وظایف خطیر یک پدر در تربیت دختر

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

  • انجمن رمان ایران تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. ★ از قرار دادن هرگونه فعالیتی در انجمن که خلاف شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد، خودداری کنید؛ زیرا با فرد خاطی برخورد رسمی می‌شود. ★

فاطـمه زهـرا

کاربر شناخته شده
کاربر عادی انجمن
1,439
2,091
زمان آنلاینی
1h 18m
240
بزرگ کردن و تربیت نیکوی فرزندان، سخت ترین و مهمترین کاری است که والدین انجام می دهند. در این کار مهم لازم است هر دوی والدین، همکاری کنند. شاید اغلب افراد گمان کنند که بزرگ کردن فرزندان، به خصوص دختر، وظیفه ی مادر است ! اما در این مقاله می خواهیم به نقش و وظایف خطیر یک پدر در تربیت دختر خود بپردازیم.

پدرهای دختران خوشبخت!
در اینکه نقش مادر در تربیت و الگودهی به دخترش مهم است، شکی نیست. مادران، الگو دهندگان خوبی برای دخترشان هستند و لذا باید چند قدم از او جلوتر باشند تا دخترشان مسیر را ببیند. اما شما به عنوان یک پدر باید برای دختران، یک حامی فوق العاده باشید. شما باید پنج قدم عقب تر از او حرکت کنید تا اگر خواست بیفتد ماقب او باشید! قدم به قدم با دخترتان بزرگ شوید. به او جرأت و شهامت، اعتماد به نفس، راهنمایی، کمک و حمایتی را بدهید که نیاز دارد.
 

فاطـمه زهـرا

کاربر شناخته شده
کاربر عادی انجمن
1,439
2,091
زمان آنلاینی
1h 18m
240
گام اول- بهترین آموزش ها را به او بدهید
می گفت «دخترم تازه دیپلم گرفته است. می خواهم او را به یک دوره آموزش کامپیوتر بفرستم. زیرا پس از دو یا سه سال آموزش می تواند شغل خوبی برای خودش پیدا کند که درآمد قابل توجهی هم داشته باشد. از اینکه به دانشگاه برود و بعدا با مدرک بخواهد دنبال کار بگردد خیلی بهتر است!» شاید شما هم برخی از پدرانی را دیده باشید که عقیده ای شبیه به این داشته باشند. واقعاً چرا بعضی ها دوست دارند فرزندشان آنقدر سریع بزرگ شود که وقتی به عقب بر می گردد احساس پشیمانی کند که چرا نگذاشته اند متناسب با سن و علاقه ی خودش، آینده اش را رقم بزند؟
برخی از والدین، کودکان خود را از 3-4 سالگی، در کلاس آموزش زبان ثبت نام می کنند. برخی دیگر، اصرار دارند که فرزندشان در سن 5 سالگی، آموزش های مدرسه را آغاز کند و ...
باور کنید فرزندتان بعداً ازینکه بهترین روزهای بازی و کودکی اش را در راه کلاس زبان یا آموزشهای پیش از موعد، تلف کرده اید از شما تشکر نخواهد کرد! اگر کودکتان، باهوشتر از همسالانش باشد، بعدا خودش جلو خواهد زد، پس نیاز نیست زودتر شروع کنید. اگر هم هوشی معمولی دارد، فشارهای اینچنینی، سبب زخم معده، ناراحتی های روحی، اضطراب و مشکلاتی از قبیل شب ادراری، ناخن جویدن، تیک عصبی، پرخاشگری شدید در نوجوانی و ... خواهد شد.
پدر دختر 8 ساله ای که در کلاس سوم ابتدایی درس می خواند، تعریف می کرد: «روزی او را دیدم که با خودش حرف میزد و می گفت: بابا خیلی خوشبخت است. به خانه می آید، چای می نوشد، تلویزیون تماشا می کند، روزنامه می خواند، شام می خورد و می خوابد! اما من را ببین! باید تکالیفم را انجام دهم، مشق بنویسم، برنامه درسی ام را برای فردا آماده کنم، و همیشه باید از مادر و معلمم بترسم که مبادا نمره ی بدی بگیرم.»
«روزی عروسم را دیدم که بر سر دخترش فریاد می کشد چرا به جای نمره 19، هفده گرفته است؟»
دختری که مدام در ترس است چه نمره ای می گیرد؟ از اینکه مجبور است تکالیفش را بدون علاقه و میل انجام دهد ولی پدرش تلویزیون می بیند و ... چنین دختری واقعاً وقتی مادر شود، می تواند از کودکی اش با افتخار برای فرزندش تعریف کند؟
شما ترجیح می دهیددخترتان نمره 17 بگیرد ولی خانه هر روز پر از خنده های شادی آفرین او باشد یا نمره 19 و 20 بگیرد ولی افسرده و مضطرب، ساکت بنشیند؟
نمره ی معدل دیپلم دخترتان مهمتر است یا اینکه او توانایی معاشرت صحیح با عمو و دایی و پدربزرگ، مادر بزرگش را داشته باشد؟
رشته ی تحصیلی دخترتان مهمتر است یا مهارت او در انتخاب دوستانی شایسته ؟
اشتباه نکنید! منظور ما این نیست که تحصیلات مهم نیست! نه! اتفاقاً برعکس! ادامه تحصیل و موفق بودن در آن، دارایی با ارزشی است که می تواند دخترتان را کاملتر و شادتر کند و آینده ی بهتری را برایش رقم بزند. اما به شرطی که مهارت های مهمتری که روح و روان او را سالم نگه می دارد و به او توانایی زندگی و معاشرت بهتر می دهد را پیش از آن به او آموخته باشید! این وظیفه ای است که از عهده ی پدر یک دختر، بهتر بر می آید تا مادر او.
مرد مهم زندگی او – یعنی پدرش- باید زیبایی او را تحسین کند، به او بگوید که باهوش و داناست، اخلاق او را دوست بدارد و دخترش بتواند عشق خود را به او ابراز کند. دختری که چنین محبتی را در زندگی خود تجربه نکرده باشد، بسیار محتمل است که بعدها با مقداری لفاظی عاشقانه از مردی دیگر، به دنبال سیراب کردن این عطش خود باشد.
 

فاطـمه زهـرا

کاربر شناخته شده
کاربر عادی انجمن
1,439
2,091
زمان آنلاینی
1h 18m
240
گام دوم – موفقیت چیست؟
تاکنون درباره موفقیت، تعاریف متعددی ارائه شده است که با هم متفاوتند. بسیاری از مردم، ظاهراً خوشبخت و موفق هستند ولی در درون، واقعاً بیچاره و درمانده می باشند. در روانشناسی معاصر، موفقیت، نگرشی ذهنی است که نه تنها شامل عوامل بیرونی می شود، بلکه باید در احساس و اندیشه های یک فرد موفق موج بزند.
شما به عنوان یک پدر باید به دخترتان بیاموزید که عاقل باشد، مردم را درک کند، برداشت درستی از دنیای اطرافش داشته باشد و عاقبت اندیشی نماید. او نمی تواند این مطالب را در دانشگاه بیاموزد! مشاهدات خود را با او در میان بگذارید، کتاب هایی را که خوانده اید، به او نشان دهید و درباره اش با او حرف بزنید. به او اجازه دهید مرتکب اشتباهات کوچک شود و بعد به او کار درست را آموزش داده و سپس از او بخواهید که آن کار را دوباره انجام دهد. به او اجازه دهید به اردو با دوستانش برود، او را به محل کارتان ببرید تا شرایط یک محیط جدی را ببیند، با خانمهای همکارتان صحبت کند، مراقب او باشید و به او اجازه دهید تا تجربه کند. البته بدیهی است که در آموختن تجربیات خود به او، و نیز میزان آزادی و اختیاری که در اختیار وی قرار می دهید، توجه به سن، شخصیت و روحیه وی بسیار ضروری است. دختر شما قطعاً در آینده به داشتن پدری چون شما که موفقیت در ریزه کاریهای زندگی را عملاً آموخته است، افتخار خواهد کرد!
 

فاطـمه زهـرا

کاربر شناخته شده
کاربر عادی انجمن
1,439
2,091
زمان آنلاینی
1h 18m
240
گام سوم – امید دل دخترتان باشید

گاهی اوقات دخترها با پدرشان رابـ ـطه ی صمیمی ندارند. این مسئله برای آینده ی احساسی دخترتان، خطرناک است! دختری که عشق و محبت را از جانب پدرش دریافت نکند، احساس حقارت خواهد کرد. مرد مهم زندگی او – یعنی پدرش- باید زیبایی او را تحسین کند، به او بگوید که باهوش و داناست، اخلاق او را دوست بدارد و دخترش بتواند عشق خود را به او ابراز کند. دختری که چنین محبتی را در زندگی خود تجربه نکرده باشد، بسیار محتمل است که بعدها با مقداری لفاظی عاشقانه از مردی دیگر، به دنبال سیراب کردن این عطش خود باشد.

اطمینان حاصل کنید که با دخترتان، یک رابـ ـطه ی صمیمی دو طرفه دارید. اگر شما در کودکی تان، با پدر خود راحت نبوده باشید، شاید این کار برایتان سخت باشد ولی باور کنید غیرممکن نیست. این اطمینان را به او بدهید که هروقت بخواهد، همراهش خواهید بود. مطمئناً جنبه هایی از زندگی هست که او دوست دارد در موردش با شما صحبت کند نه با مادرش. در چنین مواقع حیاتی، همراهش باشید.
به یاد داشته باشید که در این ارتباط دو طرفه، سکوت، معجزه ی بسیار بیشتری نسبت به سخن گفتن دارد. به حرفهایش گوش دهید. شاید او تنها بخواهد حرف دلش را بزند و افکار درونی اش را با شما در میان بگذارد.
از فرصت های کوچک برای ایجاد این صمیمیت، استفاده کنید. اگر دخترتان، جمعه ها صبح کلاس دارد او را با اتومبیل به آنجا برسانید. طول مسیر، فرصت طلایی است! از آن استفاده کنید و دخترتان را متوجه این نکته کنید که از اینکه صبح های جمعه را با او هستید، خوشحالید نه اینکه مدام غر بزنید که تو روز تعطیل مرا خراب کردی! امتحان کنید . مطمئن باشید هم شما و هم دخترتان از آن سود می برید.
 
موضوعات مشابه
نویسنده موضوع عنوان تالار پاسخ‌ها تاریخ
T مهم °•●اسامی و وظایف رنگ‌ها●•° ضوابط و اخبار رسمی انجمن 0
Asteria وظایف دیوان عدالت اداری حقوق جزا 0
HASNA چگونه وظایف خانه را تقسیم کنیم؟ همسر داری 0
HASNA اپلیکیشن‌هایی برای مدیریت بهتر وظایف و بهینه‌سازی زمان کار اندروید 0
Asteria وظایف کبد زیست شناسی 0
HAD!S مذهبی آیا انسان می‏تواند از نظر شرعی با خویشاوندانی که وظایف شرعی را انجام نمی‌دهند، قطع رفت و آمد نمایند؟ مسائل دینی و مذهبی 0
Asteria خون و وظایف آن زیست شناسی 1
Asteria شکایت خطیر از برنامه دورهمی و علیرضا حقیقی فوتبال داخلی 0
A ساخت نوعی چسب زخم با عملکردی شبیه به یک آزمایشگاه خون تازه های علم پزشکی 0
شکارچی آموزش آموزش ایجاد یک متن نئونی با فتوشاپ CS6 آموزش‌ها 27
مریم سعادتمند دلنوشته دلنوشته‌ی خاطرات دلتنگی برای یک شفیق | مریم سعادتمند کاربر انجمن رمان ایران دلنوشته‌های درحال تایپ 11
afsson اخبار شفر در آستانه سرمربیگری یک تیم قطری فوتبال خارجی 0
fateme donya اگر از بین عزیزانتون فقط بتونید یک نفر رو نجات بدید اون چه کسیه؟ تاپیک های دنباله دار 10
shirin.f نگران نباشید، آب گرم و سرد به یک اندازه دست ها را تمیز می کنند تازه های علم پزشکی 0
SoHeiL.aHmAdI موسیقی متن آهنگ یک ماه | سینا پارسیان متن ترانه ها،اهنگ ها 0
Asteria یک ماسک خانگی فوق العاده برای رفع تیرگی بدن ارایش و زیبایی 0
Asteria ⚽️ کمال کامیابی‌نیا: قرارداد برخی بازیکنان پرسپولیس با یک متمم، 6 تا 7 میلیارد گران شد! فوتبال داخلی 0
Asteria ⚽️ اسدی رئیس هیات مدیره نساجی: به عنوان یک پزشک مخالف ادامه برگزاری لیگ برتر فوتبال هستم فوتبال داخلی 0
Asteria ⚽️ویسی، سرمربی پیکان: تیمی که صدرنشین است آیا رضایت می‌دهد یک بازیکنش بمیرد اما جام بگیرد؟! فوتبال داخلی 0
Asteria ⚽️ رونمایی از یک قرارداد ترسناک دیگر در باشگاه استقلال|دستپخت 9 میلیاردی اسماعیل خلیل‌زاده و دوستان با طعم دیرکرد روزانه 40 میلیون تومان! فوتبال داخلی 0
Asteria سعادتمند، مدیرعامل استقلال: افرادی را که منصوب کردم، بدون دلیل برکنار نمی‌کنم/ روز دوشنبه گزارش عملکرد یک‌ماهه‌ام را به هواداران ارائه می‌دهم فوتبال داخلی 0
Asteria ادعای سایت انگلیسی Hitc: آزمون یک فرصت تجاری برای مشیری فوتبال داخلی 0
Fatemehmacani70 آموزش ۱۰ نکته بسیارمهم برای یادگیری موفق یک زبان خارجی متفرقه 10
Asteria ⚽️ دریافت پول از یک خارج‌نشین توسط باشگاه استقلال منتفی شد فوتبال داخلی 0
Asteria تولید یک میلیون دوز واکسن آزمایش نشده کووید-۱۹ توسط دانشگاه "آکسفورد" اخبار روز 0
Asteria بشار رسن در گفتگو با روزنامه الوطن قطر: این آخرین فصل حضورم در پرسپولیس به عنوان یک تجربه موفق است فوتبال داخلی 0
Asteria کولاکوویچ سرمربی یک تیم لهستانی شد سایر ورزش ها 0
Asteria برای مخفی کردن یک پوشه به صورت سیستمی نکته ها و ترفندها و آموزش 0
Asteria علائم ویروسی بودن یک سیستم نکته ها و ترفندها و آموزش 1
Asteria کاهش حجم درایو C با یک دستور حرفه ای در Command Prompt نکته ها و ترفندها و آموزش 0
Asteria ♦️زمان حمله هکری به سرورهای تازه نصب شده به زیر یک دقیقه رسید مباحث هک و امنیت 0
Asteria ❗️یک نکته برای گوشیهایی که خطای پر شدن حافظه داخلی میدهند ترفندستان 0
Asteria مقایسه آیفون SE 2020 با آیفون 11؛ کدام‌یک برای شما بهتر است؟ بررسي تخصصي گوشي 0
Asteria ایجاد سروصدا ومزاحمت می‌تواند تا یک سال حبس داشته باشد. حقوق عمومی 0
Asteria آیا ارسال یک عکس و یا فیلم مستهجن در تلگرام به دوست خود که هیچ شکایتی ندارد جرم محسوب میشود؟ حقوق خصوصی 0
Asteria ❌پنهان کاری ابتلا به کرونا تا یک سال حبس دارد اخبار حقوقی 0
Asteria ایا میدانید نوزاد به محض متولد شدن فقط یک گریه کند و بمیرد به او ارث تعلق میگیرد ؟ حقوق خصوصی 0
Asteria آیا ماموران ایست بازرسی به استناد یک حکم کلی میتوانندشماراموردبازرسی وتفتیش قراردهند؟ حقوق جزا 0
Asteria برای اثبات کار در یک شرکت بدون داشتن قرارداد کار چه باید کرد حقوق خصوصی 0
Asteria ٦نشانه منتهی شدن یک زندگی به طلاق روانشناسی 0
Incisive خاطره‌بازی با یک روز رویایی برای گرگ‌های فوتبال فوتبال خارجی 0
Incisive دانشگر: یک سال است به استقلال توهین می‌کنند فوتبال داخلی 0
Incisive حماسه آفرینی جدید جواد خیابانی با نوشتن یک نامه به فوتبالیست‌ها فوتبال داخلی 0
Incisive آل کثیر: یک کارواش‌دار، مدیر تیم نفت شده بود! فوتبال داخلی 0
E_hA آموزشی چگونه نویسنده شویم؟ یک برنامۀ ۱۰ هفته‌ای برای نویسنده شدن| انجمن رمان ایران آموزش نویسندگی 30
Sna.f آموزشی تجربه های یک نویسنده | _sna_fکاربر انجمن رمان ایران آموزش نویسندگی 0
Nafas.. اطلاعیه آنچه که یک نویسنده باید بداند| انجمن رمان ایران آموزش نویسندگی 4
mobina_gh علت سوزش یک نقطه در سینه چیست؟ قلب و عروق 0
~HadeS~ آموزش چگونه مانند یک امپرسیونیست نقاشی بکشیم طراحی 11
~HadeS~ آموزش پرسپکتیو یک نقطه طراحی 21

موضوعات مشابه

کسانی که این موضوع را دیده‌اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)