکنه مردم مسخرشون کنن به این کار دست میزنند.

11. برنامه ای برای چاپ آثارتون دارید؟
بله اگه بشه قراره یکی از داستان هام که برای بچه های سرطانی نوشتم، برای چاپ بفرستم.

12. به کدوم یک از رمان هاتون علاقه ی بیشتری دارید؟
همه رمان هامو دوست دارم اما بیشتر از همه اقامتگاه ابلیس رو ازش خوشم میاد.

13. اگر یه روز متوجه بشید که بخش هایی از رمانهای شما رو به سرقت بردن، چه واکنشی نشون میدید؟

ممکنه ناراحت بشم ،اما دوست ندارم بخاطر یک نوشته دل کسی رو بشکونم.

14.چطور با رمان ایران آشنا شدید؟
از طریق دوست عزیزم @Hasna

15.انتقاد یا پیشنهادتون به مدیریت و معاونت کل انجمن؟
انجمن خیلی خوبی هست، امیدوارم هر روز شاهد پیشرفتش باشم.

16.توصیه تون به نویسنده های نوپا؟
هیچ وقت از نویسندگی نا امید نشن و به راهشون ادامه بدن.

17.بزرگترین آرزوتون چیه؟
با استاد معین مصاحبه کنم.

و حرف آخر...
همیشه سعی کنید برای رسیدن به آرزو هاتون هر سختی رو تحمل کنید.

تشکر میکنیم از آزیتای عزیز بابت وقت و حوصله ای که صرف این مصاحبه کردن و از خداوند متعال پیشرفت و موفقیت روزافزون ایشون رو خواستاریم.
پرسش های خودتون رو از ایشون میتونید در همین تایپک مطرح کنید.
مصاحبه کننده: @helia_L

Azita_Ta

مدیر تالارطراحی
عضو کادر مدیریت
مسئول مسابقات
مدیر تالار طراحی جلد
نویسنده انجمن
ناقد انجمن

Azita_Ta

مدیر تالارطراحی
عضو کادر مدیریت
مسئول مسابقات