• به انجمن شگفت انگیز رمان ایران بپیوندید و رمان های زیبای خود را در انجمن به اشتراک بگذارید
    به ما کمک کنید تا جامعه خود را توسعه دهیم :)
    ثبت نام ورود

آدولف هیتلر و سران آلمان ناسیونال سوسیالیستی به ایران چگونه نگاه می کردند و چه دیدگاهی نسبت به ایرانیان داشتند؟

Asteria

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
عضویت
21 September 2017
ارسال ها
3,718
امتیاز واکنش
7,674
امتیاز
480
سن
21
محل سکونت
TehRan
ناسیونال سوسیالیست ‌ها و در راس آن آدولف هیتلر به تاریخ و فرهنگ ایران بسیار علاقه ‌مند بودند، در آن زمان که اروپایی ‌ها ایرانی را حقیر می پنداشتند آلمان ‌ها بسیار به ایرانی ‌ها احترام می گذاشتند.

آلفرد روزنبرگ نظریه پرداز نامور حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران آلمان از ایرانیان و به ویژه زرتشتیان بسیار یاد می کند، زرتشت را ستوده و پیامبر یگانه پرست آریاییان خوانده است او اوستا را کهن ‌ترین نوشتار پیرامون آریاییان می داند.

روزنبرگ ایرانی ‌ها را هم نژاد آلمانی ‌ها و از تبار آریایی می دانست، او مسیحیت تحریف شده را رد میکرد و آن را مسیحیت منفی می خواند، او براین اعتقاد بود که مسیحیتی که وابسته به یهود باشد به درد نسل ‌های آینده نخواهد خورد او مسیحیت مثبت را صحیح می دانست که به باورهای ایرانیان باستان و زرتشتیان نزدیک بود.

آدولف هیتلر نیز هخامنشیان و ساسانیان را افتخار ملت آریا می نامید و پیروزی های یونانی ‌ها را در جنگ های ماراتن و سالامیس را مشتی دروغ می دانست، از سورنا و آریو برزن به عنوان افتخار آریایی ‌ها یاد می ‌کرد. بسیاری از بناهایی و حتی ساخت راه آهن که در زمان رضاشاه ساخته شدند به وسیله مهندسان آلمان ناسیونال سوسیالیستی و با مساعدت شخص آدولف هیتلر ساخته شدند، از پل ورسک می توان از نمونه ‌های مشهور آن دوران یاد کرد.
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

نویسنده مطلب موضوعات انجمن پاسخ ها تاریخ
Asteria بزرگان تاريخ 3
zahra.78 بزرگان تاريخ 18
بالا