• سلام دوستان سایت را می فروشم هر کسی خواست در تلگرام پیام بده
    @milad193
    ثبت نام ورود

علل خط خنده

salamatpedia

کاربر سایت
کاربرسایت
عضویت
1 October 2019
ارسال ها
14
امتیاز واکنش
15
امتیاز
20
علل ایجاد خط خنده
همواره عواملی برای ایجاد و عمیق شدن خطوط و چروک پوست وجود دارند. برخی از عوامل مرتبط با بروز خط خنده شامل قرار گیری در معرض نور خورشید، مصرف سیگار، حرکات دینامیک صورت و وضعیت بدن در هنگام خواب می شوند. با وجود این موارد، خط خنده اغلب در اثر فرایند طبیعی پیری در میانه صورت بروز می دهد.

در هنگام جوانی بافت حجم دهنده به گونه ها دقیقا در زیر چشم ها جای می گیرد. همگام با افزایش سن این بافت چربی در اثر جاذبه به سمت پایین حرکت می کند. هنگامی که این پدیده با از دست رفتن توده عضلانی و کاهش حالت ارتجاعی پوست همراه می شود، تاثیرات نامطلوب آن نمایان تر می شوند. چروک های عمیق بین لب و بینی اغلب با افتادگی گوشه های لب همراه بوده و ظاهری خسته و ناراحت را برای فرد ایجاد می کنند.
پیشگیری از خط خنده و چروک های صورت
یکی از بهترین راه های مقابله با پیری زودرس صورت استفاده از ضد آفتاب یا لوازم آفتاب گیر در هنگام خارج شدن از خانه است. افراد باید جهت محافظت از پوست خود از هر دوی این موارد استفاده کنند.

فورمولاسیون های ضد آفتاب باید دارای معیار SPF بالای ۳۰ بوده و طیف وسیعی از ضد آفتاب ها را شامل شوند. علاوه بر این، جهت محافظت بیشتر از پوست باید از ضد آفتاب های فیزیکی همچون زینک اکسید یا تیتانیوم دی اکسید استفاده کرد.

افراد باید جهت مراقبت از پوست مقادیر زیادی آب نوشیده، به طور منظم ورزش کرده و به صورت روزانه از مرطوب کننده ها و پاک کننده های ملایم استفاده کنند. پیروی زود هنگام از این راهبرد ها می تواند به نرم و جوان نگه داشتن طولانی تر پوست کمک کند.

چه مقدار ژل برای رفع خط خنده نیاز است؟
عوامل بسیاری در مقدار ژل تزریقی تاثیر گذار است مانند:

شدت و عمق چین و چروک خط خنده
مقدار ژل مورد نیاز برای رفع این چروک ها به شدت و عمق آن ها بستگی دارد. جهت رفع موثر ظاهر این چروک ها حداقل دو سرنگ ۱ میلی لیتری از فیلر پوستی نیاز است. هر سرنگ برای درمان یک چروک به کار می رود. چروک های عمیق نسبت به انواع سطحی تر به مقدار فیلر کمتری نیاز دارند. بهترین کار این است که درمان با مقادیر کمتر ژل انجام شده و تنها در صورت عدم دستیابی به نتایج دلخواه، ژل بیشتری تزریق شود.

نوع فیلر تزریقی
مقدار ژل خط خنده به نوع فیلر استفاده شده نیز بستگی دارد. فیلر های متراکم تر و با وزن مولکولی بالا تر نسبت به فیلر های سبک تر در مقادیر کمتری استفاده می شوند.

ماندگاری اثر ژل تزریقی خط خنده
علاوه بر آن، بسته به ماندگاری اثرات ژل، امکان دارد جهت حفظ نتایج فرایند به جلسات دوره ای و تزریق مجدد ژل نیاز باشد. فیلر های کم دوام تر به جلسات دوره ای بیشتری نیاز داشته و به همین دلیل نسبت به فیلر های با دوام تر در مقادیر بیشتری استفاده می شوند. مزیت فیلر های کم دوام قیمت پایین تر آن ها می باشد.

نظر پزشک زیبایی
در نهایت، تصمیم گیری درباره مقدار فیلر به فرد تزریق کننده، نظر پزشک درباره شدت چروک ها و اهداف بیمار از انجام این فرایند بستگی دارد. در حالیکه برخی افراد مایل به کاهش اندکی در ظاهر این چروک ها هستند، برخی دیگر تمایل دارند که در صورت امکان این موارد به صورت کامل رفع شوند. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، پزشک نوع و مقدار فیلر را تعیین خواهد کرد.

پس از فرایند، پزشک در یک جلسه ملاقات رضایت فرد را از نتایج جویا شده و در صورت عدم رضایت او مقادیر بیشتری از فیلر تزریق می کند. علاوه بر آن، پزشک با در نظر گرفتن ماندگاری فیلر ها و اهداف فرد برنامه ای جهت برگذاری جلسات دوره ای آینده به بیمار ارائه می دهد.

هزینه تزریق ژل خط خنده چقدر است؟
هزینه فیلر پوستی به تعدادی از عوامل بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • نوع فیلر
  • مقدار فیلر
  • طول مدت درمان با در نظر گرفتن جلسات ملاقات
  • فرد تزریق کننده فیلر
  • کلینیک درمانی با در نظر گرفتن محل و شهرت آن
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

بالا