اقیانوس انسلادوس میتواندازحیات پشتیبانی کند

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

  • انجمن رمان ایران تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. ★ از قرار دادن هرگونه فعالیتی در انجمن که خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد، خودداری کنید؛ زیرا با فرد خاطی برخورد رسمی می‌شود. ★

Asteria

مدیر بازنشسته
بازنشسته انجمن
3,654
7,637
زمان آنلاینی
7m
480
22
اقیانوس انسلادوس می تواند از حیات پشتیبانی کند
با سپاس از ترکیبات آلی کربن، هیدروژن، نیتروژن، اکسیژن، فسفر و گوگرد، که در واقع مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی بلوک‌های حیات هستند، و همچنین باید از کاوشگر کاسینی، تشکر کرد که در ماموریت پژوهشی خود، آبفشان های رو به بیرون این قمر را مشاهده و ثبت کرد. علاوه بر این، بر مبنای تحقیقات انجام شده در ماموریت کاوشگر کاسینی، مولکول‌های هیدروژن مشاهده شده که طبق گفته‌های ناسا می‌تواند پتانسیل لازم جهت فراهم کردن منابع انرژی شیمیایی برای حیات را داشته باشد. به گفته محققان مولکول‌های هیدروژن از طریق دریچه‌های گرمابی موجود در بستر دریا بر روی اقیانوس انسلادوس ریخته می‌شوند.
پیترگریگیوس، بیولوژیست اعماق دریا از دانشگاه هاروارد که در این تحقیق شرکت نکرده، در مصاحبهای به ارتباط مشخص این کشفیات و زندگی میکروبی اشاره کرده و گفته است:« برای یک میکروبیولوژیست که در خصوص انرژی میکروب‌ها تحقیق می‌کند، هیدروژن مانند سکه‌ی طلا از جریان ِ انرژی می‌باشد. در واقع اگر شما تنها، به یک ترکیب شیمیایی، نیاز داشته باشید که از دریچه خارج شود و در خصوص امکان وجود انرژی ِ لازم برای حیات میکروبی راهنمایی کند، هیدروژن در ابتدای این لیست قرار دارد.
همچنین، لیندا اسپیلکر، دانشمند پروژه‌ی کاسینی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا، گفت: « اثبات اینکه انرژی شیمیایی لازم برای حیات، درون اقیانوس قمر کوچک زحل وجود دارد یکی از مهم‌ترین قدم‌های اصلی در تحقیقات ما برای یافتن امکان حیات در خارج از کره زمین می‌باشد. اکنون ما می‌دانیم که انسلادوس تقریبا تمامی اجزای لازم برای پشتیبانی از حیات، به صورتی که ما در زمین می‌شناسیم، را در خود دارد.»..
 
موضوعات مشابه
نویسنده موضوع عنوان تالار پاسخ‌ها تاریخ
HASNA کشف یک موجود عجیب بادکنکی در اعماق اقیانوس هند متفرقه 0
Diana ستودنی ترین پدر اقیانوس آبزیان و آکواریوم 0

موضوعات مشابه

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)