جلبک های دریایی به کمک گرمایش زمین می آیند!

  • شروع کننده موضوع Mårzï¥ē
  • تاریخ شروع
Mårzï¥ē

Mårzï¥ē

مدیر تالار ویرایش
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
21 September 2017
ارسال ها
2,126
Reaction score
6,302
امتیاز
113
محل سکونت
тεняảη


جلبک های دریایی به کمک گرمایش زمین می آیند
محققان با اضافه کردن اندکی جلبک دریایی به خوراک دام میزان تولید گازهای گلخانه ای را که عامل گرمایش زمین هستند، 70 درصد کاهش دادند.

دانشمندان استرالیایی دریافتند اضافه کردن جلبک دریایی به میزان دو درصد به خوراک خشک گوسفند و گاو میزان تولید گاز متان را بیش از 70 درصد کاهش می‌دهد.

دامها عامل تولید 44 درصدی گاز متان هستند. گازی که 36 برابر دی اکسید کربن عامل گرمایش زمین می‌شود. سالانه 3.1 گیگاتن گاز متان را دامها تولید می‌کنند و این در حالی است که کل ساکنان اروپا کمی بیشتر از این مقدار دی اکسیدکربن تولید می‌کنند.

با اضافه کردن دو درصدی جلبک دریایی به غذای دام، گاز متان تولیدی به میزان 2.17 گیگاتن کاهش می‌یابد که تقریبا معادل CO2تولید شده سالانه در کشور هند است.

برای داشتن پیش‌زمینه از تاثیر مخرب گاز متان تولید شده از دام، دانشمندان پتانسیل گرمایش جهانی(GWP) را بر اساس دو عامل کلیدی توانایی جذب انرژی و ماندگاری آن در اتمسفر مورد بررسی قرار دادند.

پتانسیل گرمایش جهانی(GWP) CO2معادل یک است.

از سوی دیگر، GWP متان موجود در جو در 100 سال اول حضور در سیستم جوی زمین بین 28 تا 36 است. این بدان معناست که عمر متان در اتمسفر بسیار کوتاه‌تر از دی اکسیدکربن است، اما در جذب تشعشعات تا 36 برابر کارآمدتر است.

هیئت بین دولتی در زمینه تغییرات جوی در گزارش اخیر خود اعلام کرده که GWP متان در 20 سال اول حضور در اتمسفر 86 است و در واقع گاز متان 86 برابر گاز دی‌اکسیدکربن میتواند باعث گرم شدن زمین شود.

این نوع جلبک دریایی با نام Asparagopsis taxiformis به میزان 99 درصد گاز متان را در آزمایشگاه کاهش داده است و با ترکیب خاصی در خود به نام برموفرم (CHBr3)، تولید گاز متان را که از طریق واکنش با ویتامین B12رخ داده، کاهش میدهد.

محققان دانشگاه جیمز کوک در کوئینزلند اظهار کردند: مقدار بسیار کم جلبک دریایی می‌تواند مقدار قابل توجهی از انتشار گاز متان را کاهش دهد
 

کسانی که این موضوع را خوانده اند (تعداد: 0) مشاهده جزئیات

کسانی که در حال مشاهده موضوع هستند (تعداد: 1, کاربران: 0, مهمانان: 1)

موضوعات


بالا