آموزشی دانستنی های فرانسوی

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

 • انجمن رمان ایران تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. ★ از قرار دادن هرگونه فعالیتی در انجمن که خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد، خودداری کنید؛ زیرا با فرد خاطی برخورد رسمی می‌شود. ★

Fatemehmacani70

مباشر بازنشسته
بازنشسته انجمن
657
1,497
زمان آنلاینی
5m
210
14
 • آمریکایی ها همسایگان بومی فرانسوی زبان دارند:
اگر کسی در ایالات جنوبی آمریکا به دنیا بیاید و بزرگ شود، باید زبان اسپانیایی یاد بگیرد، چون افراد زیادی از آمریکای مرکزی به آمریکای جنوبی مهاجرت کرده اند و زبان آن ها اسپانیایی است.

اگرچه اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی را نادیده نمی گیرم، اما هر چه بیشتر بررسی می کنم، می فهمم فرانسوی زبان های زیادی در قاره آمریکا زندگی می کنند، خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید.

باور می کنید اگر به شما بگویم گروهی از ساکنین لوییزیانا با گویش خاصی از زبان فرانسه صحبت می کنند؟ بومیان داکوتای شمالی، ماساچوست و ورمونت و وای! میسوری و میشیگان هم همینطور J

این مردمان کسانی هستند که در ایالات مختلف آمریکا زندگی می کنند اما زبان بومی آن ها فرانسه است!

با اینکه شوکه کننده و تعجب آور است، اما منطقی به نظر می رسد. بسیاری از ایالاتی که در بالا نام بردیم توسط فرانسوی ها کشف شده اند. زبان فرانسه در نیوانگلند (New England) مشتق شده از فرانسوی کانادایی است، چون کانادا همسایه شمالی این ایالت است.

فکرش را می کردید در سراسر قاره آمریکا تا این تعداد فرانسوی زبان داشته باشیم؟


 • فرانسه زبان رسمی 29 کشور است
بیایید با هم کشورهایی که زبان رسمی آن ها فرانسه است، نام ببریم. فرانسه، بلژیک، سوئیس، کانادا...، وای اسم همه آن ها را یادم نیست!

آیا می دانستید فرانسه، زبان رسمی کشورهایی مثل سنگال و جیبوتی است؟

می دانستید ساکنین ماداگاسکار و وانواتو (Vanuatu) هم به زبان فرانسه صحبت می کنند؟

با من راحت باشید! واقعا می دانید کجای نقشه باید دنبال وانواتو بگردید؟

نیازی به گفتن نیست اما کشورهای مستقل زیادی روی کره زمین وجود دارند که زبان بومیان آن ها فرانسه است. برای مثال، «گویان فرانسه» (Guiana French) در آمریکای جنوبی است اما توسط نماینده هایی از فرانسه اداره می شود، درست مثل هاوایی که جزو ایالات متحده آمریکا به حساب می آید. درست است! زبان فرانسه راهش را به آمریکای جنوبی باز کرده است!


 • تلفظ کلمات در سراسر فرانسه متفاوت است
شاید فکر کردن به اینکه تلفظ فرانسوی به سه گروه اصلی اروپایی، کانادایی و آفریقایی تقسیم می شود، راحت باشد.

اما نه! به این سادگی ها هم نیست.

در واقعیت، حتی در خود فرانسه هم لهجه ها و گویش ها یکی نیستند!

همانطور که ساکنین می سی سی پی متفاوت از ساکنین نیوجرسی صحبت می کنند یا کسانی که در لندن زندگی می کنند لهجه و گویشی متفاوت از بومیان ساکن لیورپول دارند، زبان فرانسه هم در کشور فرانسه همین شرایط را دارد.

برای مثال، در «لیون» (Lyon)، لهجه ای که می شنوید، به لهجه فرانسوی کلاسیک معروف است. در «مارسی» (Marseille)، صدای تودماغی غلیظی را می شنوید. البته شیک ترین و خاص ترین لهجه فرانسوی، متعلق به پاریسی هاست.
 
 • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Asteria

Fatemehmacani70

مباشر بازنشسته
بازنشسته انجمن
657
1,497
زمان آنلاینی
5m
210
14
 • سلبریتی های محبوبتان فرانسوی صحبت می کنند:
وقتی به «بردلی کوپر» (Bradley Cooper) فکر می کنم، به یک پسر خوشتیپ عجیب غریب (و البته با استعداد) فکر می کنم. اما آیا می دانستید زبان مادری او فرانسوی است؟

تحسین برانگیز است!

«جوزف گوردون لویت» (Joseph Gordon-Levitt) که حتما با بازی در نقش «تام» (Tom) «500 روز تابستان» (500 Days of Summer) او را می شناسید، به زبان فرانسه صحبت می کند.

حتی «سرنا ویلیامز» (Serena Williams) به زبان فرانسه صحبت می کند. نمی توانم بفهمم بزرگ ترین ستاره تنیس در جهان چطور وقت خالی پیدا کرده است تا زبان فرانسه یاد بگیرد!


 • داستان های مشهور در اصل به زبان فرانسه نوشته شده بودند
همیشه داستان و نمایش موزیکال «بینوایان» را تحسین می کردم. در سال 2012 فیلم «Les Misérables» فیلمی که از روی این داستان ساخته شد، با بازی «آن هاتاوی» (Anne Hathaway) و «هیو جکمن» (Hugh Jackman) عشق دنیا به این داستان را صد برابر کرد.

جالب است بدانید این فیلم از یک رمان بلند به قلم نویسنده ای فرانسوی به نام «ویکتور هوگو» (Victor Hugo) است.

فیلم به یاد ماندنی «کنت مونت کریستو» (The Count of Monte Cristo) را یادتان هست؟ این فیلم بر اساس داستانی از «الکساندر دوما» (Alexandre Dumas) ساخته شده است که او هم یک نویسنده فرانسوی است و عنوان فرانسوی آن “Le Comte de Monte-Cristo”است.

این کتاب ها و فیلم ها تنها گوشه ای از شاهکارهایی است که در دنیای هنر و ادبیات به جا مانده اند و به زبان فرانسوی نوشته شده اند. داستان های جذاب و شگفت انگیز دیگری هم وجود دارند که شاید اگر بدانید نسخه اصلی آن به زبان فرانسه است، شوکه خواهید شد!

«دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) چه؟

درست است! برای من هم شوکه کننده بود!


 • زبان فرانسه همیشه در فرانسه صحبت نمی شود:
یک سوال مهم: زبان رومی چیست؟

جواب: زبانی که از زبان لاتین مشتق می شود.

فرانسه یک زبان رومی است، بنابراین می توانید حدس بزنید قبل از زبان فرانسوی، چه زبانی در فرانسه صحبت می شده است؟ بله، لاتین!

در عصر آهن (Iron Age)، فرانسه بخشی از منطقه گیل (Gaul) بود که مردم در آن منطقه لاتین صحبت می کردند.

«آکادمی زبان فرانسه» (L’académie française)، انجمنی برای زبان فرانسه است که در قرن 17ام تاسیس شد و گامی بزرگ در توسعه زبان فرانسه بود. با این حال، بیشتر بومی ها تا پیش از انقلاب فرانسه، به زبان فرانسوی صحبت نمی کردند. مناطق مختلف در فرانسه لهجه محلی خودشان را داشتند و همین مسئله باعث بروز سردرگمی و ناتوانی در ارتباط برقرار کردن با مناطق دیگر در فرانسه بود.

بعد از انقلاب فرانسه، دولت مداخله کرد و تصمیم گرفت یک زبان رسمی برای این کشور معرفی کند و آن زبان فرانسه بود!
 
 • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Asteria

Fatemehmacani70

مباشر بازنشسته
بازنشسته انجمن
657
1,497
زمان آنلاینی
5m
210
14
 • یچ کلمه فرانسوی وجود ندارد که با حرف“w” نوشته شود:
می دانم، می دانم! وقتی در هفته اول کلاس زبان فرانسه، الفبای این زبان را یاد می گرفتید، حرف «w» را هم یاد گرفتید. فراموش کردن این حرف سخت است چون صدایی شبیه به “doo-bluhvay” در ذهن تداعی می کند و این صدا خیلی بامزه است J

اما آیا به این مسئله دقت کردید که حرف “w” در یک کلمه فرانسوی دیده نشده است؟ کلماتی مثل wagon و western که در این زبان دیده می شود، از زبان های دیگر قرض گرفته شده اند و کلمات فرانسوی نیستند.

به اسامی خاص در زبان انگلیسی فکر کنید که در آن ها از حرف “w” استفاده شده است. حالا آن ها را به فرانسه ترجمه کنید.

ترجمه فرانسوی کلمه “Wales” می شود le pays de Galles. کلمه warsaw می شودVarsovie! فرانسوی ها خیلی راحت و با موفقیت حرف «w» را از کلماتشان حذف کردند!

 • حرف “E” رایج ترین حرف در زبان فرانسه است
اگر کمی به کلمات و عبارات زبان فرانسه دقت کنید، منطقی است که بگوییم حرف “e” پرکاربردترین حرف در این زبان است. به تمام کلمات رایجی که در این زبان استفاده می شود فکر کنید:

Je (I), elle (she), au revoir (goodbye),merci (thank you)

حرف “E” همه جا هست!
 
 • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Asteria

Ainaz

کاربر شناخته شده
کاربر عادی انجمن
5
0
زمان آنلاینی
1h 19m
10
چرا ۲۰ مارس روز جهانی زبان فرانسه است؟
۱۳۹۹-۱۲-۳۰ سردبیر ترجمیکاخبار ترجمیک, ترجمه, ترجمه ادبی, ویترین وبلاگ
زبان فرانسوی در تقویم جهانی روزی را به خود اختصاص داده است. اما چرا این روز، روز جهانی زبان فرانسوی نام گرفته‌است؟ دلیل این نام‌گذاری چیست؟ آیا محبوبیت و گستردگی این زبان باعث شده که روزی را در تقویم داشته باشد؟ شاید بسیاری از مترجمان و فعالان حوزه زبان فرانسه نیز به درستی نداند این روز چیست و چرا به این نام نام‌گذاری شده است. برای اینکه بدانید این روز چه روزیست با ما همراه باشید.

در سال ۲۰۱۰ سازمان ملل متحد جهت پاسداشت تنوع زبانی و فرهنگی، روزهای مشخصی را برای زبان‌ رسمی کشورهای عضو این سازمان انتخاب کرد.

طبق این تصمیم‌گیری، هرساله در گوشه و کنار دنیا شش روز را با عنوان روز جهانی زبان‌های مختلف چینی، عربی، انگلیسی، روسی، اسپانیایی و فرانسوی جشن می‌گیرند. این روزها فرصتی برای معرفی و شناساندن هرچه بیشتر زبان، تاریخ و فرهنگ هریک از این کشورها به جهانیان است.

20مارس مصادف با روز جهانی زبان فرانسوی است. علت انتخاب این روز سالگرد تاسیس «سازمان بین‌المللی فرانکوفونی (l’Organisation internationale de la Francophonie)» است که برای اولین بار در ۲۰ مارس سال ۱۹۷۰ تاسیس شد. امسال «سازمان بین‌المللی فرانکوفونی» پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را نیز در این روز جشن می‌گیرد. در هفته زبان فرانسوی، که از ۱۷مارس آغاز می‌شود، حدود ۱۵۰۰ رویداد فرهنگی مختلف با شرکت ۷۰ کشور و بیش از ۱۰۰ شهر در اقصی نقاط دنیا برگزار می‌شود.
زبان فرانسوی از معدود زبان‌هایی است که در پنج قاره جهان به صورت نیتیو صحبت می‌شود و محدوده جغرافیایی و فرهنگی وسیعی را شامل می‌شود. با آشنا شدن با آموزشگاه های زبان فرانسه می توانید میزان تسلط خود به این زبان را تقویت کنید.
فرانسوی زبان رسمی بسیاری از کشورها از جمله فرانسه، بلژیک، سوئیس، کبک، کنگو، نیجریه و … است و همچنین در بسیاری از کشورهای آفریقایی، برخی کشورهای حاشیه اقیانوس هند و حتی در تعدادی از کشورهای خاورمیانه همچون لبنان به عنوان زبان دوم همراه با دیگر زبان‌های رسمی و محلی استفاده می‌شود. زبان فرانسوی، با حدود ۳۰۰میلیون فرانسوی زبان، پنجمین زبان دنیا بعد از چینی،انگلیسی، اسپانیایی و عربی است. همچنین این زبان چهارمین زبان پرکاربرد در اینترنت و فضای مجازی است. بر اساس پیش‌بینی‌های «سازمان بین‌المللی فرانکوفونی» تا سال ۲۰۷۰ حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون فرانسوی‌زبان در دنیا خواهیم داشت که اکثر آن‌ها در قاره آفریقا هستند.

زبان فرانسوی تقریبا در همه نقاط دنیا به عنوان زبان خارجی محبوبیت زیادی برای زبان‌آموزان دارد اما تا سخنی از یادگیری زبان فرانسوی به میان می‌آید همه به یاد قوانین گرامری سخت، تلفظ‌های پیچیده، شمارش اعداد به شکلی عجیب و غریب و صرف افعال می‌افتند.​
 
موضوعات مشابه
نویسنده موضوع عنوان تالار پاسخ‌ها تاریخ
Fatemehmacani70 آموزشی دانستنی های عربی زبان عربی 16
Asaliii83 دانستنی های گردشگری دانستنیهای گردشگری 2
mobina_gh دانستنی‌های شگفت‌انگیز از دنیای نجوم نجوم 0
•*ŋegar•* دانستنی‌های مسخره و طنز○ مطالب طنز 6
Lucy O_O دانستنی های جالب O_O مطالب جالب و دانستنی ها 8
miss_gh دانستنی‌های شگفت‌انگیز درباره مار‌ها حیوانات وحشی 11
♧~HaavusH _Rad~♧ مهم دانستنی‌های بامزه زبان انگلیسی | انجمن رمان ایران متفرقه 0
NERSIA دانستنی های جالب درمورد رئیس جمهور آمریکا آمریکا 3
HASNA دانستنی های روز مطالب جالب و دانستنی ها 19
فاطـمه زهـرا دانستنی های جدید و جالب! مطالب جالب و دانستنی ها 49
Diana دانستنی های مهم در باره اکواریوم و ماهی آبزیان و آکواریوم 0
Kimia_rh دانستنی های جالب درمورد قلب قلب و عروق 0
Malihe_banoo74 دانستنی های جالب روانشناسی روانشناسی 0
f.paria عجیب ترین دانستنی های دنیا (حتما بخوانید) مطالب جالب و دانستنی ها 54
Fati.. دانستنی ها| انجمن رمان ایران متفرقه 29
Asteria دانستنی هایی در مورد ست شال و مانتو بانوان 0
مطالب جالب و دانستنی مطالب جالب و دانستنی ها 61
HASNA دانستنی هایی جهت آماده شدن برای سفرهای ساحلی دانستنیهای گردشگری 0
HASNA دانستنی هایی جهت آماده شدن برای سفرهای ساحلی دانستنیهای گردشگری 0
فاطـمه زهـرا دانستنی ها درباره ریحان خواص خوراکی ها 0
ســـحرپــروانـہ دانستنی هایی درباره خواص گلپر که نمی دانید طب سنتی 0
D دانستنی هایی درباره ایمپلنت دندانپزشکی 0
کوکیッ ❋ دانستنی‌هـــای پزشکی ❋ متفرقه پزشکی 84
Arezoo.M محمدی: قرار نیست هرکسی درباره پرتاب‌های من صحبت می‌کند جواب او را بدهم فوتبال داخلی 0
afsson گزینه‌های نیمکت نفت مسجدسلیمان فوتبال داخلی 0
Fati.. معرفی فیلم‌های حقوقی حقوق عمومی 3
Fati.. آموزش ☆ضرب‌المثل‌ های انگلیسی☆ متفرقه 26
T حالت های دعا کردن داروخانه معنوی 0
Shrw اخبار ●●معرفی مقام های شاعران●● قوانین و اطلاعیه‌ها 0
K معرفی خیریه های تهران متفرقه 0
_mahdi.8399_ دلنوشته دغدغه های یهویی |_mahdi.8399_ کاربر انجمن رمان ایران دلنوشته‌های درحال تایپ 4
afsson دیالوگ‌های ماندگار سریال فرار از زندان دیالوگ 3
مریم سعادتمند مهم آموزش‌های مهم ترجمه در پنج تاپیک | انجمن رمان ایران آموزش ترجمه 1
شکارچی مهم درخواست انتقال رمان به تالار های برتر قوانین و اطلاعیه‌ها 4
Dark Girl آموزشی واژه های ادبیات یازدهم تجربی درسی 2
S بعد از کاشت مو چطور بخوابیم؟ + سایر پرسش های متداول ارایش و زیبایی 0
شکارچی قوانین معرفی مدال های انجمن رمان ایران درخواست مدال 0
T روش های صحیح مطالعه رمان| انجمن رمان ایران کارگاه آموزش 0
E کاربرد های روغن خراطین ارایش و زیبایی 0
ماعده حسن زاده عکس های شاخ (دپ) عکس و فتو آرتیست 21
Ďaniýal- موسیقی تاپیک" متون آهنگ های دیسلاو" متن ترانه ها،اهنگ ها 1
Ďaniýal- تاپیک جامع " دانلود آهنگ های بیس دار" دانلود موسیقی ایرانی 3
Ďaniýal- موسیقی " متون آهنگ های خارجی" متن ترانه ها،اهنگ ها 5
Ďaniýal- موسیقی تاپیک "متون آهنگ های ایرانی" متن ترانه ها،اهنگ ها 19
silvermoon ایده های ناب برای ست کردن کفش ها و لباس ها مد و پوشـاک 5
silvermoon راه های تشخیص ماهی سالم از فاسد خانه داری 1
ماعده حسن زاده شعر های حافظ مشاعره 8
Albatross بهترین هتل های ایران از دید گردشگران هتل های ایران 0
silvermoon گالری عکس‌های انیمیشن کوکو کارکترهای کارتونی 6
Albatross رازهای رفتاری ماه‌های مختلف سال تاپیک های دنباله دار 5

موضوعات مشابه

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)